Nuodai dantų pastose

Šiuolaikinės dantų pastos žada apsaugą nuo ėduonies ir dantenų kraujavimo. Tačiau ant pakuočių nerašomas vienas svarbus dalykas: kad daugelio dantų pastų sudėtyje yra medžiagų, sukeliančių alergijas ir net vėžį. Straipsnis apie tai 2009 m. buvo paskelbtas solidžiausiame Vokietijos dienraštyje "Süddeutsche Zeitung". Pateikiame straipsnio santrauką iš minėto dienraščio.
 

Rytais ir vakarais, o geriausia - dar ir dieną... Jei tikėsime televizinėmis reklamomis, dantis valytis reikia kuo dažniau. Taip, pedantiška higiena gali būti naudinga burnos sveikatai - tačiau poveikis visam organizmui gali būti visiškai kitoks. Pasak tyrimų, kuriuos inicijavo vokiečių laikraštis "Öko-Test", dantų pastose yra medžiagų, sukeliančių alergijas ir net vėžinius susirgimus. Po nuodugnios laboratorinės analizės Iš patikrintų 36 dantų pastų tikrai nekenksmingomis buvo pripažintos tik 14 (mažiau negu pusė!). Pastebėtina, kad brangiausios ir labiausiai reklamuojamos pastos per tyrimus nebūtinai pairodė esančios geriausios. Net priešingai. Dantų pastos, turinčios ilgus ir sudėtingai skambančius pavadinimus gali būti apgaulingos sveikatingumo požiūriu. Pvz., paskutines vietas pagal šį tyrimą užėmė tokie produktai kaip "Blend A Med Complete extra fresh", "Odol med 3 40 Plus" arba "Dentagard su natūraliomis vaistažolėmis". Nepalankų vertinimą jos gavo dėl to, kad jų sudėtyje yra bakterijų žudiko triklozano, kuris gali ateityje mažinti antibiotikų veiksmingumą. Daugybę kartų įroodyta ir tai, kad dantų pastose esantis agresyvusis cheminis komponentas tensido natrio laurilsulfatas, užuot ką nors naudingo daręs burnos higienai, viso labo tik dirgina gleivinę. 

Apibendrinant: daug žadantys prekių ženklai dažnai tik tuština piniginę, bet neprisideda prie dantų ir dantenų sveikatos.

Neatsitiktinai šiuo metu pasaulyje pažangiausias dantų valymo metodas (specialus "vieno danties" šepetukas plius individualiai parinkti tarpdančių šepetukai) visiškai išsiverčia be jokios dantų pastos. Tai ne tik kraujuojančių dantenų problemos pašalinimas, bet ir jokių nuodų iš pastos tūtelės.

 

Comments