V Runttimäen hiihdot

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki 
Sarjaluettelo: 
N10M10N12M12N14M14M16M50N16N18NYLM18M20M45M35MYL

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Lotta Sinisalo           Ruoveden Pirkat               8.59,9
  2. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                 9.26,7      0.26,8
  3. Ella Kokkinen            Kaipolan Vire                 9.28,5      0.28,6
  4. Emmi Lahtela             Kaipolan Vire                 9.45,4      0.45,5
  5. Mikaela Karjalainen      Padasjoen Yritys             10.52,5      1.52,6
  6. Venla Lehtinen           Padasjoen Yritys             11.43,1      2.43,2
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. Lauri Aaltonen           Hyvinkään Hiihtäjät           8.37,7
  2. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat            8.43,5      0.05,7
  3. Samuel Koljonen          Keuruun Kisailijat            8.57,6      0.19,8
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Tanja Heinjoki           Kaipolan Vire                 7.43,1
  2. Ella Lehtonen            Ruoveden Pirkat               8.41,0      0.57,8
  3. Roosa Keljo              Ruoveden Pirkat               9.05,7      1.22,6
  4. Tiia Sinisalo            Ruoveden Pirkat               9.31,9      1.48,8
  5. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö             9.41,8      1.58,6
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Miika Lehtinen           Jämsänkosken Ilves           10.51,2
  2. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat              11.24,2      0.32,9
  3. Joonas Leppä             Keuruun Kisailijat           11.53,1      1.01,8
  4. Juha Meronen             Jämsänkosken Ilves           11.59,1      1.07,9
  5. Tommi Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         12.30,0      1.38,8
  6. Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves           12.33,5      1.42,2
  7. Eero Kainulainen         Kaipolan Vire                12.52,9      2.01,7
  8. Micke Jyrkinen           Viialan Viri                 12.55,5      2.04,2
  9. Santeri Valkama          Tampereen Hiihtoseura        14.22,9      3.31,6
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Sanni Alatalo            Ylöjärven Urheilijat         10.32,8
  2. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat              10.56,3      0.23,4
  3. Roosa Lindfors           Kaipolan Vire                11.00,0      0.27,1
  4. Vera Taivassalo          Saarijärven Pullistus        11.25,1      0.52,3
  5. Tiia Niemelä             Keuruun Kisailijat           11.38,6      1.05,8
  6. Veera Salonen            Ylöjärven Urheilijat         11.49,1      1.16,2
  7. Fanny Laine              Ruoveden Pirkat              11.58,1      1.25,3
  8. Milla Tukiainen          Kaipolan Vire                12.10,8      1.37,9
  9. Krista Koskinen          Jämsänkosken Ilves           12.16,3      1.43,4
 10. Emma Meriläinen          Jyväskylän Hiihtoseura       12.19,4      1.46,5
 11. Annika Mäkelä            Kangasalan Kisa              12.53,9      2.21,0
 12. Tiia Tahvanainen         Tampereen Pyrintö            13.06,6      2.33,7
 Poisjääneitä   1
  - 162.  31905349  Isabella Surakka         Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Joona Koljonen           Keuruun Kisailijat           15.05,6
  2. Joonas Salmela           Ruoveden Pirkat              15.35,1      0.29,5
  3. Oskari Raussi            Keuruun Kisailijat           16.10,2      1.04,6
  4. Mikko Hulkko             Jämsänkosken Ilves           16.45,3      1.39,6
  5. Oskari Hanhioja          Ylöjärven Urheilijat         16.45,6      1.40,0
  6. Eetu Meriläinen          Jyväskylän Hiihtoseura       17.29,4      2.23,8
  7. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             18.04,8      2.59,1
  8. Severi Valkamo           Tampereen Hiihtoseura        18.27,9      3.22,3
  9. Arttu Valkama            Tampereen Hiihtoseura        18.55,8      3.50,1
 Poisjääneitä   4
  - 177.  32970849  Arsi Harjuntausta        Kangasalan Kisa
  - 182.  28798611  Aleksi Natukka           Oriveden Ponnistus
  - 171.  29958337  Atte Toivanen            Tampereen Pyrintö
  - 181.  30500570  *Aleksi Pohja            Kuoreveden Kärki
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km V

