Pierwszoklasiści - rodzicom

            19 grudnia 2018 r. o godz. 16:30  w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe  pt. „Dnia jednego o północy” w wykonaniu uczniów klasy 1a i 1b. W spotkaniu uczestniczyli: rodzice, rodzeństwo, bacie i dziadkowie, a także ciocie i wujkowie. Już od rana nasi najmłodsi uczniowie czuli wielką tremę, gdyż występ przed najbliższymi jest zawsze najtrudniejszy. Każdy z nich cieszył się, że będzie mama, tata, babcia lub ktoś najbliższy z rodziny. Atmosfera była niezwykle podniosła. Widzowie oczekiwali z niecierpliwością na występ swego faworyta.

https://sites.google.com/site/kronikamiliardszkola20182019/pierwszoklasisci---rodzicom/IMG_9948%20strona.jpg

            Na wstępie wychowawczynie powitały wszystkich, którzy tak licznie przybyli, aby obejrzeć występ pierwszoklasistów. Przygotowane przedstawienie to tradycyjna opowieść o narodzinach Dzieciątka w Betlejem, w której pojawili się: Józef i Maria, Trzej Królowie, aniołowie, pastuszkowie i diabły. Występy były przeplatane kolędami i pastorałkami, w śpiew których włączyli się także widzowie. Rodzice robili zdjęcia i nagrywali filmy. Byli bardzo dumni ze swych pociech. Przedstawienie jasełkowe podobało się, czego wyrazem były częste brawa.

https://sites.google.com/site/kronikamiliardszkola20182019/pierwszoklasisci---rodzicom/IMG_9965strona.JPG

            Mali aktorzy w cudowny sposób przenieśli nas w atmosferę świąteczną i teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, że za pasem święta.
/tekst: Ewa Janusz

zdjęcia: Joanna Szendzielarz –Rączka, Ewa Janusz/