HIIHTO‎ > ‎Tulokset‎ > ‎2005-2006‎ > ‎

II Runttimäen hiihdot

II Runttimäen Hiihdot 25.2.2006

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki 
Sarjaluettelo: 
M10N10M12N12N14M14M45M50N16NYLN35M16M18M20MYLM35

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. *Timi Haikka             Viialan Viri                  7.40,0
  2. Antti Salonen            Ylöjärven Urheilijat          8.07,6      0.27,6
  3. Antero Ahvenjärvi        Ruoveden Pirkat               8.36,3      0.56,3
  4. Aleksi Saarilahti        Ruoveden Pirkat               8.52,2      1.12,2
  5. Eetu Meriläinen          Huhtasuon Hiihto 2000         8.54,2      1.14,2
  6. Niklas Pulli             Kaipolan Vire                10.00,8      2.20,8
  7. Severi Ylä-Mäihäniemi    Kuoreveden Kärki             10.34,2      2.54,2
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Emilia Kulhelm           Kaipolan Vire                 8.28,6
  2. Emilia Lehtonen          Ruoveden Pirkat               9.14,0      0.45,4
  3. Iiris Salmia             Noormarkun Nopsa             10.00,2      1.31,5
  4. Veera Salonen            Ylöjärven Urheilijat         10.21,8      1.53,1
  5. Anna Majala              Ruoveden Pirkat              10.26,6      1.57,9
  6. Niina Kauppinen          Keuruun Kisailijat           11.05,3      2.36,6
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Artturi Pensasmaa        Ylöjärven Urheilijat          9.58,9
  2. Tatu Myllykoski          Rajamäen Kehitys             10.09,6      0.10,6
  3. Jesse Vaali              Virtain Urheilijat           10.10,9      0.12,0
  4. Miika Hurme              Kuoreveden Kärki             10.53,9      0.55,0
  5. Kristian Pulli           Kaipolan Vire                12.40,3      2.41,3
 Poisjääneitä   1
  -  22.  27897364  Markus Jaakkola          Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

  1. Jessi Raivio             Ruoveden Pirkat              11.40,8
  2. Kaisa Ylä-Mäihäniemi     Kuoreveden Kärki             12.18,4      0.37,6
  3. Laura Salonen            Ylöjärven Urheilijat         12.37,0      0.56,1
  4. *Veera Peltonen          Kuoreveden Kärki             12.52,8      1.11,9
  5. Niina Jyränen            Valkeakosken Haka            13.32,9      1.52,1
 Poisjääneitä   2
  -  29.  24171931  Ida Saarilahti           Ruoveden Pirkat
  -  33.  29000476  Ida Meriläinen           Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Laura Ylä-Mäihäniemi     Kuoreveden Kärki              9.32,5
  2. Emma Lehtonen            Ruoveden Pirkat               9.53,6      0.21,0
  3. Anni Kainulainen         Kaipolan Vire                10.35,9      1.03,3
  4. Liisa Kuuloja            Ylöjärven Urheilijat         10.44,6      1.12,0
  5. Jenni Jyränen            Valkeakosken Haka            10.58,6      1.26,0
  6. Johanna Salomaa          Padasjoen Yritys             11.04,9      1.32,3
  7. *Marika Heinänen         Kuoreveden Kärki             11.48,0      2.15,4
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Riku Korhonen            Tampereen Pyrintö            15.56,7
  2. Kimmo Perämäki           Virtain Urheilijat           16.21,3      0.24,5
  3. Jarno Helenius           Jämsänkosken Ilves           16.36,3      0.39,5
 Poisjääneitä   2
  -  46.  27914658  *Jussi Kivelä            Tampereen Pyrintö
  -  49.  28441683  Olli Kainulainen         Kaipolan Vire
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km V

  1. Timo Heikkilä            Valkeakosken Haka            14.23,0
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                13.37,1
  2. Jouko Kaukanen           Mäntän Valo                  14.19,1      0.42,0
  3. Jorma Aho                Keuruun Kisailijat           15.04,0      1.26,9
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Marie-Helene Lampio      Jämsänkosken Ilves           15.57,0
  2. Niina Nieminen           Jämsänkosken Ilves           16.54,7      0.57,6
  3. Eveliina Kuuloja         Ylöjärven Urheilijat         18.00,4      2.03,4
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Sini Alusniemi           Huhtasuon Hiihto 2000        13.27,5
  2. Lotta Puttonen           Joutsan Pommi                13.51,5      0.24,0
  3. Annukka Mäki-Ontto       Kurikan Ryhti                14.15,4      0.47,9
  4. Satu Pirttiniemi         Kuoreveden Kärki             14.16,2      0.48,6
  5. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             14.27,9      1.00,3
  6. Hilla Herranen           Uuraisten Urheilijat         14.29,8      1.02,3
  7. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki             14.32,4      1.04,8
  8. Anni Ala-Mettälä         Tampereen Pyrintö            14.41,5      1.13,9
  9. Sanna Värttiö            Keravan Urheilijat           14.50,8      1.23,3
 10. Pauliina Pohja           Oriveden Ponnistus           14.59,9      1.32,4
 11. Kiti Eronen              Oriveden Ponnistus           16.24,0      2.56,5
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km V

  1. Tuula Rasimus            Huhtasuon Hiihto 2000        14.43,4
  2. Jaana Hietaranta         Tampereen Yritys             15.57,5      1.14,1
  3. Jaana Aarnio             Sahalahden Kunto             16.09,6      1.26,1
  4. Eeva Palomäki            Varalan Maratonklubi         17.31,0      2.47,5
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 8 km V

  1. Tero Savilahti           Kuoreveden Kärki             24.55,8
 Poisjääneitä   1
  -  85.  24121994  Teemu Järvenpää          Vehmaisten Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Mika Korhonen            Tampereen Pyrintö            27.56,1
  2. Jyri Korhonen            Tampereen Pyrintö            28.01,2      0.05,1
  3. Joonas Heinänen          Jämsänkosken Ilves           28.01,5      0.05,4
 Keskeyttäneitä   2
  -  89.  26030724  Matti Kinnunen           Oriveden Ponnistus
  -  93.  26020983  Anssi Hakola             Jämsänkosken Ilves
 Poisjääneitä   1
  -  90.  25126286  Arttu Rissanen           Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Sami Tuominen            Padasjoen Yritys             27.05,7
  2. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             27.41,9      0.36,1
 Keskeyttäneitä   1
  -  96.  22919137  Jussipekka Pollari       Keuruun Kisailijat
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Sami Pietilä             Valkeakosken Haka            24.16,6
  2. Ville Vesterinen         Tammelan Ryske               24.41,7      0.25,1
  3. Hannu Teisala            Nokian Urheilijat            25.17,9      1.01,3
  4. Jarkko Hankajoki         Jämsänkosken Ilves           25.23,0      1.06,4
  5. *Petri Ilomäki           Virtain Urheilijat           27.18,7      3.02,1
  6. Tomi Penninkangas        Alavuden Urheilijat          28.03,7      3.47,1
  7. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         29.43,9      5.27,3
 Keskeyttäneitä   2
  - 109.  26879134  Jouni Siltakorpi         Kurikan Ryhti
  - 113.  26772325  Jesse Väänänen           Lahden Hiihtoseura
 Poisjääneitä   2
  - 104.  30881383  Jani Hevonoja            Viialan Viri
  - 107.  27560374  Topi-Tapio Salminen      Viialan Viri
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           26.57,9
  2. Mika Leppämäki           Ruoveden Pirkat              30.19,5      3.21,5
Sarjaluettelo
Comments