HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2009-2010‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2010‎ > ‎

Halli P

JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 2010

 

Hallin osakilpailu ke 3.2.2010 perinteisellä hiihtotavalla. Järjestäjänä Kuoreveden Kärki.

 

Lämpötila n. -10 C, keli liukas ja radat kunnossa. Yhteensä 77 hiihtäjää mukana.

 

Tulokset:

 

T4 300 m

1)              Ella Rekola Vire 7.20, 2) Elsi Konstari Ilves 7.45

 

P4 300 m

1)              Samuel Mennala Ilves  7.11, 2) Onni Myyry 8.22, 3) Venne Palsinajärvi Vire 12.45

 

T6 700m

1)              Mea Peltonen Ilves 5.08,  2) Melia Palsinajärvi Vire 5.10, , 3) Heta Virkajärvi Vire ja Laura Leppä 6.35, 5) Maisa Moisio Vire 6.45, 6) Viivi Hopsu Hopsun Huima 8.08, 7) Silja Peltola HoHu 8.25, 8) Senni Peura 16.15

 

 P6 700m

1)              Juho Virkajärvi Vire 4.30, 2) Finn Jokinen 5.42, 3) Julius Kuusi 6.04, 4) Franz Jokinen 6.34, 5) Elmeri Konstari Ilves 7.01, 6) Eeli Koskinen Ilves 7.11

 

T8 1,4 km

1)              Emmi Lahtela Vire 8.39, 2) Kaisa Vallittu Vire 10.40, 3) Elena Konstari Ilves 11.04, 4) Sinitta Mennala Ilves 11.07, 5) Tessa Moisio Vire 11.17, 6) Ella Uusitalo Ilves 12.14

 

P8 1,4 km

1)              Topias Mäki Ilves 8.46, 2) Aapo Rekola Vire 9.36, 3) Vertti Kallioniemi Vire 10.21, 4) Oskari Peura 11.54, 5) Iiro Suppula Kärki 11.57, 6) Eemeli Peura 12.27

 

 

T10 1,4 km

1)          Aino Huhtanen Ilves 7.40, 2) Pinja Hirvilahti Vire 8.07, 3) Anna Koivisto Vire 9.02, 4) Venla Peura 11.34

 

P10 1,4 km

1)              Joonas Leppä KeuKis 7.08, 2) Eero Kainulainen Vire 7.21, 3) Lauri Koivisto Vire 7.59, 4) Aleksi Turkkila Vire 8.06, 5) Joonas Kuusi 8.16, 6) Voitto-Pekka Peltola HoHu 8.23, 7) Juuso Rekola Vire 8.50, 8) Ilari Korhonen 9.33

 

 

T12 2,5 km

1)              Tanja Heinjoki Vire 11.06, 2) Roosa Lindfors Vire 11.22, 3) Krista Koskinen Ilves 12.24, 4) Erika Mäki Ilves 12.57, 5) Nelli Uusitalo Ilves 13.27, 6) Maisa Manninen Vire 17.25

 

P12 2,5 km

1)              Mikko Hulkko Ilves 10.45, 2) Miika Lehtinen Ilves 11.13, 3) Teemu Peltola LängU 11.22, 4) Markus Malmberg Ilves 11.56, 5) Juha Meronen Ilves 11.57, 6) Jussi Hämelahti LängU 12.25, 7) Aatu Korpela Vire 12.36, 8) Jase Haromo Ilves 13.07, 9) Tuomas Vallittu Vire 13.35, 10) Lassi Lamminsivu Kärki 13.45, 11) Atte Lahtela Vire 14.44, 12) Juuso Hopsu HoHu 14.56

 

 

T14 3,7 km

1)              Emilia Kulhelm Vire 13.56, 2) Iina Turkki Ilves 14.50, 3) Iiris Rytkönen Vire 15.51, 4) Milla Uusitalo Ilves 23.10

 

P14 3,7 km

1)              Eetu Lahtela Vire 13.40, 2) Niklas Pulli Vire 15.19, 3) Mikael Mennala Ilves ja Jaakko Vallittu Vire 16.08, 5) Matias Peltonen Ilves 16.55

 

 

T16 4,7 km

1)              Katja Heinjoki Vire 22.55

 

P16 4,7 km

1)              Tatu Myllykoski Vire 15.22, 2) Valtteri Vallittu Vire 15.32

 

M18 5,8 km

1)              Johannes Leppänen Vire 18.20, 2) Olli Kainulainen Vire 19.03

 

Nyl 5,8 km

1)      Nina Mäki Ilves 20.22

 

Myl 5,8 km

1)              Kari Mäki Ilves 17.50

 

Comments