Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA ROK 2011

GRUDZIEŃSPOTKANIE OPŁATKOWE


„Weź do ręki biały opłatek,
Choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić
I życz szczęścia całemu światu:
Niech się wszystkie serca rozweselą.
Pamiętaj!
Tego dnia trzeba każdemu kruszynę odłamać:
Jednemu– kocham Cię
Drugiemu– dziękuję
Trzeciemu– przepraszam
Pamiętaj! Kruche jak opłatek serce, jest piękne hojnością.
Nie bój się, aby słowa –w dar chleba przemieniać”
.

 

        22 grudnia 2011 w Transgranicznym Centrum Współpracy  odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci, rodziców i pracowników Niepublicznego Przedszkola Specjalnego i Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego im. Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego będące okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili min ks. Prałat Piotr Kimak, przedstawiciele władz powiatu krasnostawskiego: starosta-J. Szpak, wicestarosta H. Czerniej, a także burmistrz miasta A. Jakubiec.

        Pełna zadumy,  życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła jasełkom wykonanym przez dzieci.

        Najpiękniejsze polskie kolędy wykonał Dariusz Tokarzewski( VOX) oraz Wojciech Brodowski.

        Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem- symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. (zdjęcia)Choinka

Jak to z choinką było…

Grupa „Teatrałki” tydzień przed świętami wybrała się na plantację choinek, by wybrać tę najpiękniejszą, ściąć i przywieźć do przedszkola. Teraz udekorowane drzewko swoim zapachem przypomina o magii Świąt Bożego Narodzenia. (zdjęcia)


Kiermasz w szkole
 
(zdjęcia)

Mikołajki 2011


„Choćby najskromniejsze rękodzieło z serca,

 myśli i poświęconego czasu uczynione,

 będzie dla mnie najpiękniejszym prezentem.

 Dlatego już dzisiaj proszę cię Święty Mikołaju

 byś podpowiedział Im,

że pod choinką chciałbym znaleźć karmnik

z leśnych drew strugany… abym

 i ja mógł ofiarować mniejszym braciom swoim,

 dom z gorących serc i ludzkich rąk utkany”.
 

 

 

 

Mówią, że „Święty Mikołaj nocą wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje…”

Do naszego przedszkola Święty Mikołaj nie przywędrował nocą, ale w słoneczny dzień grudniowy. Spotkanie z Mikołajem, który rozdaje prezenty jest tylko raz w roku, należy więc przygotować się do niego solidnie, aby otrzymać paczkę pełną niespodzianek.

Na długo przed szóstym grudnia  dzieci pisały listy do Mikołaja,  uczyły się wierszyków  i piosenek, ale przede wszystkim starały się być grzeczne i nie psocić. I wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień!

W oczekiwaniu na upragnione prezenty dzieci i rodzice miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanych quizach i zabawach - „ Co zgubił Mikołaj?”, „Pomylone prezenty”, „Czarodziejski kufer”, „ Świąteczne życzenia”, „Świąteczne kalambury”. W tym dniu przygotowano również loterię fantową.

Po zabawach  do sali, zaczarowanym pojazdem ciągniętym przez zaprzęg „reniferów” wjechał niezwykły gość – św. Mikołaj, wiozący wór pełen paczek. Na twarzach dzieci i rodziców widać było wielką radość.  Prezentom  nie było końca …Smutno było żegnać się z Mikołajem, ale jest jeszcze nadzieja na kolejne spotkanie – wszak 6 grudnia już za rok…(zdjęcia)Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

        Maluchy z naszego Przedszkola  po raz kolejny uczestniczą w programie spotkań integracyjnych, propagujących komunikację alternatywną: „Nie mówię, ale zobacz jak się porozumiewam”. Dzieci odwiedziły rówieśników w przedszkolu nr 1 , przedszkolu nr 6 „Za żywopłotem” w Krasnymstawie oraz w przedszkolu  nr 6 w Chełmie, gdzie zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „  Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Treść przekazywały za pomocą sprzętu wspomagającego komunikację dzieci niemówiących tj. Big Mac, Talara, Go Talk, piktogramy , System Gestów  Makatona.

