HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2008-2009‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2009‎ > ‎

Kaipola V

2009 JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 6. OSAKILPAILU

JÄRJESTÄVÄ SEURA: KAIPOLAN VIRE

PAIKKA: KAIPOLAN URHEILUKENTTÄ                                                                                               

AIKA: keskiviikko 11.03.2009 klo 18.30 VI-osakilpailu

KELI: pikkupakkanen – 2 C                                                                                                                                                                        

Hiihtotapa vapaa

 

T4  200 m: 1.Melia Palsinajärvi Kaipolan Vire 1.55,  2.Maisa Moisio Kaipolan Vire 1.58,  3.Heta Virkajärvi Kaipolan Vire 2.13,  4.Silja Peltola Hopsun Huima 2.29,  5.Jade Lahtomäki Kaipolan Vire 7.34                                                                                                                          

P4  200 m: 1.Elmeri Konstari Jämsänkosken Ilves 2.38,  2.Leevi Lindfors Kaipolan Vire 3.03,  3.Eeli Koskinen Jämsänkosken Ilves 3.18

                     

T6  700 m: 1.Maria Yijälä Kaipolan Vire 5.33,  2.Tessa Moisio Kaipolan Vire 5.48,  3.Rosaliina Lintunen Jämsänkosken Ilves 6.09,  4.Ella Uusitalo Jämsänkosken Ilves 6.32,  5.Elina Huhtanen Jämsänkosken Ilves 7.02,   6.Mea Peltonen Jämsänkosken Ilves 7.18

 

P6  700 m: 1.Aapo Rekola 5.15,  2.Vertti Kallioniemi 6.00,  3.Juho Virkajärvi Kaipolan Vire 6.06,  4.Julius Kuusi Pihlaisto 7.35,  5.Mikko Ojala Jämsänkosken Ilves 12.10

                                                             

T8  1400 m: 1.Aino Huhtanen Jämsänkosken Ilves 6.08,  2.Emmi Lahtela Kaipolan Vire 6.39,  3.Neea Saarinen Jämsänkosken Ilves 7.15,  4.Kaisa Vallittu Kaipolan Vire 9.49,  5.Sini Ojala Jämsänkosken Ilves 10.06,  6.Elena Konstari Jämsänkosken Ilves 10.26

 

P8  1400 m: 1.Voitto-Pekka Peltola Hopsun Huima 7.29,  2.Topias Mäki Jämsänkosken Ilves 9.55

 

T10  2000 m: 1.Nea Hulkko Jämsänkosken Ilves 8.38,  2.Tanja Heinjoki Kaipolan Vire 8.39,  3.Pinja Hirvilahti Kaipolan Vire 9.04,  4. Nelli Uusitalo Jämsänkosken Ilves 9.11,  5.Erika Mäki Jämsänkosken Ilves 10.19

 

P10  2000 m: 1.Aatu Korpela Kaipolan Vire 7.56,  2.Miika Lehtinen Jämsänkosken Ilves 8.07,  3.Juha Meronen Jämsänkosken Ilves 8.12,  4.Teemu Peltola Längelmäen Urheilijat 8.55,  5.Markus Malmberg 9.30,  6.Joonas Leppä Vilppula 9.53,  7.Joonas Kuusi Pihlaisto 10.29,  8.Atte Lahtela Kaipolan Vire 11.02,  9.Tuomas Vallittu Kaipolan Vire 11.28,  10.Juuso Rekola 11.41,  11.Eero Kainulainen Kaipolan Vire 11.55

 

T12  2000 m: 1.Iiris Rytkönen Kaipolan Vire 7.49,  2.Krista Koskinen Jämsänkosken Ilves 8.50,  3.Roosa Lindfors Kaipolan Vire 8.53,  4.Niina Hirvilahti Kaipolan Vire 8.55,  5.Vilma Moisio Kaipolan Vire 9.30,  6.Milla Uusitalo Jämsänkosken Ilves 10.49

                 

P12  2000 m: 1.Niklas Pulli Kaipolan Vire 7.17,  2.Miro Rekola Jämsänkosken Ilves 8.08,  3.Eetu Korpela Kaipolan Vire 8.20,  4.Mikko Hulkko Jämsänkosken Ilves ja Aleksi Kokkonen Jämsänkosken Ilves 8.35,  6.Anttoni Mäkinen Jämsänkosken Ilves 8.56

                                           

N14  3000 m: 1.Iina Turkki Jämsänkosken Ilves 9.51,  2.Emilia Kulhelm Kaipolan Vire 9.56,  3.Salla Rantala Kaipolan Vire 12.57      

 

M14  3000 m: 1.Valtteri Vallittu Kaipolan Vire 8.50,  2.Sami Mäki Jämsänkosken Ilves 9.17,  3.Eetu Lahtela Kaipolan Vire 9.32,  4.Matias Peltonen Jämsänkosken Ilves 10.05

 

N16  3000m: 1.Riina Rytkönen Kaipolan Vire 7.57,  2.Anniina Perä Kaipolan Vire 8.19,  3.Katja Heinjoki Kaipolan Vire 9.21

                                                                                  

M16  5000 m: 1.Tatu Myllykoski Kaipolan Vire 14.06,  2.Olli Kainulainen Kaipolan Vire 14.13,  3.Miiro Peltonen Jämsänkosken Ilves 17.42

 

M18  5000 m:  1.Iiro Rytkönen Kaipolan Vire 12.34,  2.Johannes Leppänen Kaipolan Vire 13.44

 

Nyl  5000 m:  1.Nina Mäki Jämsänkosken Ilves 15.02

 

Myl  5000 m:  1.Kari Mäki Jämsänkosken Ilves 13.21,  2.Heikki Yijälä Kaipolan Vire 15.05