HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2009-2010‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2010‎ > ‎

Huhdanvuori V

   

Jokilaakson sarjahiihdot hiihdettiin keskiviikkona 10.02. Huhdanvuoressa vapaalla hiihtotavalla. Järjestäjien virallisen mittauksen mukaan pakkasta oli sääntöjen sallimat 14.9 C. Osallistujia 82.

 

 

Tytöt 4 v, 200 m

1. Ella Rekola                     Vire               1.45

2. Kaisa Kallio                    Aki                1.52

 

Pojat 4 v, 200 m

1. Samuel Mennala             Ilves              1.37

2. Onni Myyry                    Ilves              3.24

3. Venne Palsinajärvi          Vire               3.44

4. Aapo Virkajärvi              Vire               4.16

 

Tytöt 6 v, 500 m                

1. Melia Palsinajärvi           Vire               3.29

2. Mea Peltonen                  Ilves              3.34

3. Maisa Moisio                  Vire               4.09

4. Laura Leppä                                         4.19

5. Lotta Salonen                 Vire               4.33

6. Mette Jermoranta            Korpilahti      4.38

7. Heta Virkajärvi               Vire               4.49

8. Viivi Hopsu                    Hopsu           5.05

9. Silja Peltola                     Hopsun H.    5.10

10. Jade Lahtomäki            Vire               6.38

 

Pojat 6 v, 500 m

1. Juho Virkajärvi               Vire               3.38

2. Mikko Ojala                    Ilves              3.53

3. Julius Kuusi                    Pihlaisto        3.56

4. Finn Jokinen                                         4.11

5. Franz Jokinen                                       4.22

6. Eeli Koskinen                 Ilves              4.33

7. Leevi Lindfors                Vire               5.51

8. Elmeri Konstari              Ilves              8.15

 

Tytöt 8 v, 1 km

1. Emmi Lahtela                 Vire               4.20

2. Sini Ojala                        Ilves              5.37

3. Peppi Salonen                 Vire               5.59

4. Kaisa Vallittu                 Vire               6.07

5. Elina Huhtanen               Ilves              6.24

6. Sinitta Mennala              Ilves              6.27

7. Maiju Kallio                    Aki                6.55

8. Elena Konstari                Ilves              6.58

9. Tessa Moisio                   Vire               7.09

9. Ella Uusitalo                   Ilves              7.09

11. Rosalina Lintunen        Ilves              7.23

 

Pojat 8 v, 1 km

1. Aapo Rekola                   Vire               5.33

2. Topias Mäki                    Ilves              6.09

3. Vertti Kallioniemi           Vire               6.17

4. Leevi Jermoranta            Korpilahti      6.32

5. Oskari Peura                   Ilves              8.58

6. Eemeli Peura                   Ilves              11.03

 

Tytöt 10 v, 2 km

1. Aino Huhtanen               Ilves              8.19

2. Pinja Hirvilahti               Vire               9.28

3. Anniina Hakola                                    9.39

4. Ella Kokkinen                 Vire               10.54

5. Venla Peura                    Ilves              13.48

 

Pojat 10 v, 2 km

1. Eero Kainulainen            Vire               8.14

2. Voitto-Pekka Peltola      Hopsun H.    8.40

3. Joonas Kuusi                  Pihlaisto        8.45

4. Joonas Leppä                  KeuKis          8.48

5. Juuso Rekola                  Vire               9.00

6. Aleksi Turkki                  Vire               9.40

7. Ilmari Korhonen                                   14.13

 

Tytöt 12 v, 2 km

1. Roosa Lindfors               Vire               6.38

2. Tanja Heinjoki                Vire               7.06

3. Krista Koskinen              Ilves              7.09

4. Erika Mäki                      Ilves              7.47

5. Nelli Uusitalo                 Ilves              8.08

6. Milla Tukiainen               Vire               8.18

7. Vilma Moisio                  Vire               8.37

8. Maisa Vesterinen                                  10.31

9. Maisa Manninen             Vire               11.49

 

Pojat 12 v, 2 km

1. Mikko Hulkko                Ilves              6.10

2. Aatu Korpela                  Vire               6.44

3. Miika Lehtinen               Ilves              6.45

4. Teemu Peltola                 LängU           7.18

5. Jase Haromo                   Ilves              7.22

6. Juha Meronen                 Ilves              7.33

7. Sami Haukimäki             Ilves              7.52

8. Tuomas Vallittu              Vire               8.26

9. Juuso Hopsu                   HopsunH      8.36

10. Atte Lahtela                 Vire               10.40

 

Tytöt 14 v, 3 km

1. Emilia Kulhelm               Vire               11.25

2. Iina Turkki                      Ilves              12.37

3. Milla Uusitalo                 Ilves              16.37

4. Nea Pajunen                   Ilves

 

Pojat 14 v, 3 km

1. Eetu Lahtela                   Vire               10.03

2. Niklas Pulli                     Vire               11.05

3. Matias Peltonen              Ilves              12.13

4. Mikael Mennala              Ilves              12.25

 

Tytöt 16 v, 3 km

1. Katja Heinjoki                Vire               13.27

 

Miehet 18 v, 6 km

1. Johannes Leppänen        Vire               18.04

2. Olli Kainulainen             Vire               18.44

 

Miehet 20 v, 6 km             

1. Iiro Rytkönen                 Vire               19.10

 

Miehet, 6 km

1. Kari Mäki                       Ilves              15.47

2. Tommi Peltonen             JRV               19.55

                       

 

 

 

Comments