        Program realizowanego projektu wspomaga rozwój społeczny dziecka, uczy wrażliwości, inspiruje do twórczego działania, daje możliwość samorealizacji  w grupie rówieśniczej, stanowi szansę na wychowanie młodego pokolenia w duchu współpracy i tolerancji dla drugiego człowieka, a osobom niepełnosprawnym stwarza szansę aktywnego udziału w życiu społecznym na miarę ich możliwości. Staramy się, aby w świadomości ludzi pojawiło się przekonanie, że prawdziwa integracja zaczyna się w sercu człowieka, zwłaszcza tego najmłodszego. (zdjęcia)LISTOPAD


Jesienna spiżarnia

JESIENNA SPIŻARNIA

„WPADŁA GRUSZKA DO FARTUSZKA

A ZA GRUSZKĄ DWA JABŁUSZKA

A ŚLIWECZKA SPAŚĆ NIE CHCIAŁA

BYŁA JESZCZE NIEDOJRZAŁA”   (zdjęcia)


CZERWONE JABŁUSZKO

„ MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO

TAŃCZY DZIŚ POD DRZEWEM Z GRUSZKĄ

JABŁUSZKO PODSKAKUJE

A GRUSZKA PRZYTUPUJE

JABŁUSZKO PODSKAKUJE

A GRUSZKA PRZYTUPUJE

 

„ MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO

TAŃCZY DZIŚ POD DRZEWEM Z GRUSZKĄ

ZA RĄCZKI SIĘ TRZYMAJĄ

I W KOŁO OBRACAJĄ

ZA RĄCZKI SIĘ TRZYMAJĄ

I W KOŁO OBRACAJĄ.


Jesienne zabawy


„A W OGRODZIE JEŻYK ŚPI"

ZBUDŹ SIĘ JEŻU ZBUDŹ

LECZ NIE PODAM RĘKI CI

BO MNIE BĘDZIESZ KŁUĆ

Ref. CHOCIAŻ NA GRZBIECI JEŻYK KOLCE MA

TO KAŻDE Z DZIECI LUBI GO JAK JA”   (zdjęcia)


„OLA I SPACEREK”

„POSZŁA OLA NA SPACEREK

NA SŁONECZKO I WIATEREK

A TU LECĄ JEJ NA GŁOWĘ

LIŚCIE ZŁOTE I BRĄZOWE

A TU LECĄ JEJ NA GŁOWĘ

LIŚCIE ZŁOTE I BRĄZOWE

MYŚLI OLA LIŚCI TYLE

BUKIET ZROBIĘ JEJ ZA CHWILĘ

LALALALA X2”


W komnacie wróżb i czarów, czyli „Andrzejki”

w Przedszkolu i OśrodkuListopad, gdy juz kończy dzień i gwiazdka sie pokaże,

spotkamy się przy blasku świec tak, jak tradycja każe.

Zaszczeka pies, gęś złapie ser i buty staną w rzędzie

na wodę wosk poleje się i tajemniczo będzie.

Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy,

niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy.

 

 

 

Są różne sposoby , aby się dowiedzieć ,co nas czeka w przyszłości . Można pójść do wróżki , która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki , która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu , ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy . I tak 30 listopada 2011r. wszyscy spotkali się na  „Andrzejkach” przygotowanych przez panie z grup  „Motylki”, „Biedronki”, „Elfy” , „ Misie Pysie”.

Stosowne rekwizyty , świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb oraz innych przepowiedni.
Dużo radości i wrażeń dostarczyła dzieciom wróżba- lanie wosku.

„Oj darze, oj darze ,niechaj przyszłość się ukarze. Czary – mary ,wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą”. Po tych słowach wróżki kolejno podchodziły do każdego dziecka- lały wosk przez zaczarowany klucz z dużym oczkiem. Z powstałych kształtów, dzieci wspólnie z nauczycielkami odczytywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Następnie wszyscy przeszli do czarownicy , która częstowała „ciasteczkami z wróżbą” upieczonymi przez swoich pomocników z grupy „Teatrałki” Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie   dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.                                                                                 

Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji  , ale i okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.   Zapraszamy do galerii.  (zdjęcia)PRZEGLĄD    PIOSENKI   ŻOŁNIERSKIEJ 


Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy parafii św. Michała Archanioła w Zamościu zaprosili nas do udziału w II Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej, Partyzanckiej i Patriotycznej pt. „Gdy piosenka szła do wojska”.

