Културно-информационен справочник

ОБЩИНА ПЕРНИК

 

 

КУЛТУРНО-ИНФОРМАЦИОНЕН СПРАВОЧНИК

 

м. ноември 2013 година

 

01.11 - 15.11.

 

Регионален исторически музей

Х ОУ „ Алеко Константинов”

Перник

ОУ „ Отец Паисий”

с. Ярджиловци

Будителството и будители от Пернишко”- цикъл уроци по родолюбие

01.11. – 19.11.

 

8,00 – 17,00 ч.

Галерия “Л. Гайдаров”

Галерия “Кракра”

Галерия Арт салон

Зонална изложба “Струма” на художниците от Перник, Благоевград и Кюстендил

01.11. – 29.11.

 

08.00 – 17.00 ч.

Регионален исторически музей

Изложби:

·        Спомен за герои” – 110 години от Балканската война

·        Пътят: време без граници”. Резултати от спасителните археологически разкопки по трасето на АМ „Струма”-ЛОТ1

·        Миньорският цикъл на Димитър Делийски

По училища

 

Мобилни изложби на РИМ - Перник:

·        « Св. Иван Рилски – покровителят «

·        « Уникални средновековни църкви в Пернишко» 

·        « Бележити българи от Пернишко»

·        « Атонската светиня»

 

По детските градини

Магия в глина - пътуваща  детска грънчарска работилница,  инициатива на РИМ

01.11./петък/

 

09.00 – 17.00 ч.

ОП КИЦ

Славим вашите имена…“ – видео витрина по повод Деня на народните будители

10,00 – 17,00 ч.

РБ “Св. Минков”

Народните читалища

Ден на народните будители – тематични изяви

 

03.11./неделя/

 

11.00 ч.

Музикално фоайе

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни” – откриване: концерт на КО ”Орфей”, гост диригент Димитър Маринкев

04.11./понеделник/

 

17.30 ч.

галерия “Марин Гогев”

кв. Изток

“Ден на художника” – среща разговор с художници, инициатива на НЧ ”Съзнание-1922 г.”

 

18.00 ч.

Клуб на дейците на културата

Пазачът  на зимното вдъхновение” – премиера на стихосбирка от  Генка Петрова, съвместна инициатива с РБ “Св.Минков”

05.11. /вторник/

 

12.20 ч.

НЧ”Искра-1960 г.”

кв.Изток

“Урок по родолюбие” – среща-разговор с историка Милена Карамфилова, съвместна изява с Х ОУ ”Алеко Константинов”

17,00 ч.

читалня

РБ “Св.Минков”

“Светозар Евтимов Захариев / учител, литературен редактор, поет и краевед/” – представяне на библиографски указател, изготвен от отдел “Краезнание”

17.00 ч.

НЧ”Елин Пелин-1903 г.

Тематична вечер и изложба посветена на народните будители, съвместна инициатива с РИМ

06.11. /сряда/

 

18,00 ч.

Театрален салон „Георги Русев „

Благотворителен концерт за възстановяване на Трънския манастир - под патронажа на Областния управител арх. Михаил Михайлов, с участието на Ваня Костова, Васко Кръпката и Гуна Иванова

07.11. /четвъртък/

 

8,00 – 17,00 ч.  

РБ “Св.Минков”      

80 години  от рождението на  Методи Стаменов Бежански/1933/ белетрист, журналист, редактор - литературна изложба       

13.00 ч.

Малък салон

Дворец на културата

Образователен концерт на Духовия оркестър за ученици от VІІ  ОУ “Г.С.Раковски”

17.30 ч.

Подземен минен музей

Черковни песнопения - концерт

19.00 ч.

Театрален салон „Георги Русев „

 

 Господин Балканскиот Георги Данаилов, режисьор Бена Харалампиева, сценография и костюми Петя Стойкова, музика Асен Аврамов, участват: Герасим Герасимов- Геро, Бойко Кръстанов, Светослав Добрев, Вежен Велчовски, Стефан Мавродиев, Александър Хаджиангелов, Никола Стоянов, Мариана Миланова, Лилия Гелева, Стефан Германов, Виктория Николова, Костадинка Аратлъкова - гостува Младежки театър „Николай Бинев“ София

08.11./петък/

 

10.30 ч.

