Hämeen pm-viestit

Tulokset

© Kuoreveden Kärki
Sarjaluettelo:
M14-V; M14-1; M14-2; M14-3; N14-V; N14-1; N14-2; N14-3; M12-V; M12-1; M12-2; M12-3; N12-V; N12-1; N12-2; N12-3; M16-V; M16-1; M16-2; M16-3; N16-V; N16-1; N16-2; N16-3;

Miehet 14 vuotta 9 km P

Hämeen pm-viestit                         T U L O K S E T              7.2.2004
Kuoreveden Kärki                          ---------------                 21:07

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Valkeakosken Haka        Valkeakosken Haka            28.14,4
      109 Joonas Mattila                  9.05,5  ( 1.)     9.05,5  ( 1.)
      209 Kimmo Lajunen                  18.33,3  ( 2.)     9.27,8  ( 2.)
      309 Vesa Kallio                    28.14,4  ( 2.)     9.41,1  ( 3.)
 
  2. Ylöjärven Urheilijat 1   Ylöjärven Urheilijat         28.16,0      0.01,6
      105 Teemu Kikkas                    9.26,0  ( 2.)     9.26,0  ( 2.)
      205 Lauri Tokoi                    18.29,4  ( 1.)     9.03,4  ( 1.)
      305 Lauri Linnainmaa               28.16,0  ( 3.)     9.46,6  ( 4.)
 
  3. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              28.26,0      0.11,6
      108 Lauri Mäkinen                   9.28,5  ( 4.)     9.28,5  ( 4.)
      208 Topias Tiainen                 19.23,5  ( 4.)     9.55,0  ( 4.)
      308 Joonas Riihelä                 28.26,0  ( 4.)     9.02,5  ( 1.)
 
  4. Viialan Viri             Viialan Viri                 28.42,0      0.27,6
      107 Aleksi Tossavainen              9.48,8  ( 6.)     9.48,8  ( 6.)
      207 Riku Luoma                     19.18,9  ( 3.)     9.30,1  ( 3.)
      307 Jaakko Saarela                 28.42,0  ( 5.)     9.23,1  ( 2.)
 
  5. Kuoreveden Kärki         Kuoreveden Kärki             35.43,4      7.29,0
      103 Tero Savilahti                  9.47,2  ( 5.)     9.47,2  ( 5.)
      203 Markus Heinonen                21.57,1  ( 6.)    12.09,9  ( 6.)
      303 Anssi Tuomola                  35.43,4  ( 6.)    13.46,3  ( 5.)
 
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  0. Valkeakosken Haka 2      Valkeakosken Haka             0.00,0
      110 Aleksi Kontu                    9.27,6  ( 3.)     9.27,6  ( 3.)
      210 Ville Rantanen                 20.13,5  ( 5.)    10.45,9  ( 5.)
      310 Jukka Sappinen                  0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Poisjääneitä 2 kpl
  0. Ylöjärven Urheilijat 2   Ylöjärven Urheilijat          0.00,0
      106 Markus Syrjälä                  0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      206 Heikki Viilo                    0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      306 Miika Pakarinen                 0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

  0. Tammelan Ryske           Tammelan Ryske                0.00,0
      104 Tommi Jäderholm                 0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      204 Juho Kare                       0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      304 Ville Mäkinen                   0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta, Osuus 1 3 km P

  1. Joonas Mattila           Valkeakosken Haka             9.05,5
  2. Teemu Kikkas             Ylöjärven Urheilijat          9.26,0      0.20,5
  3. Aleksi Kontu             Valkeakosken Haka             9.27,6      0.22,1
  4. Lauri Mäkinen            Kangasalan Kisa               9.28,5      0.23,0
  5. Tero Savilahti           Kuoreveden Kärki              9.47,2      0.41,7
  6. Aleksi Tossavainen       Viialan Viri                  9.48,8      0.43,3
Poisjääneitä 2 kpl
  - 106.            Markus Syrjälä           Ylöjärven Urheilijat
  - 104.            Tommi Jäderholm          Tammelan Ryske
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta, Osuus 2 3 km P