To dzięki ich zaangażowaniu, młodzież oraz dzieci mają okazję poznawać piękno polskich piosenek i zaśpiewać je przed publicznością.

   I tak dnia 10.11.2011 z żołnierską werwą dzieci wystąpiły na scenie z przygotowanymi utworami i …podbiły serca widowni !

Z ogromnym wzruszeniem słuchaliśmy piosenek- tych rozmarzonych o żołnierzu i dziewczynie, patriotycznych - o ojczyźnie i tych "propagandowych" - "Gdy Polska da nam rozkaz...".

 Ocalmy je od zapomnienia - to przecież kawałek  polskiej historii .

Wyrazy uznania  dla Organizatorów za profesjonalne przygotowanie i wysoki poziom artystyczny , a także niezapomnianą, serdeczną atmosferę, która towarzyszyła nam  podczas trwania Przeglądu. (zdjęcia)

 Zajęcia na basenie- grupa „Teatrałki”


W roczny plan zajęć grupy „Teatrałki” wpisane są cotygodniowe wyjazdy na basen.

Cieszą się one niesłabnącym entuzjazmem dzieci.

 Zajęcia te prowadzone są  w formie leczniczo-terapeutycznej, nauki pływania, zawierają elementy zabaw i gier . Wykorzystujemy techniki pływackie, ćwiczenia oddechowe, rozciągające, wzmacniające i rozluźniające poszczególne grupy mięśniowe, koordynacyjne, utrwalające nawyk prawidłowej postawy ciała. 

Środowisko wodne jest doskonałym miejscem wielu różnego rodzaju ćwiczeń. Utrata ciężaru ciała po zanurzeniu w wodzie umożliwia wykonywanie wielu niemożliwych lub bardzo trudnych do wykonania na lądzie zadań ruchowych i tym samym daje zupełnie nowe możliwości rehabilitacji. 

Mamy nadzieje, że wyjazdy te  poprawią funkcjonowanie i sprawność fizyczną dzieci, poprzez zabawę, konkurencje sportowe, rozwijanie samodzielności zaktywizują je społecznie, podniosą ogólną odporność organizmu na infekcje i zakażenia;

Ważne jest uświadomienie dzieciom, że rehabilitacja może być doskonałą zabawą i sposobem na aktywne spędzenie czasu . (ZDJĘCIA)

PAŹDZIERNIK


„Siła Komunikacji”


Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji  Alternatywnej i Wspomagającej ISAAC po raz piąty ogłosiło PAŹDZIERNIK Międzynarodowym Miesiącem AAC. Z tej okazji w dniu 26.X.2011 w Zamojskim Domu Kultury Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną w Zamościu  oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” zorganizowały uroczysty koncert zatytułowany „Siła Komunikacji”.

            Organizatorzy zaprosili na tę uroczystość dzieci niemówiące i ich rodziny oraz nauczycieli i terapeutów pracujących na co dzień z osobami z zaburzeniami w porozumiewaniu się z województwa lubelskiego.

            Nasi mali artyści z grup  „Teatrałki”, „Rybki z Ferajny”, „Motylki” i „Misie Pysie”  wystąpili ze spektaklem teatralnym „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” .  Wypowiadanie  ról było możliwe dzięki wykorzystaniu komunikacji wspomagającej i alternatywnej  w formie komunikatorów , piktogramów i gestów.  Dużym atutem występu była bogata, kolorowa dekoracja, piękne stroje  oraz ciekawy  podkład muzyczny.

Występ spotkał się z dużym aplauzem widowni oraz dostarczył wielu wzruszeń rodzicom naszych aktorów a także ogromnej satysfakcji dzieciom  i nauczycielom, którzy ich do tego występu przygotowali . (zdjęcia)


Zawody Strzeleckie


Dzień 04,10,2011 pełen emocji i uśmiechu dzieci spędziły na strzelnicy myśliwskiej położonej w środku kompleksu leśnego o nazwie „Kumowa Dolina”, gdzie zostały przywitane przez opiekuna tego miejsca p. Zbigniewa Świszcza.

Na strzelnicy znajduje się 6 kompletnych stanowisk strzeleckich: rogacz i lis, zając, przeloty, krąg myśliwski, oś myśliwska pozwalających na rozgrywanie pełnego wieloboju myśliwskiego.

Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią- sprężynową wiatrówką łamaną miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w strzelaniu sportowym do tarczy, na stanowisku „rogacz, lis”.

Uczestnicy pięknie prezentowali się w kamizelce „Browling” i słuchawkach. A o tym ,że trafiali tylko dziesiątki- nie trzeba pisać J.

Na osi myśliwskiej p. Z. Świszcz zapoznał z zasadami tej konkurencji i troje dzieci sprowadził do tajemnego schronu, gdzie znajduje się wyrzutnia  czyli urządzenie do miotania rzutków.

Przy wcześniej przygotowanym ognisku upiekliśmy kiełbaski i pełni wrażeń wróciliśmy do Ośrodka.

Oby do wiosny, do kolejnych zawodów!   (zdjęcia)


Leśne Spotkania


Gdzieś w świecie, daleko stąd

Pod koniec dnia

Małe dziecko urodziło się i wzrastało

Głęboko w lesie, w ukrytym miejscu

Matka nigdy nie widziała jego twarzy

Starożytny duch lasu

Uczynił go królem elfów i drzew

Był on jedyną ludzką istotą

Która żyła w harmonii

W idealnej harmonii

Drzewa ochronione

Spełniały w pełni jego potrzeby

Owoce dawały mu ptaki, a miód pszczoły

Znalazł schronienie pod drzewami

Urósł w ich towarzystwie

Stali się oni jego rodziną

Minęło 1000 pór roku

Tyle razy mówił do widzenia

I kiedy duch lasu wypowiedział jego imię

Aby przyłączył się na zawsze, na zawsze tu został

Dopełnił się duch lasu” .

 

 

"W życiu to przyroda

 jest piękna

oraz chwile spędzone z nią

 

W leśnych ostępach lasu Namule 22.09.2011r grupy „Teatrałki”, „Motylki”, „Misie Pysie”, i „Rybki z Ferajny”spotkały się przy „Hubertówce”, aby pożegnać lato.

Dzień obfitował w wiele wrażeń. Dużą satysfakcję sprawiło dzieciom samodzielne przygotowanie ogniska ( przyniosły chrust, siekierą rąbały drewno, kroiły kiełbaski) oraz spacer w głąb lasu.

Niezapomniane przeżycie dostarczyła wszystkim przejażdżka bryczką powożoną przez p. Józefa Kużmickiego, mieszkańca Widniówki po leśnym uroczysku i malowniczej okolicy.

Celem tego wyjazdu było nawiązanie bliskiego kontaktu z przyrodą, wyrobienie wrażliwości na piękno, postawy opiekuńczej wobec zwierząt, umożliwienie obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie.

Dzień  spędzony  na łonie natury pobudził nasze siły witalne,  by radośnie wrócić do Przedszkola.  (zdjęcia)


25.10.2011
WRZESIEŃ

Wycieczka integracyjna z rodzicami do zaczarowanej krainy

„Mój Eden”

 

       Dnia 07.09.2011 dzieci z grupy „ Rybki Ferajny” wraz z rodzicami i terapeutami mieli okazję przekonać się o wspaniałej zabawie i miłej atmosferze panującej w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym „ Mój Eden”.

Na pierwszy rzut oka to duży teren i woda, lecz każdy znalazł  tam coś dla siebie, w zależności od swoich potrzeb.

Dzieci huśtały się na  huśtawkach, bujakach , zjeżdżały na ślizgawkach, skakały na trampolinach oraz bawiły się na  drewnianym placu zabaw z domkami, wiszącymi mostkami i różnymi. Mieliśmy okazję popływać na wodnym rowerku.

Mój Eden to Raj przede wszystkim dla dzieci, chociaż… dorośli znaleźli tu również miejsce dla siebie. Po wspaniałych atrakcjach piekliśmy kiełbaski i kosztowaliśmy pyszności, które przywiozły mamy.

