HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2010-2011‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2011‎ > ‎

Kaipola V

6. Sarjahiihdot hiihdettiin vapaalla hiihtotavalla Kaipolassa 23.03. sakenevassa räntälumisateessa.

Lämpötila 0 C. Osallistujia 86.

Tulokset

N4  200 m
1. Aino Varjoranta                                   1:43
2. Ella Rekola                     Vire               2:22

3. Minttu Salonen               Vire               2:37

4. Eerika Peltonen              Vire               3:15

5. Malviina Koskinen         Ilves              3:27

M4  200 m
1. Aapo Virkajärvi              Vire               2:06
2. Venne Palsinajärvi          Vire               2:09
3. Onni Myyry                    Ilves              3:10
4. Aleksi Vettenterä           Ilves              4:33

N6  700 m
1. Lotta Salonen                 Vire               4:51
2. Heta Virkajärvi               Vire               5:16
3. Elsi Konstari                   Ilves              6:23
4. Iida Vettenterä               Ilves              6:34
5. Silja Peltola                     Huima           6:55
6. Karoliina Hirvelä            Ilves              7:16
7. Senni Peura                     Ilves              7:42
8. Kaisa Kallio                    Aki                8:13
9. Jade Lahtomäki              Vire               8:17
10. Sade Lahtomäki           Vire               9:33

M6  700 m
1. Leevi Lindfors                Vire               4:55
2. Elmeri Konstari              Ilves              5:21

3. Franz Jokinen                                       5:59

4. Eeli Koskinen                 Ilves              6:04

5. Ville Järvenpää                                     7:22

N8  1,4 km
1. Maria Yijälä                    Vire               6:39
2. Mea Peltonen                  Ilves              7:36
3. Rosalina Lintunen          Ilves              7:53

4. Ella Uusitalo                   Ilves              8:12

M8  1,4 km
1. Aapo Rekola                   Vire               6:07
2. Mikko Peltola                 LänU             6:29
3. Oskari Peura                   Ilves              6:46
4. Vertti Kallioniemi           Vire               6:58
5. Lauri Hirvelä                  Ilves              7:28
6. Aatu Pohjoismäki           Vire               7:39
7. Juho Virkajärvi               Vire               7:54
8. Mikko Ojala                    Ilves              8:01
9. Julius Kuusi                    Pihlaisto        8:58
10. Finn Jokinen                                       10:43


N10  2 km
1. Ella Kokkinen                 Vire               9:02
2. Emmi Lahtela                 Vire               9:09
3. Sini Ojala                        Ilves              9:58
4. Elena Konstari                Ilves              10:12
5. Peppi Salonen                 Vire               10:57
6. Maiju Kallio                    Aki                11:45
7. Kaisa Vallittu                 Vire               11:50

8. Venla Peura                    Ilves              14:28


M10  2 km
1. Voitto-Pekka Peltola      Ilves              8:49

2. Topias Mäki                    Ilves              9:15

N12  2 km
1. Tanja Heinjoki                Vire               7:24
2. Nea Hulkko                    Ilves              7:54
3. Erika Mäki                      Ilves              8:24

4. Nelli Uusitalo                 Ilves              8:28

5. Anna Koivisto                Vire               11:46

M12  2 km
1. Miika Lehtinen               Ilves              7:00

2. Juha Meronen                 Ilves              7:13
3. Markus Malmberg          Ilves              7:27
4. Joonas Leppä                  KeuKi           7:42
5. Aatu Korpela                  Vire               7:45

6. Eero Kainulainen            Vire               8:19
6. Teemu Peltola                 LänU             8:19
8. Samuel Lehtimäki                                9:15
8. Ville Toivakka                                     9:15
10. Lauri Koivisto              Vire               9:55
11. Tuomas Vallittu            Vire               10:38

12. Atte Lahtela                 Vire               10:59

N14  3 km
1. Roosa Lindfors               Vire               9:47

2. Krista Koskinen              Ilves              10:05

3. Milla Tukiainen               Vire               10:27
4. Milla Uusitalo                 Ilves              11:33


M14  3 km
1. Mikko Hulkko                Ilves              8:52
2. Niklas Pulli                     Vire               9:15
3. Jase Haromo                   Ilves              9:34

4. Eetu Korpela                  Vire               9:45

N16  3 km

1. Emilia Kulhelm                                    8:43

2. Iina Turkki                      Ilves              9:35

 

M16 5 km
1. Valtteri Vallittu              Vire               14:59

2. Eetu Lahtela                   Vire               16:18


M18  5 km

1. Anssi Poikonen                                     13:11

2. Tatu Myllykoski             Vire               14:02

3. Olli Kainulainen             Vire               14:51

 

M20  5 km

1. Johannes Leppänen        Vire               14:34

 

Myl
1. Kari Mäki                       Ilves              13:52

2. Heikki Yijälä                  Vire               15:51

3. Mika Ojala                      Ilves              15:53

4. Kimmo Tukiainen           Vire               17:01

5. Kalle Uronen                                        18:09