  1. Lauri Tokoi              Ylöjärven Urheilijat          9.03,4
  2. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka             9.27,8      0.24,4
  3. Riku Luoma               Viialan Viri                  9.30,1      0.26,7
  4. Topias Tiainen           Kangasalan Kisa               9.55,0      0.51,6
  5. Ville Rantanen           Valkeakosken Haka            10.45,9      1.42,5
  6. Markus Heinonen          Kuoreveden Kärki             12.09,9      3.06,5
Poisjääneitä 2 kpl
  - 206.            Heikki Viilo             Ylöjärven Urheilijat
  - 204.            Juho Kare                Tammelan Ryske
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta, Osuus 3 3 km P

  1. Joonas Riihelä           Kangasalan Kisa               9.02,5
  2. Jaakko Saarela           Viialan Viri                  9.23,1      0.20,6
  3. Vesa Kallio              Valkeakosken Haka             9.41,1      0.38,6
  4. Lauri Linnainmaa         Ylöjärven Urheilijat          9.46,6      0.44,1
  5. Anssi Tuomola            Kuoreveden Kärki             13.46,3      4.43,8
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  - 310.            Jukka Sappinen           Valkeakosken Haka
Poisjääneitä 2 kpl
  - 306.            Miika Pakarinen          Ylöjärven Urheilijat
  - 304.            Ville Mäkinen            Tammelan Ryske
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 9 km P

  1. Tammelan Ryske           Tammelan Ryske               30.21,0
      121 Terhi Numminen                  9.59,5  ( 1.)     9.59,5  ( 1.)
      221 Noora Åberg                    20.30,5  ( 1.)    10.31,0  ( 2.)
      321 Anni Nård                      30.21,0  ( 1.)     9.50,5  ( 1.)
 
  2. Ylöjärven Urheilijat 1   Ylöjärven Urheilijat         30.46,8      0.25,8
      124 Eeva Teivaala                  10.11,7  ( 2.)    10.11,7  ( 2.)
      224 Tuuli Juurikorpi               20.31,6  ( 2.)    10.19,9  ( 1.)
      324 Tiina Salmi                    30.46,8  ( 2.)    10.15,2  ( 2.)
 
  3. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              32.37,7      2.16,7
      122 Heli Hokajärvi                 10.22,1  ( 3.)    10.22,1  ( 3.)
      222 Ilona Salminen                 21.42,3  ( 3.)    11.20,2  ( 3.)
      322 Tanja Sarkanen                 32.37,7  ( 3.)    10.55,4  ( 3.)
 
  4. Ylöjärven Urheilijat 2   Ylöjärven Urheilijat         35.27,0      5.06,0
      125 Katja Rauhala                  12.07,1  ( 5.)    12.07,1  ( 5.)
      225 Iiris Majamäki                 23.58,6  ( 4.)    11.51,5  ( 4.)
      325 Eveliina Kuuloja               35.27,0  ( 4.)    11.28,4  ( 4.)
 
  5. Kangasalan Kisa 2        Kangasalan Kisa              39.06,4      8.45,4
      123 Katja Muranen                  11.53,8  ( 4.)    11.53,8  ( 4.)
      223 Emmi Poutiainen                24.45,2  ( 5.)    12.51,4  ( 5.)
      323 Milla Poutiainen               39.06,4  ( 5.)    14.21,2  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta, Osuus 1 3 km P

  1. Terhi Numminen           Tammelan Ryske                9.59,5
  2. Eeva Teivaala            Ylöjärven Urheilijat         10.11,7      0.12,2
  3. Heli Hokajärvi           Kangasalan Kisa              10.22,1      0.22,6
  4. Katja Muranen            Kangasalan Kisa              11.53,8      1.54,3
  5. Katja Rauhala            Ylöjärven Urheilijat         12.07,1      2.07,6
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta, Osuus 2 3 km P