Wyjazd ten to był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i rozmów, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. (ZDJĘCIA)
17.10.2011
Wakacje 2011 grupa "TEATRAŁKI"

RÓŻNE ZDJĘCIA


29 wrzesień 2011

Rok szkolny 2011/2012 w naszym przedszkolu


Grupa Smerfy, Gumisie i Biedronki

         Od września zaczęliśmy intensywną naukę, terapię i zabawę. W każdy poniedziałek i czwartek odwiedza nas pies Bono na dogoterapię (zdjęcia), w poniedziałki  korzystamy z hipoterapii (zdjęcia), a  co piątek jeździmy na basen (zdjęcia).

         Jeździmy również  na wycieczki – we  wrześniu byliśmy w  Leśniczówce w Niemienicach gdzie świętowaliśmy  Dzień Pieczonego Ziemniaka (zdjęcia) oraz zbieraliśmy liście i kasztany w pobliskim parku (zdjęcia).


Mali Piekarze

 

            W piątek 23 września dzieci z grup Smerfy, Gumisie i Biedronki razem ze swoimi paniami odwiedziły Piekarnię „AMELIA” w Dubience.

            Właścicielka piekarni przyjęła nas bardzo serdecznie, obejrzeliśmy pomieszczenie gdzie piekarze ugniatają i wypiekają pieczywo, widzieliśmy magazyn mąki i wózki z koszykami i chlebem. Mieliśmy okazję poczuć się jak piekarze i upiekliśmy piękne chlebki dla naszych mamuś.

            Zobaczyliśmy również pobliski Tartak, gdzie drzewo jest cięte w dużych maszynach – trakach. Dostaliśmy duże worki trocin, które wykorzystamy na zajęciach.

            W oczekiwaniu na cieplutki chlebek pojechaliśmy do parku w Dubience zobaczyć czołg oraz mogliśmy pobawić się pod domem właścicieli piekarni zjeżdżając na zjeżdżalni i podskakując na trampolinie. Towarzystwa dotrzymywały nam zwierzątka pani Agnieszki – dwa kotki, piesek Fifi i króliczek oraz dwa kucyki – Maja i Gucio.

            Przed wyjazdem właściciele piekarni zaprosili nas na słodki poczęstunek. W podzięce za tak miłe przyjęcie podarowaliśmy gospodarzom kwiat z papieru wykonany przez dzieci.

            Pieczywo z piekarni AMELIA jest bardzo smaczne i dzieci oraz panie polecają zakup chlebka i ciastek (zwłaszcza przepyszny chlebek orkiszowy, pierożki z jagodami, piernik z marmoladą, oraz ciastka maszynkowe). W Krasnymstawie można skosztować chlebka z piekarni AMELIA w sklepie na ulicy PCK oraz na ulicy Witosa u pana Wójcika.  (zdjęcia)

          

GORACO  POLECAMY   I  ZACHECAMY  DO  ZAKUPU PIECZYWA  Z  PIEKARNI „AMELIA


LIPIEC
4 lipca 2011

Dnia 4 lipca 2011r. odbyła się impreza integracyjna z udziałem rodziców, dzieci i zarządu naszego  Ośrodka z okazji „Powitania Lata”. Spotkanie rozpoczęło się od humorystycznego przedstawienia „Przygoda w lesie”, w którym brali udział rodzice, dzieci oraz terapeuci. Wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa. Następnie rozpoczęły się radosne zabawy. Jako pierwsza zabawiała nas pani Asia „Tańcami w kręgu”, do których zaprosiła wszystkich dorosłych uczestników naszej imprezy. Potem rozśmieszała nas pani Wiola konkurencją „Mumie”, która polegała na owinięciu całej osoby papierem toaletowym. Następną zabawą były tańce z panią Justyną w specjalnie przygotowanych na tą okazję spódnicach. Mieliśmy okazję pobrudzić się z panią Kasią kolorowymi farbami podczas malowania „Letniego Krajobrazu”. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.  (zdjęcia)


CZERWIEC

„DZIEŃ RODZINY”

  

Rodzina – w niej pieszczoty, pocałunki, spojrzenia, sekrety,

zabawy, czas na mleko, buziak na dobranoc…

Rodzina – jest jak ten patyczek, który podtrzymuje małą roślinkę do czasu,

aż się rozwinie, czuwa, aby wiatr jej nie zerwał, ani deszcz nie uszkodził.

Rodzina to najlepsze miejsce na świecie; w niej i mając ją u swego boku

 nic złego się nie przydarzy.  

