HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2008-2009‎ > ‎Sarjahiihtojen loppupisteet 2009‎ > ‎

Huhdanvuori V

Sarjahiihtojen 4. osakilpailu 18.2. Huhdanvuori (V)

Kisat hiihdettiin talvisissa olosuhteissa. Lämpötila -10 C,  kevyttä   pakkaslumisadetta. Mukana 66 hiihtäjää.

Tytöt 4 v
1. Maisa Moisio Vire 0:46, 2. Mette Jermoranta Korpilahti 0:50, 3. Heta Virkajärvi Vire 0:55
4. Melia Palsinajärvi 1:04, 5. Silja Peltola Huima 1:16

Pojat 4 v
1. Leevi Lindfors Vire 1:31, 2. Eeli Koskinen Ilves 1:50

Tytöt 6 v 500 m
1. Maria Yijälä Vire 3:23, Tessa Moisio Vire 3:38, 3. Mea Peltonen Ilves 4:20, 4. Rosaliina Lintunen Ilves 4:37, 5. Siiri Yijälä Vire 5:30, 6.Ella Uusitalo Ilves 6:56

Pojat 6 v 500 m
1. Aapo Rekola 3:15, 2. Leevi Jermoranta Korpilahti 3:40, Juho Virkajärvi Vire 4:18

Tytöt 8 v 1 km
1. Aino Huhtanen Ilves 3:50, Emmi Lahtela Vire 3:58, Noora Kolu Vire 4:46, 4. Neea Saarinen Ilves 5:39, 5. Kaisa Vallittu Vire 6:00, 6. Sini Ojala Ilves 6:45, Elena Konstari Ilves 8:19

Pojat 8 v 1 km
1. Voitto-Pekka Peltola Huima 4:44

Tytöt 10 v 2 km
1. Tanja Heinjoki Vire 6:08, 2. Nelli Uusitalo Ilves 6:54, 3. Pinja Hirvilahti Vire 7:05, 4. Veera Toivonen Vire 7:38, 5. Erika Mäki Ilves 8:17

Pojat 10 v 2 km
1. Aatu Korpela Vire 5:58, 2. Miika Lehtinen Ilves 6:13, 3. Juha Meronen Ilves 6:21, 4. Markus Malmberg Kiri 6:41, 5. Teemu Peltola Urh.6:52, 6. Atte Lahtela Vire 7:42, 7. Tuomas Vallittu Vire 8:14

Tytöt 12 v 3 km
1.
Iiris Rytkönen Vire 10:38, 2. Roosa Lindfors Vire 12:00, 3. Niina Hirvilahti Vire 12:43, 4. Krista Koskinen Ilves 12:50, 5. Vilma Moisio Vire 13:27, 6. Mira Mäntynen 14:11, Milla Uusitalo Ilves 17:32

Pojat 12 v 3 km
1. Niklas Pulli Vire 10:08, 2. Aapo Kerkkonen Vire 10:41, 3. Mikko Hulkko Ilves 10:56, 4. Eetu Korpela Vire 10:57, 5. 5. Miro Rekola Ilves 10:59, 6. Karri Mäki Ilves 11:11, 7. Jaakko Vallittu Vire 12:01

Tytöt 14 v 3 km
1.
Emilia Kulhelm Vire 9:35

Pojat 14 v 3 km
1. Valtteri Vallittu Vire 8:31, 2. Eetu Lahtela Vire 9:45, 3. Sami Mäki Ilves 9:53, 4. Matias Peltonen Ilves 10:44, 5. Mikael Mennala Ilves 11:14

Tytöt 16 v 3 km
1. Riina Rytkönen Vire 8:17, 2. Anniina Perä Vire 8:31, 3. Katja Heinjoki Vire 10:08

Pojat 16 v 3 km
1. Tatu Myllykoski Vire 7:46, 2. Miiro Peltonen Ilves 10:05

Naiset 18 v 3 km
1. Johanna Salomaa 12:18

Miehet 18 v 6 km
1. Iiro Rytkönen Vire 14:46, 2. Johannes Leppänen Vire 15:50

Miehet 6 km
1. Sami Kallio Ilves 15:45, 2. Tapio Nieminen Vire 16:44