  1. Tuuli Juurikorpi         Ylöjärven Urheilijat         10.19,9
  2. Noora Åberg              Tammelan Ryske               10.31,0      0.11,1
  3. Ilona Salminen           Kangasalan Kisa              11.20,2      1.00,3
  4. Iiris Majamäki           Ylöjärven Urheilijat         11.51,5      1.31,6
  5. Emmi Poutiainen          Kangasalan Kisa              12.51,4      2.31,5
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta, Osuus 3 3 km P

  1. Anni Nård                Tammelan Ryske                9.50,5
  2. Tiina Salmi              Ylöjärven Urheilijat         10.15,2      0.24,7
  3. Tanja Sarkanen           Kangasalan Kisa              10.55,4      1.04,9
  4. Eveliina Kuuloja         Ylöjärven Urheilijat         11.28,4      1.37,9
  5. Milla Poutiainen         Kangasalan Kisa              14.21,2      4.30,7
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 9 km P

  1. Viialan Viri             Viialan Viri                 30.48,7
      143 Samuel Latvanen                 9.57,4  ( 3.)     9.57,4  ( 3.)
      243 Arttu-Ville Salminen           20.31,9  ( 2.)    10.34,5  ( 2.)
      343 Miko Haikka                    30.48,7  ( 1.)    10.16,8  ( 1.)
 
  2. Ylöjärven Urheilijat 1   Ylöjärven Urheilijat         30.49,2      0.00,5
      140 Henri Vieruaho                  9.56,7  ( 2.)     9.56,7  ( 2.)
      240 Riku Siren                     20.27,5  ( 1.)    10.30,8  ( 1.)
      340 Riku Jokihaara                 30.49,2  ( 2.)    10.21,7  ( 2.)
 
  3. Lempäälän Kisa           Lempäälän Kisa               32.35,0      1.46,3
      138 Ville Paldan                    9.54,5  ( 1.)     9.54,5  ( 1.)
      238 Mikko Tulisalmi                21.20,6  ( 3.)    11.26,1  ( 4.)
      338 Jori Niskanen                  32.35,0  ( 3.)    11.14,4  ( 4.)
 
  4. Ylöjärven Urheilijat 2   Ylöjärven Urheilijat         33.17,0      2.28,3
      141 Teemu Uusi-Piuhari             10.55,6  ( 6.)    10.55,6  ( 6.)
      241 Olli Teivaala                  22.06,2  ( 4.)    11.10,6  ( 3.)
      341 Tero Linnainmaa                33.17,0  ( 4.)    11.10,8  ( 3.)
 
  5. Tammelan Ryske           Tammelan Ryske               33.46,0      2.57,3
      134 Jori Kare                      10.41,5  ( 5.)    10.41,5  ( 5.)
      234 Jussi Mäkinen                  22.10,7  ( 5.)    11.29,2  ( 5.)
      334 Tomi Järvinen                  33.46,0  ( 5.)    11.35,3  ( 5.)
 
  6. Vesilahden Visa          Vesilahden Visa              34.57,3      4.08,6
      136 Jari Vitikka                   10.56,7  ( 7.)    10.56,7  ( 7.)
      236 Matti Hanhela                  22.54,1  ( 6.)    11.57,4  ( 7.)
      336 Aleksi Setälä                  34.57,3  ( 6.)    12.03,2  (10.)
 
  7. Valkeakosken Haka        Valkeakosken Haka            35.25,1      4.36,4
      139 Tuomas Saksa                   10.24,5  ( 4.)    10.24,5  ( 4.)
      239 Arttu Saksa                    23.48,8  ( 7.)    13.24,3  (12.)
      339 Mikko Seppä                    35.25,1  ( 7.)    11.36,3  ( 6.)
 
  8. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              35.52,3      5.03,6
      137 Niko Nevalainen                11.54,0  ( 9.)    11.54,0  ( 9.)
      237 Alex Siren                     24.10,0  (10.)    12.16,0  ( 9.)
      337 Martti Siikaluoma              35.52,3  ( 8.)    11.42,3  ( 7.)
 
  9. Tampereen Pyrintö        Tampereen Pyrintö            36.04,1      5.15,4
      135 Riku Korhonen                  11.57,8  (10.)    11.57,8  (10.)
      235 Miikka Rantanen                24.09,0  ( 9.)    12.11,2  ( 8.)
      335 Santeri Leskinen               36.04,1  ( 9.)    11.55,1  ( 8.)
 
