HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2008-2009‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2009‎ > ‎

Kaipola P

JÄMSÄNJOKILAAKSON AVOIMET SARJAHIIHDOT 3. OSAKILPAILU

JÄRJESTÄVÄ SEURA: KAIPOLAN VIRE

PAIKKA: KAIPOLAN URHEILUKENTTÄ                                                                                               

AIKA: keskiviikko 11.02.2009  III-osakilpailu

KELI: pikkupakkanen – 4 C                                                                                                                                                                        

Perinteinen sprintti

Ensin aika-ajot väliaikalähdöllä, sen jälkeen finaalit T/P10 sarjoista ylöspäin.

 

T4  200 m: 1.Maisa Moisio Kaipolan Vire 2.00,  2.Heta Virkajärvi Kaipolan Vire 2.06,  3.Mette Jermoranta Korpilahti 2.07,  4.Melia Palsinajärvi 2.28,  5.Silja Peltola Hopsun Huima 3.09                                                                                                         

P4  200 m: 1.Elmeri Konstari Jämsänkosken Ilves 3.04,  2.Leevi Lindfors Kaipolan Vire 3.53

                     

T6  200 m: 1.Maria Yijälä Kaipolan Vire 1.24,  2.Tessa Moisio Kaipolan Vire 1.26,  3.Rosaliina Lintunen Jämsänkosken Ilves 1.38,  4.Mea Peltonen Jämsänkosken Ilves 1.44,  5.Ella Uusitalo Jämsänkosken Ilves 1.49,   6.Elina Huhtanen Jämsänkosken Ilves 2.02

 

P6  200 m: 1.Aapo Rekola 1.14, 2.Mikko Peltola  Längelmäen Urheilijat 1.15, 3.Leevi Jermoranta Korpilahti 1.22, 4.Vertti Kallioniemi 1.31, 5.Juho Virkajärvi Kaipolan Vire 1.32, 6.Julius Kuusi Pihlaisto 2.04

                                                             

T8  400 m: 1.Emmi Lahtela Kaipolan Vire 1.52,  2.Aino Huhtanen Jämsänkosken Ilves 1.54,  3.Noora Kolu Kaipolan Vire 2.02,  4.Neea Saarinen Jämsänkosken Ilves 2.07,  5.Sini Ojala Jämsänkosken Ilves 2.27,  6.Kaisa Vallittu Kaipolan Vire 2.31,  7.Elena Konstari Jämsänkosken Ilves 2.34,  8.Sinitta Mennala Jämsänkosken Ilves 2.50

 

P8  400 m: 1.Voitto-Pekka Peltola Hopsun Huima 2.01,  2.Topias Mäki Jämsänkosken Ilves 2.16

 

T10  400 m: 1.Tanja Heinjoki Kaipolan Vire 1.29,  2.Pinja Hirvilahti Jämsänkosken Ilves 1.37,  3.Erika Mäki Jämsänkosken Ilves 1.39,  4.Nea Hulkko Jämsänkosken Ilves 1.44,  5.Veera Toivonen Kaipolan Vire 1.50,

5.Nelli Uusitalo Jämsänkosken Ilves 1.50

 

P10  400 m: 1.Aatu Korpela Kaipolan Vire 1.29,  2.Juha Meronen Jämsänkosken Ilves 1.32,  3.Miika Lehtinen Jämsänkosken Ilves 1.33,  4.Teemu Peltola Längelmäen Urheilijat 1.37,  5.Joonas Leppä 1.39,  6.Tuomas Vallittu Kaipolan Vire 1.42,  7.Markus Malmberg 1.43,  8.Eero Kainulainen Kaipolan Vire 1.47,  9.Atte Lahtela Kaipolan Vire 1.51,  10.Juuso Rekola 1.56,  11.Joonas Kuusi Pihlaisto 2.03

 

T12  400 m: 1.Roosa Lindfors Kaipolan Vire 1.29,  2.Niina Hirvilahti Jämsänkosken Ilves 1.34,  3.Vilma Moisio Kaipolan Vire 1.42,  4.Krista Koskinen Jämsänkosken Ilves 1.50,  5.Milla Uusitalo Jämsänkosken Ilves 1.59                 

P12  400 m: 1.Niklas Pulli Kaipolan Vire 1.20,  2.Jaakko Vallittu Kaipolan Vire 1.24,  3.Eetu Korpela Kaipolan Vire 1.26,  4.Mikko Hulkko Jämsänkosken Ilves 1.31,  5.Aleksi Kokkonen Jämsänkosken Ilves 1.37,  6.Miro Rekola Jämsänkosken Ilves 1.45