  1. Iiro-Mikko Harju         Hyvinkään Hiihtäjät          14.10,4
  2. Tuomas Natukka           Oriveden Ponnistus           14.38,8      0.28,3
  3. Tuukka Teivaala          Ylöjärven Urheilijat         14.59,7      0.49,2
  4. Antti Salonen            Ylöjärven Urheilijat         15.54,8      1.44,3
  5. Henri Koivisto           Honkajoen Seudun Urheili     15.59,5      1.49,0
  6. Eetu Lahtela             Kaipolan Vire                16.00,5      1.50,0
 Poisjääneitä   1
  - 185.  27689873  Valtteri Vallittu        Kaipolan Vire
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

  1. Timo Heikkilä            Valkeakosken Haka            15.09,7
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Emilia Myllykoski        Noormarkun Nopsa             15.43,4
  2. Emilia Kulhelm           Kaipolan Vire                17.08,7      1.25,3
  3. Iina Turkki              Jämsänkosken Ilves           18.02,5      2.19,0
  4. Anna Laurio              Keuruun Kisailijat           18.17,2      2.33,7
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Emma Lehtonen            Ruoveden Pirkat              14.42,4
  2. Riina Rytkönen           Kaipolan Vire                16.09,8      1.27,4
  3. Ida Meriläinen           Huhtasuon Hiihto 2000        16.25,0      1.42,5
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Maija Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.00,7
  2. Teija Lehtimäki          Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.01,3      0.00,5
  3. Satu Pirttiniemi         Kuoreveden Kärki             14.21,9      0.21,1
  4. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki             14.33,9      0.33,2
  5. Henna Riikonen-Purtsi    Huhtasuon Hiihto 2000        14.42,1      0.41,3
  6. Jenni Mattila            Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.04,4      1.03,7
  7. Maria Viitahalme         Lielahden Kipinä             16.07,6      2.06,9
  8. Laura Juntunen           Kankaanpään Urheilijat       16.07,8      2.07,0
  9. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             16.11,4      2.10,6
 10. Kiti Ruissalo            Oriveden Ponnistus           16.31,9      2.31,1
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Artturi Pensasmaa        Ylöjärven Urheilijat         27.44,4
  2. Tatu Myllykoski          Kaipolan Vire                28.02,2      0.17,8
  3. Veikko Rintala           Kankaantaan Kisa             29.09,1      1.24,7
  4. Mikael Niemelä           Keuruun Kisailijat           30.26,4      2.41,9
  5. Miika Rantanen           Tampereen Hiihtoseura        30.27,2      2.42,8
  6. Jussi-Elmeri Halme       Tampereen Pyrintö            31.15,0      3.30,5
  7. Jani Viitala             Keuruun Kisailijat           31.45,0      4.00,6
 Keskeyttäneitä   1
  - 225.  28441683  Olli Kainulainen         Kaipolan Vire
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Iiro Rytkönen            Kaipolan Vire                30.41,1
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km V

  1. Mikko Heinämäki          Tampereen Pyrintö            29.50,2
  2. Pasi Kiema               Oriveden Ponnistus           31.29,9      1.39,7
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Marko Viitahalme         Lielahden Kipinä             28.30,8
  2. Erno Koveluhta           Tampereen Yritys             30.06,6      1.35,8
  3. Mika Tahvanainen         Lempäälän Kisa               31.52,8      3.22,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Anssi Pentsinen          Jämsänkosken Ilves           24.50,4
  2. Matti Aalto              Keuruun Kisailijat           25.00,7      0.10,2
  3. Tuomas Myllykoski        Nakkilan Vire                26.02,6      1.12,2
  4. Hannu Riipinen           Toijalan Vauhti              26.29,0      1.38,5
  5. Timo Nurminen            Jämsänkosken Ilves           27.16,5      2.26,0
  6. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             27.24,2      2.33,7
  7. Samuli Kivistö           Lempäälän Kisa               27.36,7      2.46,2
  8. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                 27.54,5      3.04,0
  9. Antti Hyttinen           Puijon Hiihtoseura           28.31,7      3.41,3
 10. Teemu Järvenpää          Vehmaisten Urheilijat        28.52,1      4.01,7
 11. Elmeri Järvelä           Iso-Mustajärven Urheilij     29.22,9      4.32,4
 12. Jyri Korhonen            Lempäälän Kisa               29.25,7      4.35,2
 13. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         29.33,1      4.42,6
 14. Valtteri Tapper          Tampereen Hiihtoseura        31.23,2      6.32,7
 Keskeyttäneitä   1
  - 254.  24130150  Joonas Heinänen          Jämsänkosken Ilves
 Poisjääneitä   2
  - 243.  26301602  Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves
  - 248.  27427093  Tomi Ekstam              Keuruun Kisailijat
Sarjaluettelo