Strona powstała w ramach ogólnopolskiego projektu WZRASTANIE PCK  www.wzrastaniepck.pl   

Szkolne Koło PCK działa kreatywnie pod opieką pani Marty Uźniak 

Kreatywność (postawa twórcza; od łac. creatus czyli twórczy)

Witamy na stronie internetowej naszego Klubu. Znajdziesz tu wiele pomysłów, które mogą cię zainspirować i zmotywować do pracy na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Ty też możesz być twórczy przygotować samodzielnie doświadczenie lub jakąś ciekawą pracę na lekcję chemii. Model związku chemicznego, zdjęcie obserwacji przyrodniczych, krótki filmik z doświadczeń przeprowadzonych na zajęciach w szkole lub w domu, albo rekwizyt. Możesz nas także zainspirować jakimś pomysłem, który pomoże promować zdrowy styl życia. Wszystko to jest mile przez nas widziane i zostanie zamieszczone na naszej stronie internetowej, jako DOBRE PRAKTYKI naszego Ośrodka. 

Dlaczego Kreatywni? Aby podkreślić, że działalność w Szkolnym Kole PCK to nie tylko akcje charytatywne.

Przyłącz się! Odkryj w sobie zdolność tworzenia czegoś nowego!

Stronę prowadzi Szkolne Koło PCK, strona objęta licencją bezpieczeństwa Creative Commons 

Dobre praktyki Szkolnego Koła PCK-działalność pozalekcyjna


Jeśli natomiast wolisz pomagać innym koniecznie zajrzyj na podstronkę członków Szkolnego Koła PCK prowadzoną w ramach programu
WZRASTANIE PCK www.wzrastaniepck.pl

U nas dzieje się dużo i ciekawie! Jesteśmy pomysłowi, otwarci, chętni do współpracy i aktywni. Ty też możesz wziąć udział
w charytatywnej akcji, sprawić, aby przebiegała w wyjątkowy sposób lub sam ją zainicjować. Twoje pomysły mogą także rozbudzić w kimś zainteresowania zdrowiem oraz sposobami jego ochrony.
Grupa SK PCK zaoferuje Ci wspólne przedsięwzięcia o zasięgu szerszym niż społeczność szkolna, pomoc w przygotowywaniu i realizacji różnych ciekawych działań w ramach projektu zapewni kierownictwo biura PCK we Włodawie oraz opiekun koła.

Pomyśl! może jest to sposób na zagospodarowanie czasu wolnego.
zgłoś się do opiekuna projektu pani Marty Uźniak

Projekt realizujemy pamiętając słowa Patrona Ośrodka ks.Jana Twardowskiego „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą". Uczymy się samodzielności i udzielania bezinteresownej pomocy potrzebującym. Dzielimy się swoim wolnym czasem, doświadczeniem, uśmiechem tak jak to kiedyś robił nasz Patron. 

Model  zarządzania wolontariatem w szkolnych kołach PCK zostanie opisany w poradniku wraz z opisem doświadczeń i dobrych praktyk związanych z akcją „WZRASTANIE”.

Media o nas

Radio Lublin Wzrastanie przez pomaganiePCK Lublin- o naszym konkursie "Wiem,co jem"