Храм ”Св.Архангел Михаил”

с. Богданов дол

11.30 ч

Храм “Св. Архангел Михаил”

с. Студена

Архангелов ден – храмов празник, с участието на читалищни формации

10.11./неделя/

 

11.00 ч.

Галерия „Л. Гайдаров”

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни”: „Viva Verdi – матине концерт на гостуващи оперни певци от Националната музикална академия „проф. Панчо Владигеров” по повод 200 години от рождението на великия италианец /изявата се финансира от НФК по програма „Дебюти”/

12.11./вторник/

 

12.30 ч.

НЧ”Елин Пелин-1903 г.”

“Весели очички” – арт терапия с ученици от VІІ ОУ ”Г.С. Раковски”

17.30 ч.

галерия “Марин Гогев”

“Есен” – обща художествена изложба на пернишки художници, инициатива на НЧ “Съзнание-1922 г.”

13.11 – 15.11.

 

По отделна програма

Общински младежки дом

Есенен салон на изкуствата

14.11./четвъртък/

 

11.00 ч.

ЦДГ „Родолюбче”

Образователен концерт на КО”Орфей”

15.11. - 15.12.

 

По училища

Месец на кандидат-студента, инициатива на РМД Мошино

16.11./събота/

 

09.30 ч.

тържествена зала

Минна дирекция

ІV Регионален фестивал на фолклорното слово “Разказвачи” – инициатива на НЧ “Миньор-2005 г.”

18.11./понеделник/

 

14.00 ч.

НЧ”7-ми септември-1961 г.” кв.Димова махала

Среща-разговор по повод Деня на православната християнска младеж и семейство

16,30 ч.

Регионален исторически музей

60 години Регионален исторически музей в Перник ” – изложба

18.11. – 20.11.

 

9,00 – 20,00 ч.

Регионален исторически музей

60 години Регионален исторически музей в Перник ” - дни на отворените врати с награди и атракции за посетителите

19.11./вторник/

 

12.30 ч.

НЧ”Искра-1960 г.”

кв.Изток

Среща-разговор с отец Стоян за Деня на православната християнска младеж и семейство, съвместна инициатива с ОУ”Алеко Константинов”

12.30 ч.

Х-то ОУ “Алеко Константинов”

Образователен концерт на Народния оркестър при ОК Дворец на културата

17.00 ч.

ІІ-ро фоайе

Минна дирекция

“Ръкотворие” – изложба на накити, ръчна изработка,

инициатива на НЧ”Миньор-2005 г.”

17.00 ч.

зала “Панорама”

 

Концерт на ДВА “Агапе” по повод Деня на православната християнска младеж и семейство,

съвместна инициатива на НЧ”Миньор-2005 г.” и Дом на туриста “Васил Апостолов”

17,30 ч.

Галерия Арт салон

Изложба на Мариела Ивайлова

20.11./сряда/

 

12.00 ч.

галерия ”Марин Гогев”

“Любими детски книжки” – среща с ученици, инициатива на НЧ”Съзнание-1922 г.”

13,30 ч.

Обединен детски комплекс

Червената шапчица  по Шарл Перо, постановка на ДЮТ “Мускетарите”

18.30 ч.

Общински младежки дом

Мама и аз”- забавно-състезателно шоу

19.00ч

Театрален салон „Георги Русев”

Всички в леглото   от Питър Куилтър, постановка Красимир Ранков, режисьор Веселин Ранков, хореография Маргарита Будинова, музика Мартин Каров, участват: Александра Сърчаджиева, Явор Борисов, Нона Йотова, Красимир Ранков, Александра Иванова, Петя Димитрова - гГостува  Сатиричен театър „Алеко Константинов“ София

21.11./четвъртък/

 

09.00 – 17.00 ч.

ОП КИЦ

„Ден на християнското семейство“ – видео витрина

10.00 ч.

Конферентна зала

Дворец на културата

60 години музейно дело в Перник и Пернишко“ - юбилейна научна конференция 

 

13,00 – 19.00 ч.

По читалища

Ден на православната християнска младеж и семейство - честване

17,30 ч.

Галерия „Кракра”

Изложба акварел на Евтим Постолов

22.11./петък/

 

12.30 ч.