                                           

N14  700 m: 1.Emilia Kulhelm Kaipolan Vire 3.01,  2.Iina Turkki Jämsänkosken Ilves 3.01,  3.Salla Rantala Kaipolan Vire 3.44        

 

M14  700 m: 1.Valtteri Vallittu Kaipolan Vire 2.26,  2.Mikael Mennala Jämsänkosken Ilves 3.13,  3.Matias Peltonen Jämsänkosken Ilves 3.15

 

N16  700m: 1.Riina Rytkönen Kaipolan Vire 2.22,  2.Anniina Perä Kaipolan Vire 2.26,  3.Katja Heinjoki Kaipolan Vire 3.01

                                                                                  

M16  700 m: 1.Olli Kainulainen Kaipolan Vire 2.15,  2.Tatu Myllykoski Kaipolan Vire 2.22,  3.Kristian Pulli Kaipolan Vire 2.46,  4.Miiro Peltonen Jämsänkosken Ilves 2.52

 

N18  700 m:  1.Johanna Salomaa 2.50

 

M18  700 m:  1.Johannes Leppänen Kaipolan Vire 2.08

 

M  700 m:  1.Mika Ojala Jämsänkosken Ilves 1.57,  2.Timo Nurminen Jämsänkosken Ilves 1.58,  3.Tapio Nieminen Kaipolan Vire 2.08,  4.Heikki Yijälä Kaipolan Vire 2.15

 

FINAALIT LOPPUTULOKSET

T10 A-Finaali: 1.Tanja Heinjoki Kaipolan Vire,  2.Pinja Hirvilahti Jämsänkosken Ilves,  3.Nea Hulkko  Jämsänkosken Ilves,  4.Erika Mäki Jämsänkosken Ilves,  5.Veera Toivonen Kaipolan Vire,  6.Nelli Uusitalo Jämsänkosken Ilves

 

P10 A-Finaali: 1.Aatu Korpela Kaipolan Vire,  2.Miika Lehtinen Jämsänkosken Ilves,  3.Teemu Peltola Längelmäen Urheilijat,  4.Joonas Leppä,  5.Juha Meronen Jämsänkosken Ilves

P10 B-Finaali: 6.Markus Malmberg,  7.Tuomas Vallittu Kaipolan Vire,  8.Atte Lahtela Kaipolan Vire,  9.Eero Kainulainen Kaipolan Vire,  10.Juuso Rekola ja Joonas Kuusi Pihlaisto

 

T12 A-Finaali: 1.Roosa Lindfors Kaipolan Vire,  2.Niina Hirvilahti Jämsänkosken Ilves,  3.Vilma Moisio Kaipolan Vire,  4.Krista Koskinen Jämsänkosken Ilves,  5.Milla Uusitalo Jämsänkosken Ilves

 

P12 A-Finaali: 1.Niklas Pulli Kaipolan Vire,  2.Jaakko Vallittu Kaipolan Vire,  3.Eetu Korpela Kaipolan Vire,  

4.Mikko Hulkko Jämsänkosken Ilves,  5.Aleksi Kokkonen Jämsänkosken Ilves,  6.Miro Rekola Jämsänkosken Ilves

 

T14 A-Finaali: 1.Emilia Kulhelm Kaipolan Vire,  2.Iina Turkki Jämsänkosken Ilves,  3.Salla Rantala Kaipolan Vire

 

P14 A-Finaali: 1.Valtteri Vallittu Kaipolan Vire,  2.Mikael Mennala Jämsänkosken Ilves,  3.Matias Peltonen Jämsänkosken Ilves

 

N16 A-Finaali: 1.Anniina Perä Kaipolan Vire,  2.Riina Rytkönen Kaipolan Vire,  3.Katja Heinjoki Kaipolan Vire

 

M16 A-Finaali: 1.Olli Kainulainen Kaipolan Vire,  2.Tatu Myllykoski Kaipolan Vire,  3.Kristian Pulli Kaipolan Vire,  4.Miiro Peltonen Jämsänkosken Ilves

 

N18 A-Finaali: 1.Johanna Salomaa

 

M18 A-Finaali: 1.Johannes Leppänen

 

MYL A-Finaali: 1.Timo Nurminen Jämsänkosken Ilves,  2.Mika Ojala Jämsänkosken Ilves,  3.Tapio Nieminen Kaipolan Vire,  4.Heikki Yijälä Kaipolan Vire