HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2009-2010‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2010‎ > ‎

Runttimäki V

JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 2010

 

Runttimäen osakilpailu ke 10.3.2010 vapaalla hiihtotavalla. Järjestäjänä Kuoreveden Kärki.

 

Lämpötila n. 0 C, keli liukas. Yhteensä 68 hiihtäjää mukana.

 

Tulokset:

 

T4 200 m

1)              Ella Rekola Vire 2.39, 2) Elsi Konstari Ilves 3.03

 

P4 200 m

1)              Onni Myyry Ilves 2.48, 2) Samuel Mennala Ilves  2.58, 3) Venne Palsinajärvi Vire 3.37

 

T6 1 km

1)              Melia Palsinajärvi Vire 6.38, 2) Mea Peltonen Ilves 6.41, 3) Laura Leppä 7.10, 4) Heta Virkajärvi Vire 8.06, 5) Siiri Yijälä Vire 10.13, 6) Silja Peltola HoHu 10.18, 7) Viivi Hopsu Hopsun Huima 11.47

 

 P6 1 km

1)              Juho Virkajärvi Vire 6.30, 2) Mikko Ojala Ilves 6.43, 3) Finn Jokinen Vire 7.29, 4) Julius Kuusi Pihlaisto 8.25, 5) Franz Jokinen 8.43, 6) Elmeri Konstari Ilves 9.04, 7) Leevi Lindfors Vire 11.08

 

T8 1 km

1)              Emmi Lahtela Vire 4.01, 2) Sini Ojala Ilves 4.38, 3) Elena Konstari Ilves 5.48, 4) Maria Yijälä Vire 6.00, 5) Rosaliina Lintunen Ilves 6.09, 6) Ella Uusitalo Ilves 6.26 7) Sinitta Mennala Ilves 6.33,

 

P8 1 km

1)              Topias Mäki Ilves 4.19, 2) Vertti Kallioniemi Vire 4.30, 3) Aapo Rekola Vire 4.53

 

T10 1 km

1)              Nea Hulkko Ilves 3.37, 2) Ella Kokkinen Vire 4.13, 3) Anna Koivisto Vire 4.35

 

P10 1 km

1)              Joonas Leppä KeuKis 3.45, 2) Eero Kainulainen Vire 3.54, 3) Lauri Koivisto Vire 4.00, 4) Joonas Kuusi Pihlaisto 4.04, 5) Aleksi Turkkila Vire 4.05, 6) Voitto-Pekka Peltola HoHu 4.08, 7) Juuso Rekola Vire 4.19, 8) Ilari Korhonen 6.06

 

T12 2 km

1)              Tanja Heinjoki Vire 8.04, 2) Roosa Lindfors Vire 8.15, 3) Krista Koskinen Ilves 8.49, 4) Nelli Uusitalo Ilves 9.15, 5) Milla Tukiainen Vire 9.41, 6) Erika Mäki Ilves 9.43, 7) Maisa Manninen Vire 12.54


 

 

P12 2 km

1)              Mikko Hulkko Ilves 7.29, 2) Aatu Korpela Vire 7.53, 3) Miika Lehtinen Ilves 7.56, 4) Juha Meronen Ilves 8.39, 5) Teemu Peltola LängU 9.03, 6) Jase Haromo Ilves 9.30, 7) Aleksi Pohja 10.49, 8) Atte Lahtela Vire 11.18, 9) Juuso Hopsu HoHu  12.32

 

T14 3 km

1)              Iina Turkki Vire 11.17, 2) Milla Uusitalo Ilves 14.29

 

P14 3 km

1)              Niklas Pulli Vire 10.39, 2) Eetu Korpela Vire 11.33, 3) Mikael Mennala Ilves 11.49, 4) Matias Peltonen Ilves 11.53

 

T16 5 km

1)              Katja Heinjoki Vire 19.18

 

P16 5 km

1)              Sampsa Pelto-Piri Mänttä 17.07, 2) Teemu-Pekka Jokinen Mänttä 17.21

 

M18 5 km

1)              Johannes Leppänen Vire 13.31, 2) Olli Kainulainen Vire 13.43

 

Myl 5 km

1)              Tommi Peltonen JRV 14.43