2011 JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 2. OSAKILPAILU

JÄRJESTÄVÄ SEURA: KAIPOLAN VIRE

PAIKKA: KAIPOLAN HIIHTOSTADION                                                                                                 

AIKA: keskiviikko 09.02.2011

KELI: pakkanen – 12 C

Osanottajia 76.

                                                                                                                                                   

Perinteinen sprintti

Ensin aika-ajot väliaikalähdöllä, sen jälkeen finaalit T/P10 sarjoista ylöspäin.

 

T4  200m:  1.Aino Varjoranta 1.48,  2.Ella Rekola 2.51,  3.Minttu Salonen Vire 3.25,  4.Malviina Koskinen Ilves 5.38,

P4  200m:  1. Venne Palsinajärvi Vire 2.38, 

                     

T6  200m:  1.Melia Palsinajärvi Vire 1.16,  2.Lotta Salonen Vire 1.32,  3.Maisa Moisio Vire 1.41,  4.Eevi Mäkinen 1.55,  5.Karoliina Hirvelä Ilves 2.10,  6.JadeLahtomäki Vire 2.21,  6.Kaisa Kallio Aki  2.21,  6.Elsi Konstari Ilves 2.21,  9.Senni Peura Ilves 2.28,  10.Silja Peltola 2.30,  11.Sade Lahtomäki Vire 3.16, 

P6  200m:  1.Elmeri Konstari Ilves 1.24,  2.Leevi Lindfors Vire 1.26,  3.Franz Jokinen Vire 1.33,  4.Eeli Koskinen Ilves 1.37,  5.Ville Järvenpää 2.16,

                                                             

T8  400m:  1.Tessa Moisio Vire 1.59,  2.Maria Yijälä Vire 2.11,  3.Rosaliina Lintunen Ilves 2.22,  4.Laura Leppä 2.24,  5.Mea Peltonen Ilves 1.26,

P8  400m:  1.Aapo Rekola 2.00,  2.Arttu Vehkakoski 2.01,  3.Mikko Peltola 2.04,  4.Vertti Kallioniemi Vire 2.12,  5.Finn Jokinen Vire 2.24,  6.Aatu Pohjoismäki 2.27,  7.Eemeli Peura Ilves 2.30,  8.Mikko Ojala Ilves 2.34,  9.Lauri Hirvelä Ilves 2.40,  10.Joona Kallunki Vire 2.54,  11.Erkko Ojainmaa 3.11,

 

T10  400m: 1.Ella Kokkinen Vire 1.35,  2.Aino Huhtanen Ilves 1.45,  3.Emmi Lahtela Vire 1.46,  4.Peppi Salonen Vire 2.04,  5.Sini Ojala Ilves 2.07,  5.Maiju Kallio Aki  2.07,  7.Elena Konstari Ilves  2.08,  8.Venla Peura Ilves 2.10,  9.Annu Ojainmaa 3.04,

T10 A-Finaali:  1.Ella Kokkinen Vire,  2.Aino Huhtanen Ilves,  3.Emmi Lahtela Vire,  4.Peppi Salonen Vire, 

B-Finaali:  5.Maiju Kallio Aki,  6.Sini Ojala Ilves,  7.Elena Konstari Ilves,  8.Venla Peura Ilves,  9.Annu Ojainmaa,

 

P10  400m: 1.Voitto-Pekka Peltola Ilves 1.55,  

P10 A-Finaali: 1.Voitto-Pekka Peltola Ilves, 

 

T12  400m:  1.Tanja Heinjoki Vire 1.24,

T12 A-Finaali:  1.Tanja Heinjoki Vire,

                 

P12  400m: 1.Markus Malmberg Ilves 1.23,  2.Miika Lehtinen Ilves 1.24,  3.Aatu Korpela Vire 1.27,  4.Juha Meronen Ilves 1.32,  5.Teemu Peltola 1.33, 5.Joonas Leppä KeuKi 1.33,  7.Samuel Lehtimäki 1.38,  8.Aleksi Turkkila Vire 1.40,  9.Lauri Koivisto Vire 1.42,  10.Tuomas Vallittu Vire 1.43,  10.Eero Kainulainen Vire 1.43,  12.Atte Lahtela Vire 1.52,  13.Ville Toivakka 1.57, 

P12 A-Finaali:  1.Markus Malmberg Ilves,  2.Aatu Korpela Vire,  3.Miika Lehtinen Ilves,  4.Juha Meronen,  

B-Finaali:  5.Teemu Peltola,  6.Joonas Leppä KeuKi,  7.Samuel Lehtimäki,  8.Aleksi Turkkila Vire, 

C-Finaali:  9.Eero Kainulainen Vire,  10.Tuomas Vallittu Vire,  11.Lauri Koivisto Vire,  12.Atte Lahtela Vire,  13.Ville Toivakka

                                           

N14  700m:  1.Roosa Lindfors Vire 2.54,  2.Milla Tukiainen Vire 3.26,  2.Krista Koskinen Ilves 3.26,

N14 Finaali:  1.Roosa Lindfors Vire,  2.Milla Tukiainen,  3.Krista Koskinen Ilves,

 

M14  700m: 1.Niklas Pulli Vire 3.02,  2.Eetu Korpela Vire 3.06,  3.Jaakko Vallittu Vire 3.07,  4.Jase Haromo Ilves 3.11,  5.Jussi Hämelahti LänU 3.27,

M14 A-Finaali:  1.Niklas Pulli Vire,  2.Jaakko Vallittu Vire,  3.Eetu Korpela Vire,  4.Jase Haromo Ilves,  5.Jussi Hämelahti LänU,

 

N16  700m:  1.Emilia Kulhelm Vire 2.08,  2.Iina Turkki Ilves 2.27,

N16 Finaali:  1.Emilia Kulhelm Vire,  2.Iina Turkki Ilves,

 

M16  700m:  1.Valtteri Vallittu Vire 1.47,  2.Eetu Lahtela Vire 1.56,

M16 Finaali:  1.Valtteri Vallittu Vire,  2.Eetu Lahtela Vire,

 

M18  700m:  1.Olli Kainulainen Vire 1.46,

M18 Finaali:  1.Olli Kainulainen Vire,

 

M20  700m:  1.Johannes Leppänen Vire 1.38,

M20 Finaali:  1.Johannes Leppänen Vire,

 

M  700m:  1.Mika Ojala Ilves 1.44,

M  Finaali:  1.Mika Ojala Ilves,