 10. Kankaantaan Kisa         Kankaantaan Kisa             36.09,5      5.20,8
      132 Olli Pere                      12.07,5  (11.)    12.07,5  (11.)
      232 Jere Heikkinen                 24.02,6  ( 8.)    11.55,1  ( 6.)
      332 Antti Heikkinen                36.09,5  (10.)    12.06,9  (11.)
 
 11. Nokian Urheilijat        Nokian Urheilijat            37.26,8      6.38,1
      131 Veikko Rintala                 11.52,7  ( 8.)    11.52,7  ( 8.)
      231 Ilmari Lehtonen                25.27,9  (13.)    13.35,2  (13.)
      331 Heikki Naskali                 37.26,8  (11.)    11.58,9  ( 9.)
 
 12. Kuoreveden Kärki         Kuoreveden Kärki             38.00,3      7.11,6
      133 Antti Mäntylä                  12.27,4  (13.)    12.27,4  (13.)
      233 Waltteri Lehtonen              25.17,0  (12.)    12.49,6  (11.)
      333 Tuukka Välimäki                37.52,5  (12.)    12.35,5  (12.)
 
 13. Ylöjärven Urheilijat 3   Ylöjärven Urheilijat         38.01,0      7.12,3
      142 Otto Ruusunen                  12.19,6  (12.)    12.19,6  (12.)
      242 Masi Lehtonen                  25.08,0  (11.)    12.48,4  (10.)
      342 Aaro Svansjö                   38.01,0  (13.)    12.53,0  (13.)
 
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta, Osuus 1 3 km P

  1. Ville Paldan             Lempäälän Kisa                9.54,5
  2. Henri Vieruaho           Ylöjärven Urheilijat          9.56,7      0.02,2
  3. Samuel Latvanen          Viialan Viri                  9.57,4      0.02,9
  4. Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka            10.24,5      0.30,0
  5. Jori Kare                Tammelan Ryske               10.41,5      0.47,0
  6. Teemu Uusi-Piuhari       Ylöjärven Urheilijat         10.55,6      1.01,1
  7. Jari Vitikka             Vesilahden Visa              10.56,7      1.02,2
  8. Veikko Rintala           Nokian Urheilijat            11.52,7      1.58,2
  9. Niko Nevalainen          Kangasalan Kisa              11.54,0      1.59,5
 10. Riku Korhonen            Tampereen Pyrintö            11.57,8      2.03,3
 11. Olli Pere                Kankaantaan Kisa             12.07,5      2.13,0
 12. Otto Ruusunen            Ylöjärven Urheilijat         12.19,6      2.25,1
 13. Antti Mäntylä            Kuoreveden Kärki             12.27,4      2.32,9
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta, Osuus 2 3 km P

  1. Riku Siren               Ylöjärven Urheilijat         10.30,8
  2. Arttu-Ville Salminen     Viialan Viri                 10.34,5      0.03,7
  3. Olli Teivaala            Ylöjärven Urheilijat         11.10,6      0.39,8
  4. Mikko Tulisalmi          Lempäälän Kisa               11.26,1      0.55,3
  5. Jussi Mäkinen            Tammelan Ryske               11.29,2      0.58,4
  6. Jere Heikkinen           Kankaantaan Kisa             11.55,1      1.24,3
  7. Matti Hanhela            Vesilahden Visa              11.57,4      1.26,6
  8. Miikka Rantanen          Tampereen Pyrintö            12.11,2      1.40,4
  9. Alex Siren               Kangasalan Kisa              12.16,0      1.45,2
 10. Masi Lehtonen            Ylöjärven Urheilijat         12.48,4      2.17,6
 11. Waltteri Lehtonen        Kuoreveden Kärki             12.49,6      2.18,8
 12. Arttu Saksa              Valkeakosken Haka            13.24,3      2.53,5
 13. Ilmari Lehtonen          Nokian Urheilijat            13.35,2      3.04,4
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta, Osuus 3 3 km P

