Робота з батьками

УВАГА!  КАРАНТИН!

https://rosinka.org.ua/wp-content/uploads/2020/03/1583249802-1506.png

https://rosinka.org.ua/wp-content/uploads/2020/03/1584043970-654.png Діти дошкільного і середнього віку мусять лишатись з дорослим

Якщо йдеться про дитину дошкільного віку, то вона не може залишатися сама. Так само дитина середнього шкільного віку не може доглядати дошкільнятко. У неї ще не сформована відповідальність, а увага може відволіктись на якусь забавку і буде втрачено контроль за малечею.

Взагалі малих дітей навіть небезпечно лишати самих. Їм в будь-який момент може стати нудно – і тоді вони можуть взятись до якихось заборонених предметів чи занять.

Не виключено, що гуртки з невеликою чисельністю дітей будуть працювати, але тут йдеться про дітей вже старших, а що, справді, робити з меншими?

Єдина адекватна порада у такій ситуації – знайти дорослу людину з числа рідних, чи знайомих, яка могла б доглянути дитину. Або, ще варіант, батьки можуть домовлятись між собою, збирати декількох дітей докупи і доглядати їх по черзі.

 

Перевірте дітей на відповідальність і залиште їм цікаві завдання

Якщо ж доведеться залишати вже старшу дитину саму, то тут батьки повинні розуміти, на скільки дитина вміє сама себе зайняти. Якщо у неї ще немає такої здатності, тоді вона ще не підросла і не можна її залишати. Якщо ж вже достатньо розвинута – то в сучасному світі у дітей достатньо розваг. Усі старші діти дуже зраділи цьому карантину.

Крім того, дитині треба дати якісь завдання (включити пральку, помити посуд, попилесосити, підлити квіти). Навіть, якщо вона не захоче зробити цього, то буде відчувати цей обов’язок і він буде червоною ниткою проходити через її день. До того ж, завдання будуть підштовхувати до того, що діти шукатимуть альтернативні заняття, щоби не виконувати цих обов’язків. У цьому головне, щоби у дітей було відчуття наповненості, значимості дня, відчуття якихось перемог, щоби їх потім похвалили за щось.

Взагалі, якщо дітей буде обмежено від усіх їхніх звичних занять (садочка, гуртків, прогулянок), то вони відчуватимуть спустошеність, руйнування звичного способу життя. Тому і треба якось планувати кожен їх день, наповнювати завданнями, щоби вони мали такі «реперні точки».

Важливо дозволяти гуляти дітям на вулиці і спілкуватись з друзями

Три тижні – це доволі багато, якщо дитину тримати на карантині. Все ж для неї це стрес, бо вона буде переважно перебувати у замкнутому просторі і з купою обмежень.

Тому дітей точно треба виводити гуляти, тим більше, що якраз перебування на вулиці, де не має великого скупчення людей не несе особливої загрози.

Молодші діти, зрозуміло, орієнтуються на рідних. Їм треба трохи уваги, побавитись час до часу. А от старші вже орієнтуються на соціум і обмежувати їх у цьому – дуже болісно.

Посиділи у гаджетах, а потім їм хочеться на вулицю. Розвиток підлітка так влаштований, що розумовий ріст прив’язаний до фізичного. Тіло повинно рухатись, щоби розвивався мозок.

Дітям треба пояснювати, що відбувається

Тут доволі тонке завдання для батьків. З одного боку, пояснити треба, а з іншого – треба зробити це так, щоби у дитини не виникло зайвих страхів і тривог. Адже, так чи інакше, карантин буде обговорюватись вдома з більшим чи меншим степенем тривоги. І дитина точно відчує це. І гірше, коли вона не буде мати пояснень для себе. Тоді та тривога буде відкладатись у дитини всередині, а це дуже погано.

Треба пояснювати все так, як є. Що є небезпечне захворювання, а карантин для того, щоби воно менше поширювалось, щоби ми могли про себе подбати. Також можна дуже спокійно прив’язати пояснення до подібних періодів в попередні роки, коли теж вони йшли на карантин.

Не панікуйте – це негативно відіб’ється на дітях

Психологи жартують, що все приховане стає неврозом. Так само з прихованою інформацією і надмірною істерією навколо цього карантину. Це все точно відіб’ється на дитині. А дорослі. справді, не дуже розуміють, що відбувається. Адже оголосили карантин при одному хворому, а про все решту – обмежена інформація. То ж порада батькам: спілкуйтесь з дітьми на тему коронавірусу і карантину, шукайте пояснення для себе і для них, знаходьте позитивні моменти у такому тривалому спілкуванні. І будьте здорові

Спілкуйся та грайся!