 

 

            W kalendarzu imprez Przedszkola i Ośrodka już na stałe wpisał się Dzień Rodziny. W tym roku uroczystości odbyły się 1.06.2011r. Zostały powiązane ze sobą trzy ważne dla dzieci święta: Dzień Matki i Ojca i Dzień Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się w Przedszkolu . Przybyłych gości przywitała Pani  dyrektor  Mariola Domalewska i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi.

            Przedszkolaki zaprezentowały swoje programy artystyczne.  Następnie wszyscy przeszli na  poczęstunek zorganizowany na placu zabaw. Dużą atrakcją cieszyło się stoisko z watą cukrową i popcornem. – Wielkie ukłony w stronę Pani  Dorsz i Martyn, które zechciały osłodzić czas maluchom.  Miło było popatrzeć na wszystkich, którzy siedzą przy jednym stole, rozmawiają ze sobą i poznają siebie nawzajem.

            Nauczyciele, oprócz „kawiarenki”, zadbali o dalsze spędzenie czasu na świeżym powietrzu, organizując dmuchaną zjeżdżalnię i przejażdżkę mini quadem. Nie obyło się bez pieczonych kiełbasek oraz jedzenia lodów. Po wspólnie spędzonym dniu wszyscy zmęczeni, lecz szczęśliwi  rozjechali się do domów.

 Z pewnością na długo zapamiętają te chwile…(zdjęcia)

MAJ

30 CZERWCA 2011

Dzień Matki w przedszkolu

 

Na dzień matki, wszyscy dają mamie kwiatki.

Bo przecież od święta każdy o mamie pamięta

A ja mamo powiem skrycie, że pamiętam całe życie!!!!

 

         26 maja z okazji Dnia Matki przedszkolaki z grupy Smerfy, Gumisie    oraz Pszczółki i Biedronki przygotowały z pomocą pań przedszkolanek występy artystyczne dla swoich mam. O godzinie dziesiątej wszystkie mamy były już    w przedszkolu. Na tą wyjątkową uroczystość przyszła również Pani Kierownik Mariola Brodowska. Przedstawienie rozpoczęło się od powitania wszystkich zgromadzonych gości, następnie dzieci ku wielkiej uciesze wszystkich mam zaprezentowały krótką inscenizację pt. „Wszystko dziś dla mam”. Ogromne wrażenie zrobił występ 7 letniej Oli. Dziewczynka wcieliła się w rolę Violetty Villas, śpiewając jej piękny utwór pt. „List do matki”. Ola zachwyciła wszystkich swoim pięknym strojem i tańcem, oklaskom nie było końca.         Łzy wzruszenia, radości i dumy, popłynęły kiedy dzieci wręczały swoim ukochanym mamom kwiaty. Kiedy emocje trochę opadły, przystąpiliśmy          do zabaw oraz słodkiego poczęstunku.     (zdjęcia)


KWIECIEŃ
13/04/2011
"PRYMA APRILIS NA WESOŁO"

W dniu 01.04.2011r. odbyło się spotkanie integracyjne pt. „Pryma Apryli na wesoło”, w którym uczestniczyły: dzieci, rodzice, dyrektor przedszkola, rehabilitanci, nauczyciele Niepublicznego Przedszkola Specjalnego oraz Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie.

Przybyli goście na początku imprezy odśpiewali wspólnie powitalny hymn pt. „ Na wyspach Bergamutach”. Następnie przy  śpiewie i tańcach wszyscy przebierańcy brali udział w zabawach zręcznościowych pierwszo - kwietniowych.

Zabawę zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Celem naszego spotkania była integracja dzieci, rodziców i nauczycieli.

Przy wspólnych zabawach doświadczyliśmy wiele radości – która stała się szansą stworzenia bardziej przyjaznych relacji, abyśmy byli „ bliżej siebie”.      (ZDJĘCIA)MARZEC

2/04/2011
„POWITANIE WIOSNY”

Dnia 21.03.2011r. w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym i Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym w Krasnymstawie odbyło się
„POWITANIE WIOSNY”. Wspólnym pochodem cztery grupy: „Gumisie”, „Smefry”, „Biedronki” i „Pszczółki” wraz z rodzicami i nauczycielami udały się nad pobliską rzeczkę w celu pożegnania zimy, którą symbolizowała Marzanna – słowiańska bogini zimy.