  1. Miko Haikka              Viialan Viri                 10.16,8
  2. Riku Jokihaara           Ylöjärven Urheilijat         10.21,7      0.04,9
  3. Tero Linnainmaa          Ylöjärven Urheilijat         11.10,8      0.54,0
  4. Jori Niskanen            Lempäälän Kisa               11.14,4      0.57,6
  5. Tomi Järvinen            Tammelan Ryske               11.35,3      1.18,5
  6. Mikko Seppä              Valkeakosken Haka            11.36,3      1.19,5
  7. Martti Siikaluoma        Kangasalan Kisa              11.42,3      1.25,5
  8. Santeri Leskinen         Tampereen Pyrintö            11.55,1      1.38,3
  9. Heikki Naskali           Nokian Urheilijat            11.58,9      1.42,1
 10. Aleksi Setälä            Vesilahden Visa              12.03,2      1.46,4
 11. Antti Heikkinen          Kankaantaan Kisa             12.06,9      1.50,1
 12. Tuukka Välimäki          Kuoreveden Kärki             12.35,5      2.18,7
 13. Aaro Svansjö             Ylöjärven Urheilijat         12.53,0      2.36,2
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta 9 km P

  1. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              34.37,0
      155 Milka Pakarinen                11.24,1  ( 4.)    11.24,1  ( 4.)
      255 Katri Krekula                  23.07,0  ( 1.)    11.42,9  ( 1.)
      355 Kaisa Ilonen                   34.37,0  ( 1.)    11.30,0  ( 2.)
 
  2. Ruoveden Pirkat          Ruoveden Pirkat              36.38,0      2.01,0
      153 Saara Mäkinen                  11.23,1  ( 3.)    11.23,1  ( 3.)
      253 Jessi Raivio                   24.36,0  ( 2.)    13.12,9  ( 2.)
      353 Emma Lehtonen                  36.38,0  ( 2.)    12.02,0  ( 3.)
 
  3. Tampereen Pyrintö        Tampereen Pyrintö            37.10,0      2.33,0
      154 Merika Enne                    11.11,5  ( 1.)    11.11,5  ( 1.)
      254 Kiia Mäenpää                   25.54,0  ( 4.)    14.42,5  ( 5.)
      354 Julia Rissanen                 37.10,0  ( 3.)    11.16,0  ( 1.)
 
  4. Valkeakosken Haka        Valkeakosken Haka            37.15,2      2.38,2
      156 Jenni Jyränen                  11.21,1  ( 2.)    11.21,1  ( 2.)
      256 Hanna Mikkolainen              24.40,0  ( 3.)    13.18,9  ( 3.)
      356 Anniina Ojanen                 37.15,2  ( 4.)    12.35,2  ( 5.)
 
  5. Ylöjärven Urheilijat 1   Ylöjärven Urheilijat         39.12,5      4.35,5
      157 Liisa Kuuloja                  12.49,9  ( 6.)    12.49,9  ( 6.)
      257 Laura Vieruaho                 26.24,0  ( 5.)    13.34,1  ( 4.)
      357 Asta Syrjänen                  39.12,5  ( 5.)    12.48,5  ( 6.)
 
  6. Kuoreveden Kärki         Kuoreveden Kärki             40.55,4      6.18,4
      152 Niina Latonen                  13.44,2  ( 7.)    13.44,2  ( 7.)
      252 Kaisa Ylä-Mäihäniemi           28.39,7  ( 7.)    14.55,5  ( 6.)
      352 Laura Ylä-Mäihäniemi           40.55,4  ( 6.)    12.15,7  ( 4.)
 
  7. Nokian Urheilijat        Nokian Urheilijat            43.26,5      8.49,5
      151 Ida Rintala                    12.25,9  ( 5.)    12.25,9  ( 5.)
      251 Anniina Autio                  27.44,5  ( 6.)    15.18,6  ( 8.)
      351 Heini Vesaranta                43.26,5  ( 7.)    15.42,0  ( 8.)
 
