Kansalliset IV Runttimäen hiihdot

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki
Sarjaluettelo:
M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; M50; N35; N18; NYL; M18; M20; M35; MYL;

Miehet 10 vuotta 2 km P

  1. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat              11.13,3
  2. Santeri Valkama          Tampereen Hiihtoseura        12.43,4      1.30,1
 Poisjääneitä   1
  - 183.  32767272  Eetu Peltomaa            Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km P

  1. Isabella Surakka         Ylöjärven Ryhti               8.56,4
  2. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat               9.14,3      0.17,8
  3. Kaisa Roivanen           Ruoveden Pirkat               9.17,3      0.20,9
  4. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.49,4      0.53,0
  5. Vera Taivassalo          Keuruun Kisailijat           10.01,3      1.04,8
  6. Veera Salonen            Ylöjärven Urheilijat         10.03,6      1.07,1
  7. Netta Nikkanen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.21,4      1.25,0
  8. Fanny Laine              Ruoveden Pirkat              10.44,8      1.48,4
  9. Emma Meriläinen          Huhtasuon Hiihto 2000        11.08,6      2.12,2
 Poisjääneitä   1
  - 198.  32061651  Anniina Pohja            Oriveden Ponnistus
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Viljami Pätäri           Kouvolan Hiihtoseura         12.22,5
  2. Valtteri Pätäri          Kouvolan Hiihtoseura         12.34,3      0.11,7
  3. Aleksi Natukka           Oriveden Ponnistus           12.39,4      0.16,8
  4. Oskari Raussi            Keuruun Kisailijat           13.03,3      0.40,7
  5. Eetu Meriläinen          Huhtasuon Hiihto 2000        13.24,5      1.01,9
  6. Joonas Salmela           Ruoveden Pirkat              13.42,0      1.19,4
  7. Lassi Lamminsivu         Kuoreveden Kärki             15.24,0      3.01,4
  8. Arttu Valkama            Tampereen Hiihtoseura        15.59,3      3.36,7
  9. Ilari Lamminsivu         Kuoreveden Kärki             18.59,1      6.36,5
 Poisjääneitä   1
  - 202.  27082991  Severi Valkamo           Tampereen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Nea Nikkanen             Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.57,5
  2. Pauliina Roivanen        Ruoveden Pirkat              12.31,0      0.33,4
  3. Anna Laurio              Keuruun Kisailijat           12.35,1      0.37,5
  4. Iina Turkki              Jämsänkosken Ilves           12.59,4      1.01,8
  5. Sini Heinänen            Laukaan Urheilijat           13.36,7      1.39,1
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Tuomas Natukka           Oriveden Ponnistus           16.33,6
  2. Valtteri Vallittu        Kaipolan Vire                17.25,8      0.52,2
  3. Mikko Kauppila           Ylöjärven Ryhti              17.50,5      1.16,9
  4. Antti Salonen            Ylöjärven Urheilijat         19.21,4      2.47,8
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km P

  1. Olli Tyrväinen           Jyväskylän Hiihtoseura       16.55,3
  2. Mikael Niemelä           Keuruun Kisailijat           17.12,0      0.16,7
  3. Jani Viitala             Keuruun Kisailijat           18.30,0      1.34,7
 Poisjääneitä   1
  - 228.  27532700  Tomi Peltomaa            Ylöjärven Ryhti
 Sarja on kesken, puuttuu
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Ida Meriläinen           Huhtasuon Hiihto 2000        20.16,2
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km P

  1. Tapio Nieminen           Kaipolan Vire                15.31,1
  2. Jouko Kaukanen           Mäntän Valo                  15.38,3      0.07,1
  3. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               16.19,6      0.48,4
  4. Heikki Nurminen          Vihdin Viesti                19.02,1      3.31,0
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km P

  1. Tuula Rasimus            Huhtasuon Hiihto 2000        16.42,0
  2. Nina Mäki                Jämsänkosken Ilves           17.30,5      0.48,5
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km P

  1. Minttu Kauppila          Ylöjärven Ryhti              19.31,1
  2. Johanna Salomaa          Padasjoen Yritys             19.47,7      0.16,6
Sarjaluettelo

Naiset 5 km P

  1. Eevamari Oksanen         Huhtasuon Hiihto 2000        15.46,9
  2. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki             16.29,5      0.42,6
  3. Satu Kekkonen            Vihdin Viesti                16.30,8      0.43,9
  4. Pauliina Pohja           Oriveden Ponnistus           16.40,7      0.53,8
  5. Kiti Eronen              Oriveden Ponnistus           17.07,3      1.20,3
 Keskeyttäneitä   1
  - 258.  27532917  Lotta Puttonen           Joutsan Pommi
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Iiro Rytkönen            Kaipolan Vire                30.34,5
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km P

  1. Miska-Petteri Sinisalo   Jämsänkosken Ilves           29.53,4
  2. Aki Järvelä              Iso-Mustajärven Urheilij     32.55,7      3.02,2
  3. Samuel Heinonen          Äänekosken Huima             33.40,0      3.46,5
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Mika Leppämäki           Ruoveden Pirkat              35.26,5
Sarjaluettelo

Miehet 10 km P

  1. Anssi Pentsinen          Jämsänkosken Ilves           27.27,5
  2. Matti Aalto              Keuruun Kisailijat           27.42,1      0.14,5
  3. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           28.16,4      0.48,9
  4. Ville Vesterinen         Tammelan Ryske               28.38,0      1.10,5
  5. Jari Joutsen             Joutsan Pommi                28.51,5      1.23,9
  6. Antti Peltonen           Tampereen Pyrintö            29.01,1      1.33,5
  7. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves           29.16,8      1.49,2
  8. Jussipekka Pollari       Keuruun Kisailijat           29.33,0      2.05,4
  9. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             29.36,8      2.09,3
 10. Tomi Ekstam              Keuruun Kisailijat           29.50,7      2.23,2
 11. Juho Sihvola             Tampereen Pyrintö            29.55,2      2.27,7
 12. Timo Nurminen            Jämsänkosken Ilves           30.11,2      2.43,6
 Poisjääneitä   5
  - 284.            Aki Mursunen             Kuoreveden Kärki
  - 273.            Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö
  - 287.  27490923  Heikki Leppänen          Viialan Viri
  - 285.  27560374  Topi-Tapio Salminen      Viialan Viri
  - 277.  27490635  Lasse Lehtisyrjä         Ylöjärven Urheilijat
Sarjaluettelo