W drodze powrotnej szukaliśmy oznak Pani wiosny, która razem z nami wróciła do przedszkola.           (ZDJĘCIA)


4.05.2011
"Wizyta u fryzjera"

Dnia 16.03.2011 roku dzieci z grup „Rybki z Ferajny” oraz „Teatralki” udały się z wizytą
do zakładu fryzjerskiego „Malwina” znajdującego się na ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie.

            Miały okazję poznać pracę fryzjera, zapoznać się z narzędziami potrzebnymi
do wykonywania tego zawodu. Wcieliły się w rolę klienta, każde dziecko wyszło z nową, ciekawą, ekstrawagancką i nowoczesną fryzurą.

            Przedszkolaki gorąco polecają to miejsce!


LUTY

„Zdrowy ząbek – zdrowy uśmiech” - wizyta u dentysty.


4.05.2011

            W ramach programu profilaktycznego po nazwą „Zdrowy ząbek – zdrowy uśmiech” dzieci
z grup „Rybki z Ferajny” i „Teatrałki” odwiedziły w dniu 17.02.2011 roku gabinet stomatologiczny pani dr Marty Zielińskiej, który znajduje się na ulicy Rejowieckiej w Krasnymstawie.

            Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą dentysty i wyposażeniem gabinet stomatologicznego. Pani doktor każdemu z dzieci zrobiła przegląd zębów, a dzieci otrzymały
w nagrodę dyplomy i drobne upominki.

            Dzięki miłej i przyjaznej atmosferze wszystkie dzieci wyszły z gabinetu z wielkim uśmiechem na ustach. To miejsce jest przyjazne dzieciom i przedszkolaki wszystkim gorąco
go polecają.

            W ramach programu profilaktycznego „Zdrowy ząbek – zdrowy uśmiech” grupy terapeutyczne przeprowadzają szereg zajęć dotyczących higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania. Nadrzędnym celem tego programu jest uświadomienie rodzicom dzieci problemów wynikających z zaniedbania higieny jamy ustnej, a w efekcie poprawa zdrowia ich dzieci, oraz zapobieganie występowaniu próchnicy.

(zdjęcia)


3/03/1011

Bal  Karnawałowy


Jest karnawał!

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara

Strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi ,mali

Zgromadzenie na tej sali!

 

Tymi słowami Wodzirej „ Bambo” rozpoczął  bal karnawałowy dnia 24.02.2011r. w obiekcie Stowarzyszenia Integracyjnego „ Magnum Bonum” przy ulicy Krasickiego 4a, dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych  oraz  Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego w Krasnymstawie.

W tym dniu maluchy przybyły ze swoimi rodzicami, ciociami ,babciami na bal .Dekoracje, stroje i humory w pełni oddały nastrój karnawału. Zabawę rozpoczął spektakl pt. „ Śpiąca Królewna” w wykonaniu Teatru „ Brzechwy” Towarzystwa „ Spichlerz”.

Po występie artystów wodzirej  zaprosił : księżniczki, power rangers, kota w butach, motylki ,klaunów, wróżki, świnkę Peppę, pirata do pląsów, tańców przeplatanych zabawami integracyjnymi i wesołymi  konkurencjami sprawnościowymi.

Bajkowe postacie „spotkały się” z magicznym workiem, zaczarowanym kapeluszem ,balonem-niespodzianką. Mogły wykazać się sprawnością i sprytem podczas przeciągania liny. Dorośli z radością uczestniczyli we wspólnej zabawie. W kolorowych strojach przy muzyce, konkursach i pysznym jedzeniu wszyscy bawili się doskonale.

I ja tam byłam miód i soki piłam……                                                        (zdjęcia)07/01/2011

Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr. 4 w Krasnymstawie

Mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.