Пустунчик. Дитячий портал Рубрики:

Ігри. Кінозал. Аудіотека. Творчість. Віртуальна школа. Свята. Перевір себе. Скачай. Конкурси. Чат.

Мамоведія. Освітні ігри для дітей від 3 до 7 років

Тепер у матусь є ресурс з яким можна порадитися. На сайті є:
– цікаві статті щодо виховання, розвитку та здоров’я дитини;
– систематизовані каталоги медичних закладів, дитячих хвороб та їх симптомів;
– календарі вагітності та розвитку дитини до року по місяцях. Тепер ви зможете швидко оцінити розвиток своєї дитини та радіти її успіхам;
– система підбору імені за ймовірною датою народження, для батьків, що тільки чекають на появу маленького щастя;
– багато цікавої інформації, присвяченої майбутній мамі та багато іншого.
На Ваші питання відповідають лікар педіатр та дитячий ЛОР-фахівець.

IQsha – дитячий освітній ресурс

Це сайт, який допомагає дітям розвивати корисні здібності та навички онлайн: пам’ять і увагу, логіку і просторове мислення, творчий потенціал, мотивацію і навіть більше!

Все для дітей

На сайті ви знайдете все (або майже все), що ви шукали в Інтернеті для дитячого відпочинку та розвитку! Для самих маленьких – Загадки, Колискові пісеньки, Потешки, Скоромовки, Лічилки. Для відпочинку не тільки приємного, але і корисного – пазли, ребуси, кросворди, лабіринти, данеткі.


ТОП 10 сайтів для дітей для організації дозвілля

Щоб ваших дітлахів на затягнули сумнівні місця всесвітньої павутинки – запропонуйте їм перелік сайтів та блогів перевірених і безпечних: для розваг, навчання та розвитку.


https://childdevelop.com.ua/worksheets/розвиваючі завдання для дітей, розвиваючі ігри, творчість. Тут можна знайти ігри, кросворди, розваги, гуморески, жарти, дитячі забавлянки, приказки та прислів’я, українські пісні та вірші, художню і навчальну літературу.


http://chytanka.com.ua/ веб-проект “Читанка” – це дитяча публічна онлайн-бібліотека. У  бібліотеці зібрані ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.

http://www.levko.info – дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали про дитячі свята.

http://abetka.ukrlife.org/ – “Весела абетка”. Усе найкраще  для дітей, батьків, педагогів, учителів, виховників, пластунів, філологів України! Найбільше зібрання абеток, казок, казок в мр3, великий і цікавий розділ “Читанка”, приказки, загадки, цікавинки, ігри, гумор та ін.

http://www.zrobysama.com.ua – це блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінг, декор, вишивки.

http://www.clarastudio.tv/ – це веб-сторінка, на якій зібрані проекти християнської мультимедійної студії Clara Studio – добрі, кумедні, дотепні, пізнавальні історії українською мовою !

http://sonyashnik.com/ – розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

http://www.nosiki.cv.ua/- Матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячіх гуртів, та виконавців, мінуси, ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних письменників, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською)

http://natalyagurkina.ucoz.ua/ Наталя Гуркіна – казки, загадки, вірші для дітей.