  8. Ylöjärven Urheilijat 2   Ylöjärven Urheilijat         45.00,8     10.23,8
      158 Oona Ruusunen                  15.12,7  ( 9.)    15.12,7  ( 9.)
      258 Sanni Uusi-Piuhari             30.21,7  ( 8.)    15.09,0  ( 7.)
      358 Anni Tokoi                     45.00,8  ( 8.)    14.39,1  ( 7.)
 
  9. Ylöjärven Urheilijat 3   Ylöjärven Urheilijat         48.30,3     13.53,3
      159 Eeva Linnainmaa                15.08,8  ( 8.)    15.08,8  ( 8.)
      259 Julia Fred                     31.28,8  ( 9.)    16.20,0  ( 9.)
      359 Satu Syrjänen                  48.30,3  ( 9.)    17.01,5  ( 9.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta, Osuus 1 3 km P

  1. Merika Enne              Tampereen Pyrintö            11.11,5
  2. Jenni Jyränen            Valkeakosken Haka            11.21,1      0.09,6
  3. Saara Mäkinen            Ruoveden Pirkat              11.23,1      0.11,6
  4. Milka Pakarinen          Kangasalan Kisa              11.24,1      0.12,6
  5. Ida Rintala              Nokian Urheilijat            12.25,9      1.14,4
  6. Liisa Kuuloja            Ylöjärven Urheilijat         12.49,9      1.38,4
  7. Niina Latonen            Kuoreveden Kärki             13.44,2      2.32,7
  8. Eeva Linnainmaa          Ylöjärven Urheilijat         15.08,8      3.57,3
  9. Oona Ruusunen            Ylöjärven Urheilijat         15.12,7      4.01,2
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta, Osuus 2 3 km P

  1. Katri Krekula            Kangasalan Kisa              11.42,9
  2. Jessi Raivio             Ruoveden Pirkat              13.12,9      1.30,0
  3. Hanna Mikkolainen        Valkeakosken Haka            13.18,9      1.36,0
  4. Laura Vieruaho           Ylöjärven Urheilijat         13.34,1      1.51,2
  5. Kiia Mäenpää             Tampereen Pyrintö            14.42,5      2.59,6
  6. Kaisa Ylä-Mäihäniemi     Kuoreveden Kärki             14.55,5      3.12,6
  7. Sanni Uusi-Piuhari       Ylöjärven Urheilijat         15.09,0      3.26,1
  8. Anniina Autio            Nokian Urheilijat            15.18,6      3.35,7
  9. Julia Fred               Ylöjärven Urheilijat         16.20,0      4.37,1
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta, Osuus 3 3 km P

  1. Julia Rissanen           Tampereen Pyrintö            11.16,0
  2. Kaisa Ilonen             Kangasalan Kisa              11.30,0      0.14,0
  3. Emma Lehtonen            Ruoveden Pirkat              12.02,0      0.46,0
  4. Laura Ylä-Mäihäniemi     Kuoreveden Kärki             12.15,7      0.59,7
  5. Anniina Ojanen           Valkeakosken Haka            12.35,2      1.19,2
  6. Asta Syrjänen            Ylöjärven Urheilijat         12.48,5      1.32,5
  7. Anni Tokoi               Ylöjärven Urheilijat         14.39,1      3.23,1
  8. Heini Vesaranta          Nokian Urheilijat            15.42,0      4.26,0
  9. Satu Syrjänen            Ylöjärven Urheilijat         17.01,5      5.45,5
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 15 km P

  1. Ylöjärven Urheilijat     Ylöjärven Urheilijat         41.30,4
      172 Markus Heikkinen               14.09,0  ( 3.)    14.09,0  ( 3.)
      272 Jussi Nytorp                   28.14,1  ( 2.)    14.05,1  ( 1.)
      372 Pasi Pelttari                  41.30,4  ( 1.)    13.16,3  ( 1.)
 
  2. Tampereen Pyrintö        Tampereen Pyrintö            42.46,1      1.15,7
      171 Jyri Korhonen                  13.45,0  ( 2.)    13.45,0  ( 2.)
      271 Rami Salonen                   28.13,2  ( 1.)    14.28,2  ( 2.)
      371 Mika Korhonen                  42.46,1  ( 2.)    14.32,9  ( 3.)
 