            1 lutego w naszym ośrodku mieliśmy okazję gościć dzieci z przedszkola im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie. Przedszkolaki przygotowały dla nas przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w małych aktorów i przedstawiły piękną historię, która wydarzyła się przed laty w Betlejem. Przedszkolaki bardzo wczuły się w swoje role i odegrały je wspaniale. Dzieci zaśpiewały współczesne pastorałki i tradycyjne polskie kolędy. Maluchy z zapałem recytowały swoje kwestie. Mogliśmy również podziwiać piękne stroje: Trzech Króli, Maryi, Józefa oraz aniołków, które pięknie śpiewały kolędy i recytowały wiersze. Wszystkiemu towarzyszyła ciepła i miła atmosfera. Po przedstawieniu na wszystkie maluchy czekał słodki poczęstunek. Niebywałą atrakcją dla gości było zwiedzania naszego przedszkola. Największą radość sprawiła dzieciom Sala Doświadczania Świata. Maluchy były zachwycone, a okrzykom radości nie było końca.


STYCZEŃ

05/01/2011

 Dzień Babci i Dziadka


    W piątek 21 stycznia babcie i dziadkowie dzieci z naszego przedszkola zostali zaproszeni na uroczyste obchody ich święta. Maluchy specjalnie na tę okazję przygotowały barwny i atrakcyjny program artystyczny. Dzieci długo i dzielnie przygotowywały się do tego występu. Mogliśmy podziwiać dwie inscenizacje, pierwsza z nich o „Jasiu i Małgosi” przygotowana przez grupę SMERFY i GUMISIE oraz drugie przedstawienie przygotowane przez grupę RYBKI Z FERAJNY, MYSIE PYSIE, MOTYLKI pod tytułem „Niebieski mundurek”. Goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Łzy wzruszenia, radości i dumy można było zobaczyć na niejednej twarzy. Mieliśmy zaszczyt również gościć chór SŁONECZNY KRĄG z Zakładu Opiekuńczo – Rewalidacyjnego dla Niewidomych Kobiet w Żułowie. Wszyscy przybyli mieli okazję wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu chórzystek. Po wszystkich występach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom piękne upominki wraz z życzeniami. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dla wszystkich była to doskonała okazja do zacieśnienia kontaktu i wspólnej integracji. Spotkanie przyniosło wiele wzruszeń i radości, dzień ten z pewnością będzie zapamiętany przez przedszkolaków i ich ukochanych dziadków.
   (zdjęcia)

 28/01/2010

Basiowy bal pasiastych


    W tym roku przedszkole na Kwiatowej włączyło się do ogólnopolskiego konkursu zainicjowanego przez Wydawnictwo LEKTORKLETT promującego czytanie w połączeniu z dobrą zabawą. Warunkiem udziału było zapoznanie się z bohaterką serii książek autorstwa Zofii Staneckiej – Basią, a następnie zorganizowanie Basiowego Balu Pasiastych.

12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Pasiastych. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani w pasiaste stroje. Od stóp do głów wszystko było w paski: spodnie, spódnice, sukienki, skarpetki i podkoszulki. Bal rozpoczęła główna bohaterka i organizatorka spotkania – Basia. Dzieci z wielką radością i uśmiechem na twarzy przywitały pasiastą koleżankę. Maluchy podczas balu miały okazję uczestniczyć w przeróżnych zabawach i konkursach: uderzanie w kulę z prezentami, przeciąganie liny, oklejanie rury paskami wyciętymi z papieru. Basia nie była jedynym gościem balu, który odwiedził nasze przedszkolaki. Dzieci przywitała również Zebra, wszyscy byli zachwyceni przybyciem tego pasiastego zwierzątka i z wielką uwagą wysłuchali wierszyka, jaki ze sobą przyniosło.

Wszyscy wesoło bawili się przy muzyce, zajadając smakołyki w paski.
  (zdjęcia)
19/01/2011

Jasełka w przedszkolu

 

    10 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka, przygotowane przez dzieci z przedszkola Kubuś Puchatek w Krasnymstawie. Dzieci przedstawiły scenki z Narodzin Jezusa Chrystusa, mali aktorzy świetnie poradziły sobie, w przydzielonych im rolach. Wszyscy byli zachwyceni i wzruszeni. Uśmiechów na twarzach zgromadzonych nie brakowało. Pięknie odgrywane role, wierszyki mówione z pamięci, melodyczne śpiewy oraz doskonale przygotowane kostiumy   zrobiły duże  wrażenie na widzach. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami, dla małych aktorów oraz wspólnymi życzeniami, a na łakomczuszków czekał słodki poczęstunek.

WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
WebRep
Ogólna ocena reputacji
 
Comments