http://kazkar.info/ – зібрані найкращі казки з усього світу : англійські, німецькі, французькі, індійські і наші рідні українські народні казки. Не забули ми й про казки великих казкарів, таких як Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін та Леся Українка.
Все буде добре!
Будьте здорові!
Хай у вас буде 36,6!Дитинство найважливіший і неповторний період у житті кожної людини.
Справжньою маленькою країною дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя є дошкільний навчальний заклад. Тут дітям комфортно і затишно. Тут можна все! Дружити. Мріяти. Малювати. Сумувати. Гратися. Творити. Радіти. Міркувати. Помилятися. Фантазувати Саме дитячий садок забезпечує всебічний розвиток дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, набуття нею життєвого досвіду та стає своєрідним посередником між сімє’ю та навколишнім світом. Педагогічний колектив КДНЗ "РОМАШКА" працює у спільній взаємодії з батьками, залучаючи родини вихованців до тісної співпраці.
Батьки та педагоги  -
 це живий організм, об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю.
   Мета роботи колективу ЗДО з батьками вихованців: 
   • створення єдиного освітнього простору «Сім'я – дошкільний заклад»;
   • встановлення партнерських відношень з сім'єю кожного вихованця;
   • створення атмосфери загальних інтересів;
   • надання допомоги сім`ї в питаннях розвитку дітей на основі діагностики.
   Напрямки роботи з батьками вихованців: 
   • участь батьків у роботі ДНЗ;
   • робота батьківського комітету ДНЗ, батьківських комітетів груп;
   • проведення загальних та групових батьківських зборів;
   • консультації для батьків психолога, вихователів, вихователя-методиста, лікаря, старшої
   медичної сестри;
   • особисті бесіди адміністрації з батьками
   Пріоритетні напрямки роботи педагогічного колективу з батьками:
- сприяння підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків щодорозуміння  закономірностей розвитку дитини, а також питань навчання і вихованнядошкільнят;
- залучення батьків до співпраці у створенні належних умов для життєдіяльності та розвитку дітей;
- всебічне вивчення становища, статусу родини та моделі взаємодії з ними для здійснення диференційованого підходу;
залучення батьків до активної участі в заходах, що проводяться в дошкільному закладі,   формування в них відчуття приналежності до колективу дитячого садка як однодумців і  спільників;
- формування усвідомленого розуміння батьками своєї відповідальності за максимальне забезпечення дитині повноцінного життя в майбутньому.
         Важливим напрямком своєї діяльності  педагогічний колектив  нашого дошкільного закладу вбачає у збагаченні знань вихователів про сімейне виховання, поглибленні педагогічних знань батьків, досягненні єдності виховного впливу на дитину в сім’ї і в дошкільному закладі. Удосконалювати роботу з батьками – це у разі необхідності вносити зміни, які збагачують зміст і форми роботи, покращують різні її показники, роблять більш доцільною, сучасною, гнучкою. Процес удосконалення – довготривалий та безперервний.Його дошкільний заклад здійснює у різних напрямках:
  •   гуманізація змісту і форм роботи з сім’єю;
  •   гармонізація взаємин педагогів та батьків;
  •  підвищення ефективності застосовуваних вихователем у роботі з батьками;
  •   прийомів та засобів впливу.

Запорукою успіху у вихованні та навчанні дітей, зміцненню їх здоров’я є співпраця педагогів ЗДО і батьків вихованців.

Педагогічний колектив ЗДО №211 сприяє підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків і веде роботу з ними в трьох напрямках:

1.     Вивчення статусу сім¢ї, умов сімейного виховання дитини через анкетування, діагностичні бесіди, відвідування сім¢ї, складання соціального паспорту сім¢ї.

2.   Підвищення педагогічної культури батьків через:

-         інформація в батьківських куточках;

-         індивідуальне та групове консультування;

-         батьківські збори.

3.   Залучення батьків до активної участі у навчально-виховному процесі через :
-         сумісну підготовку до свят , розваг;
-         виконання з дітьми домашніх розваг;
-         участь у виставках.

Сумісними зусиллями батьків і педагогів покращені умови перебування дітей в закладі: групи обладнані сучасними меблями, придбано нові килими, світильники, методичні посібники, іграшки, музичні центри, тюль. Групові кімнати мають естетичний вигляд.

Щороку в дошкільному закладі проводяться дні відкритих дверей для батьків району.
Роль сім’ї у виховання правової свідомості
дитини

 Дитина значну частину свого часу проводить у сім'ї. Вона спостерігає життя і діяльність батьків, стосунки між членами сім'ї, засвоює ті морально ­правові принципи, якими вони керуються у своїй по­ведінці, у ставленні до власних дітей, до оточення, до праці. Основи характеру, вихідні життєві установки ­все це закладається в сім'ї, і годі чекати добра, якщо педагог навчає одного, а батьки - іншого.

Цілком зрозуміло, що переважна більшість сімей сумлінно ставиться до своїх обов'язків з виховання дітей, служить для них прикладом, гідним наслідуван­ня. Проте у нас чимало і проблемних сімей, небла­гополуччя яких передусім негативно позначається на вихованні дітей.

Для здійснення виховної роботи з батьками ви­хователю важливо мати чітке уявлення про мораль­но-правову атмосферу сім'ї кожної дитини, володі­ти вмінням проводити відповідну роботу з батьками з приведення цієї атмосфери у відповідність з мо­ральними і правовими нормами.

Посиленої уваги вимагають сім'ї, де послаблений або взагалі відсутній контроль за поведінкою дітей, коли їм надається необмежена свобода. Такі бать­ки помилково вважають, що їхній обов'язок полягає у піклуванні про харчування, одяг, взуття дитини.

