HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2009-2010‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2010‎ > ‎

Kaipola P sprintti

2010 JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 3. OSAKILPAILU

JÄRJESTÄVÄ SEURA: KAIPOLAN VIRE

PAIKKA: KAIPOLAN HIIHTOSTADION                                                                                                 

AIKA: keskiviikko 17.02.2010

KELI: pakkanen – 13 C                                                                                                                                                         

Perinteinen sprintti

Ensin aika-ajot väliaikalähdöllä, sen jälkeen finaalit T/P10 sarjoista ylöspäin.

 

T4  200 m: 1.Kaisa Kallio Aki  3.11,  2.Ella Rekola Vire 3.12,  3.Elsi Konstari Ilves 3.38,  4.Sade Lahtomäki

Vire 3.59, 

                                                                                                                              

P4  200 m: 1.Samuel Mennala Ilves  2.36,  2.Onni Myyry Ilves 4.08,  3.Venne Palsinajärvi Vire 5.04,  4.Aapo Virkajärvi Vire 6.26,

                     

T6  200 m:  1.Melia Palsinajärvi Vire 1.23,  2.Laura Leppä 1.25,  3. Mea Peltonen Ilves 1.26,  4. Maisa Moisio Vire 1.34,  5.Mette Jermoranta Korpilahti 1.42,  6.Heta Virkajärvi Vire 1.56,  7.Jade Lahtomäki Vire 2.00,  8.Silja Peltola Huima 2.05,  9.Viivi Hopsu Huima 2.35, 

 

P6  200 m: 1.Juho Virkajärvi Vire 1.22,  2.Mikko Ojala Ilves 1.29,  3.Eeli Koskinen Ilves 1.37,  4.Finn Jokinen Vire 1.38,  5.Niki Ström Ilves 1.40,  6.Franz Jokinen Vire 1.41,  7.Elmeri Konstari Ilves 1.42,  8.Leevi Lindfors Vire 1.57,

                                                             

T8  400 m:  1.Emmi Lahtela Vire 1.58,  2.Sini Ojala Ilves 2.20,  3.Sinitta Mennala Ilves 2.21,  4.Maiju Kallio Aki  2.26,  5.Maria Yijälä Vire 2.27,  6.Peppi Salonen Vire 2.30,  7.Tessa Moisio Vire 2.35,  8.Elena Konstari Ilves  2.37,  9.Rosaliina Lintunen Ilves 2.38,  10.Ella Uusitalo Ilves 2.44,  11.Elina Huhtanen Ilves 2.50, 12.Kaisa Vallittu Vire 2.51,  13.Nea Järvinen Ilves 3.20,

 

P8  400 m: 1.Aapo Rekola Vire 2.18,  2.Topias Mäki Ilves 2.20,  3.Leevi Jermoranta Korpilahti 2.30,  4.Vertti Kallioniemi Vire 2.32,  

 

T10  400 m: 1.Aino Huhtanen Ilves 1.55,  2.Ella Kokkinen Vire 2.01,  3.Anna Koivisto Vire 2.04,

T10 Finaali:  1.Aino Huhtanen Ilves,  2.Anna Koivisto Vire,  3.Ella Kokkinen Vire,

 

P10  400 m: 1.Aleksi Turkkila Vire 1.44,  2.Eero Kainulainen Vire 1.46,  3.Lauri Koivisto Vire 1.51,  4.Joonas Leppä Kisailijat 1.52,  5. Juuso Rekola Vire 2.00,  6.Voitto-Pekka Peltola Huima 2.03,  7.Ilari Korhonen 3.12,

P10 Finaali:  1.Aleksi Turkkila Vire,  2.Lauri Koivisto Vire,  3.Joonas Leppä Kisailijat,  4.Eero Kainulainen Vire,  5.Juuso Rekola Vire, 6.Voitto-Pekka Peltola Huima,  7.Ilari Korhonen,

 

T12  400 m:  1.Roosa Lindfors Vire 1.24,  2.Krista Koskinen Ilves 1.36,  3.Erika Mäki Ilves 1.37,  4.Nelli Uusitalo Ilves 1.47, 5.Maisa Manninen Vire 2.01,

T12 Finaali:  1.Roosa Lindfors Vire,  2.Krista Koskinen Ilves,  3.Erika Mäki Ilves,  4.Nelli Uusitalo Ilves, 5.Maisa Manninen Vire,

                 

P12  400 m: 1.Mikko Hulkko Ilves 1.26,  2.Aatu Korpela Vire 1.31,  3.Miika Lehtinen Ilves 1.32,  4.Juha Meronen Ilves 1.34,  5. Jase Haromo Ilves 1.37,  6.Jussi Hämelahti Urheilijat 1.38,  7.Tuomas Vallittu Vire 1.44,  8.Sami Haukimäki 1.58,  8.Juuso Hopsu Huima 1.58,  10.Tuomas Kallio Aki 2.01,  11.Atte Lahtela Vire 2.04,

P12 Finaali:  1.Mikko Hulkko Ilves,  2.Aatu Korpela Vire,  3.Miika Lehtinen Ilves,  4.Juha Meronen Ilves,  5. Jase Haromo Ilves,  6.Jussi Hämelahti Urheilijat,  7.Tuomas Vallittu Vire,  8.Sami Haukimäki,  8.Juuso Hopsu Huima,  10.Atte Lahtela Vire,  11.Tuomas Kallio Aki,

                                           

N14  700 m:  1.Emilia Kulhelm Vire 2.46,  2.Milla Uusitalo Ilves 4.07,

N14 Finaali:  1.Emilia Kulhelm Vire,  2.Milla Uusitalo Ilves,

 

M14  700 m: 1.Eetu Lahtela Vire 2.36,  2.Niklas Pulli Vire 2.59,  3.Mikael Mennala Ilves 3.01,  4.Matias Peltonen Ilves 3.10,  5. Eetu Korpela Vire 3.15,

M14 Finaali:  1.Eetu Lahtela Vire,  2.Niklas Pulli Vire,  3.Mikael Mennala Ilves,  4.Matias Peltonen Ilves,  5. Eetu Korpela Vire,

 

M16  700 m:  1.Tatu Myllykoski Vire 2.12,

M16 Finaali:  1.Tatu Myllykoski Vire,

 

N18  700 m:  1.Anniina Perä Vire 2.22,

N18 Finaali:  1.Anniina Perä Vire,

 

M18  700 m:  1.Johannes Leppänen Vire 2.07,  2.Olli Kainulainen Vire 2.10,

M18 Finaali:  1.Olli Kainulainen Vire,  2.Johannes Leppänen Vire,

 

M20  700 m:  1.Iiro Rytkönen Vire 2.04,

M20 Finaali:  1.Iiro Rytkönen Vire,