галерия “Марин Гогев”

“Асен Босев – книжките на детството: моето, твоето, нашето” - мултимедийна презентация на НЧ”Съзнание-1922 г.”

13.00 ч.

НЧ “Елин Пелин-1903 г.”

100 години от рождението на Асен Босев – театър на маса с ученици от ОУ “Св.Иван Рилски”

14.30 ч.

РМД Мошино

„Да пазим квартала си чист” – еко празник с

ученици V-VII клас от основните училища на територията на кметство „Изток” в партньорство с РИО и РИОСВ - Перник

17.00 ч.

НЧ”Светлина-1919 г.”

с. Студена

100 години от рождението на Асен Босев - лтературно четене

17,30 ч.

Галерия „Л.Гайдаров”

Втора обща изложба на студентите от НБУ 

24.11./неделя/

 

11.00 ч.

Музикално фоайе

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни”: концерт на Хора на софийските момчета, диригент Адриана Благоева и КО „Орфей”, диригент Райчо Христов

25.11./понеделник/

 

10.00 ч.

НЧ”П.К.Яворов-1926 г.”

с. Мещица

14.00 ч.

НЧ”Пробуда-1922 г.”

с. Драгичево

100 години от рождението на Асен Босев - литературна беседа

17.30 ч.

театрален салон

Общински младежки дом

Граовска вечер” - благотворителна съвместна инициатива на Дом на туриста “Васил Апостолов” и Общински младежки дом

26.11./вторник/

 

07.45 ч.

ХІ-то ОУ”Елин Пелин”

кв.Изток

“Вредата от пасивното тютюнопушене” – видео показ на филм и презентация, съвместна инициатива с НЧ”Искра-1960 г.”

12.30 ч.

НЧ “Елин Пелин-1903 г.”

“Весели очички” – арт терапия с ученици от ІІІ-ти клас от VІІІ ОУ”Кракра Пернишки”

17.00 ч.

Малък салон

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни”: концерт на Духовия оркестър и възпитаници на ОШИ

19.00 ч.

Театрален салон „Георги Русев „

 

Апокалипсис – кога?“ автори Мирослав Милков, Йордан Колев и Тодор Карагяуров, постановка Борис Панкин, сценография Петър Митев, учасват: Вяра Зайкова, Мариан Бачев, Орлин Горанов, Диана Любенова

27.11. /сряда/

 

09.00 – 17.00 ч.

ОП КИЦ

„Секул Крумов“ – видео витрина

12.30 ч.

галерия “Марин Гогев”

Есенен шах турнир, инициатива на НЧ”Съзнание-1922 г.”

17,00 ч.

Клуб на дейците на културата

Възпоменателна вечер по повод 10 г. от смъртта на Секул Крумов

28.11. /четвъртък/

 

16.00 ч.

НЧ”Елин Пелин-1903 г.”

“Училището-храм на обществото”, съвместна инициатива с Фондация “Бузлуджа”

17,00 ч.

РМД - Мошино

За нас децата са целият свят -  честване на 35 години от откриването на IV ОДЗ „Чуден свят”

17.30 ч.

Малък салон

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни”: „Фолклорът – настояще и бъдеще”, концерт на Народния оркестър

29.11./петък/

 

09.00 – 17.00 ч.

ОП КИЦ

„Бащата на фестивала“ – видео витрина, посветена на Йордан Николов

16.30 ч.

тържествена зала

 Минна дирекция

Музика и багри” – Виена гостува на Перник с картини на 5-ма автори, с участието на хор “Добри Христов” - инициатива на НЧ “Миньор-2005 г.”

18.00 ч.

Музикално фоайе

Дворец на културата

„Ноемврийски музикални дни”: концерт на Камерен смесен хор „Иван Топалов”, диригент Юли Дамянов

30.11. /събота/

 

10.00 ч.

тържествена зала

Минна дирекция

“Куклен свят” – кастинг за ученици от ІІ-VІІІ клас, желаещи да участват в театрално-куклено студио,

инициатива на НЧ”Миньор-2005 г.”

11.00 ч

голям салон

Общински младежки дом

Куклен театър

15.00 ч.

Целодневна детска градина

с. Ярджиловци

Андреевден – честване, съвместна инициатва с НЧ”Христо Ботев-1940 г.”

 

 

Подстраници (1): АНКЕТА
Comments