В окремих сім'ях дитина змалку слухає цинічні розмови про «вміння жити», де проповідується прин­цип: «ти мені - я тобі». У сім'ях, де батьки думають

більше про себе, ніж про суспільні інтереси, їхні ви­словлювання з цього приводу дітьми сприймаються однозначно, вони засвоюють помилкові уявлення про те, що в житті потрібно передусім мати на увазі свою власну персону, побільше взяти для себе.

Особливої уваги вимагають сім'ї, де панує гру­бе, жорстоке ставлення до дітей з боку батьків або старших братів чи сестер. щоденне знущання батька з матері чи батьків з дітей формують у останніх бай­дужість до чужого горя. І виростає з дитини злочи­нець, який піднімає руку на людину. Попередити по­яву правопорушника в такій сім'ї можливо за умови проведення виховної роботи з батьками, яка має на меті змінити ці аморальні стосунки між членами сім'ї, сформувати в них повагу, почуття власної гідності.

Виховання дітей родиною є обов'язковим, так само обов'язковим є піклування батьків про їхнє здоров'я, фізичний, моральний розвиток та навчання. Виконую­чи свої обов'язки щодо виховання, батьки мають по­важати гідність дитини, не застосовувати жорстоких і грубих методів виховання.

23 % батьків вважають, що права дитини не пору­шуються, якщо вони дозволяють собі вдарити свою дитину; лише 41 % вважає покарання неприпустимим за жодних обставин; а 40 % допускають тілесні пока­рання лише у крайньому разі. А щоб покарати свою дитину, батьки зазвичай обирають такі «методи»: ставлять у куток; не дозволяють дивитися телевізор; не дають солодощів; перестають спілкуватися з дити­ною; позбавляють гри; б'ють паском; дають потилич­ника; лишають саму в кімнаті.

До найбільш неправильних, неприємних і мало­ефективних покарань належать форми фізичного впливу. Більшість батьків вважає, що фізичне пока­рання не таке вже й велике зло, або навіть потрібне. Але цей вид виховного впливу аж ніяк не ефектив­ний, як це здається на перший погляд, якщо бать­ки взялися до фізичного покарання, коли дитина не виконала їхніх вимог, то таке покарання не усуває конфлікту, бо якщо дитина і зробить те, що від неї вимагається, то її діями керують страх та інстинкт самозахисту. До того ж така форма впливу вико­ристовується тоді, коли самі батьки не контролюють власної поведінки.

Мовленнєва агресія з боку батьків - лайка, знева­га, образа призводять лише до того, що дитина сама послуговується цією моделлю поведінки щодо одно­літків.

Заборона має випереджати вчинки дитини або бути негайною реакцією на її небажані дії. Дуже важ­ливо в такому разі контролювати свої слова - вар­то обмежитися коротким зауваженням «не можна!» й відмовитися від поширеної аргументації. Краще по­казати своє незадоволення мімікою, жестом, виразом обличчя. Тоді дитина поступово навчиться розуміти, які її вчинки викликають емоцій ну підтримку батьків, а які - ні. Випереджальна заборона має бути лаконіч­ною й точною. Найпоширеніша форма покарання в родині - покарання «природними наслідками». Це означає обмеження або позбавлення дитини за про­вину чогось приємного (солодощів, нових іграшок). Але тут можна досягти ефекту за умови, якщо дитина вважає обмеження справедливим, якщо це рішення прийнято з її згоди, є результатом попередньої до­мовленості. Найкраще не позбавляти дитину чогось, а дещо віддалити в часі радісну для неї подію. Але аж ніяк не варто позбавляти її їжі, свіжого повітря, спіл­кування з однолітками.

 
Поради батькам

 

1.   Ніколи не сваріть дитину через те, що вона не така, як всі.

 

2.   Даруйте дитині свою любов і увагу, однак не забувайте про інших членів родини, які її теж потребують.

 

3.   Не дивлячись ні на що , зберігайте позитивне ставлення і уявлення про свою дитину.

 

4.   Організуйте свій побут так, щоб ніхто в сімї не відчував себе «жертвою», відмовляючись від особистого життя.

 

5.    Не відгороджуйте дитину від обовязків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

 

6.    Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитись вами.

 

7.    Не бійтесь в чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.

 

8.   Частіше розмовляйте з дитиною. Пам’ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас.

 

9.   Не обмежуйте дитину у спілкуванні з ровесниками.

 

10.  Частіше звертайтеся за порадами до педагогів та психологів.

 

11.    Звертайтесь до родин, в яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.

 

12.   Памятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до самостійного життя. Говоріть з нею про майбутнє.

 

Comments