JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 2011

 

Hallin osakilpailu ke 2.2.2011 vapaalla hiihtotavalla. Järjestäjänä Kuoreveden Kärki.

 

Lämpötila n. -3 C, keli liukas ja radat kunnossa. Yhteensä 68 hiihtäjää.

 

Tulokset:

 

T4 300 m

1)              Malviina Koskinen Ilves 10.46

 

P4 300 m

1)              Venne Palsinajärvi Vire 5.03, 2) Onni Myyry Ilves 5.45

 

T6 700m

1)              Melia Palsinajärvi Vire 3.41, 2) Heta Virkajärvi Vire 5.28, 3) Eevi Mäkinen 6.13, 4) Karoliina Hirvelä Ilves 7.16, 5) Elsi Konstari Ilves 7.48, 6) Senni Peura Ilves 8.45, 7) Kaisa Kallio Aki 9.15,

 

 P6 700m

1)              Elmeri Konstari Ilves 4.32, 2) Eeli Koskinen Ilves 5.18, 3) Leevi Lindfors Vire 5.25

 

T8 1,4 km

1)          Maria Yijälä Vire 7.08, 2) Mea Peltonen Ilves 8.52, 3) Laura Leppä 10.06, 4) Ella Uusitalo Ilves 10.22

 

P8 1,4 km

1)              Vertti Kallioniemi Vire 7.15, 2) Oskari Peura Ilves 8.20, 3) Aatu Pohjoismäki 8.50, 4)  Eemeli Peura Ilves 8.58, 5) Julius Kuusi Pihlaisto9.13, 6) Mikko Ojala Ilves 10.33, 7) Lauri Hirvelä Ilves 11.54, 8) Erkko Ojainmaa 14.00

 

T10 1,4 km

1)      Emmi Lahtela Vire 5.35, 2) Ella Kokkinen Vire 5.40 3) Elena Konstari Ilves 7.20, 4) Sini Ojala Ilves 7.43, 5) Venla Peura Ilves 7.51, 6) Maiju Kallio Aki 8.17, 7) Kaisa Vallittu Vire 8.26, 8) Annu Ojainmaa 12.49

 

P10 1,4 km

1)      Topias Mäki Ilves 6.36

 

T12 2,5 km

1)              Tanja Heinjoki Vire 8.26, 2) Nea Hulkko Ilves 9.29, 3) Nelli Uusitalo Ilves 9.57

 

P12 2,5 km

1)              Miika Lehtinen Ilves 8.16, 2) Aatu Korpela Vire 8.48, 3) Joonas Leppä KeuKis 9.02, 4) Markus Malmberg Ilves 9.05, 5)  Eero Kainulainen Vire 9.41, 6) Juha Meronen Ilves 9.44, 7) Samuel Lehtimäki 10.15, 8) Tuomas Vallittu Vire 11.00, 9) Aleksi Turkkila Vire 11.05, 10) Ville Toivakka 11.41, 11) Atte Lahtela Vire 11.42, 12) Tuomas Kallio Aki 11.56, 13) Oskari Marjakoski Kärki 12.40, 14) Joonas Kuusi Pihlaisto 13.04

 

T14 3,6 km

1)              Roosa Lindfors Vire 12.21, 2) Krista Koskinen Ilves 13.24, 3) Milla Tukiainen Vire 14.10, 4) Milla Uusitalo Ilves 15.20

 

P14 3,6 km

1)              Mikko Hulkko Ilves 11.12, 2) Niklas Pulli Vire 11.49, 3) Eetu Korpela Vire 12.11, 4) Jase Haromo Ilves 12.43, 5) Lassi Lamminsivu Kärki 17.47

 

T16 4,7 km

1)              Emilia Kulhelm Vire 14.27, 2) Iina Turkki Ilves 17.04

 

P16 4,7 km

1)              Valtteri Vallittu Vire 13.41, 2) Eetu Lahtela Vire 14.10

 

 

M18 5,8 km

1)              Tatu Myllykoski Vire 15.16

 

Myl 5,8 km

1)              Kari Mäki Ilves 14.30, 2) Mika Ojala Ilves 17.16, 3) Kimmo Tukiainen Vire 18.51