  3. Valkeakosken Haka        Valkeakosken Haka            43.04,4      1.34,0
      174 Jussi Nurminen                 13.29,1  ( 1.)    13.29,1  ( 1.)
      274 Matti Sappinen                 29.01,9  ( 4.)    15.32,8  ( 4.)
      374 Matti Takala                   43.04,4  ( 3.)    14.02,5  ( 2.)
 
  4. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              45.58,8      4.28,4
      173 Ilkka Salminen                 14.09,8  ( 4.)    14.09,8  ( 4.)
      273 Juha Hokajärvi                 28.48,2  ( 3.)    14.38,4  ( 3.)
      373 Sami Rantanen                  45.58,8  ( 4.)    17.10,6  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta, Osuus 1 5 km P

  1. Jussi Nurminen           Valkeakosken Haka            13.29,1
  2. Jyri Korhonen            Tampereen Pyrintö            13.45,0      0.15,9
  3. Markus Heikkinen         Ylöjärven Urheilijat         14.09,0      0.39,9
  4. Ilkka Salminen           Kangasalan Kisa              14.09,8      0.40,7
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta, Osuus 2 5 km P

  1. Jussi Nytorp             Ylöjärven Urheilijat         14.05,1
  2. Rami Salonen             Tampereen Pyrintö            14.28,2      0.23,1
  3. Juha Hokajärvi           Kangasalan Kisa              14.38,4      0.33,3
  4. Matti Sappinen           Valkeakosken Haka            15.32,8      1.27,7
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta, Osuus 3 5 km P

  1. Pasi Pelttari            Ylöjärven Urheilijat         13.16,3
  2. Matti Takala             Valkeakosken Haka            14.02,5      0.46,2
  3. Mika Korhonen            Tampereen Pyrintö            14.32,9      1.16,6
  4. Sami Rantanen            Kangasalan Kisa              17.10,6      3.54,3
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 9 km P

  1. Ylöjärven Urheilijat     Ylöjärven Urheilijat         29.34,9
      181 Teija Rauhala                   9.10,2  ( 1.)     9.10,2  ( 1.)
      281 Tiina Kulo                     19.56,6  ( 1.)    10.46,4  ( 2.)
      381 Reetta Naulapää                29.34,9  ( 1.)     9.38,3  ( 2.)
 
  2. Tampereen Pyrintö        Tampereen Pyrintö            30.39,1      1.04,2
      183 Rebekka Katko                  10.00,3  ( 3.)    10.00,3  ( 3.)
      283 Netta Palmu                    20.08,6  ( 2.)    10.08,3  ( 1.)
      383 Kaisa Kekki                    30.39,1  ( 2.)    10.30,5  ( 3.)
 
  3. Kangasalan Kisa          Kangasalan Kisa              30.52,0      1.17,1
      182 Mira Riihelä                    9.44,7  ( 2.)     9.44,7  ( 2.)
      282 Sannamari Annila               21.38,0  ( 3.)    11.53,3  ( 3.)
      382 Satu Annila                    30.52,0  ( 3.)     9.14,0  ( 1.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta, Osuus 1 3 km P

  1. Teija Rauhala            Ylöjärven Urheilijat          9.10,2
  2. Mira Riihelä             Kangasalan Kisa               9.44,7      0.34,5
  3. Rebekka Katko            Tampereen Pyrintö            10.00,3      0.50,1
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta, Osuus 2 3 km P

  1. Netta Palmu              Tampereen Pyrintö            10.08,3
  2. Tiina Kulo               Ylöjärven Urheilijat         10.46,4      0.38,1
  3. Sannamari Annila         Kangasalan Kisa              11.53,3      1.45,0
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta, Osuus 3 3 km P

  1. Satu Annila              Kangasalan Kisa               9.14,0
  2. Reetta Naulapää          Ylöjärven Urheilijat          9.38,3      0.24,3
  3. Kaisa Kekki              Tampereen Pyrintö            10.30,5      1.16,5
Sarjaluetteloon