Z życia klas Gimnazjum 25


Tak się bawi klasa 1E.

opublikowane: 16 gru 2016, 02:30 przez Dawid Wieczorek   [ zaktualizowane 16 gru 2016, 07:04 ]

    Klasa 1e Gimnazjum - zespół mieszany 13 dziewczyn i 16 chłopców lubi spędzać z sobą czas i dobrze się bawić. Ostatnio czas sprzyjał spontanicznym rozrywkom. Najpierw 6 grudnia odwiedził nas orszak św.Mikołaja. Pogrozili, postraszyli ale prezenty były.

    9 grudnia  spotkaliśmy się po lekcjach 10-osobową grupą na warsztatach plastycznych - mama Kuby Dragosza kierowała pracą przy lampionach świątecznych. Stworzyliśmy piękne ozdoby na wigilijny stół. W tym samym czasie dekorowaliśmy salę 23C tak, by każdy kto tu zagląda czuł się dobrze. 12 grudnia w naszej sali stanęły dwie żywe choinki - niespodzianka od rodziców Oliwiera i Szymona. 14 grudnia kolejna chwila na uśmiech - wszyscy mamy żółte czapki! 

Pozdrawiamy!

Mikołajki 2016 w 1Eopracowanie: Małgorzata Purzycka

Bank Żywności 2016

opublikowane: 30 lis 2016, 04:23 przez Dawid Wieczorek   [ zaktualizowane 1 gru 2016, 08:25 ]


    Jak co roku, wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 w Krakowie stawiają się do siedziby Banku Żywności w Krakowie oraz pomagają w sortowaniu, pakowaniu oraz ważeniu produktów zebranych w krakowskich supermarketach. Jest to wymagająca, wielogodzinna praca w sobotę i niedzielę, od rana do wieczora, jednak w atmosferze ducha współpracy oraz niesienia pomocy.


    Sobotnia grupa poranna to wolontariusze z klasy 1A, 1C, 2A, 3A, 3D oraz 3E, a także 6C SP 158 (pod opieką pani Elżbiety Dobrowolskiej i Beaty Nicek, a grupa popołudniowa to wolontariusze z klas 1B, 1D, 1E, 2B, 2E oraz 4E, 6A, 6E i 6F SP 158 pod opieką pani Beaty Kordeckiej-Mazurkiewicz oraz Aleksandry Nikiel-Kwiatkowskiej. Pomagały również absolewentki naszego Gimnazjum.


    Niedzielna grupa poranna to wolontariusze z klasy 6A, 6E oraz 1B, 1D, 2A, 2D GIM25, pod opieką pani Oktawii Jaroszek, a grupa popołudniowa to wolontariusze z klasy 6F oraz 1E, 2A, 2B, 2E i 3D GIM25, pod opieką pana Dawida Wieczorka.tekst: Dawid Wieczorek

fotografie: Elżbieta Dobrowolska, Oktawia Jaroszek, Aleksandra Nikiel-Kwiatkowska, Dawid Wieczorek

Kulisy konkursu "Najpiękniejszy bukiet jesienny"

opublikowane: 18 lis 2016, 04:07 przez Dawid Wieczorek   [ zaktualizowane 21 lis 2016, 01:20 ]

Zapraszamy na relacje z przygotowań klas gimnazjalnych do kolejnego etapu konkursu na Klasę Roku.

1A:

Ekipa klasy 1A przygotowująca jesienną kompozycję na konkurs

...i efekt końcowy. Praca klasy zajęła III miejsce.
1E:

Uczniowie po kilkudniowym zbieraniu materiałów czyli dyń, patyków, liści, kasztanów, gałązek bluszcza i dzikiej róży oraz przygotowaniu listków z kolorowego papieru spotkali się w środę po lekcjach by złożyć kompozycję. 

Pomysłodawcy i wykonawcy ozdoby jesiennej to: Amelia Krupczak, Krysia Turkowska, Zuzia Bańcer, Ania Uram, Ola Śpiewak. Wspomogli je Mikołaj Wiechecki, Kuba Dragosz i nasz fotoreporter Szymon Stanek. Podczas konkursu w czwartek kompozycja nagrodzona została również III miejscem. Gratulacje!

Kulisy konkursu "Najpiękniejszy bukiet jesienny" 1E


Środowe spotkania z fizyką

opublikowane: 14 lis 2016, 05:41 przez Elżbieta Kwaśniewska

Tradycyjnie jak co roku uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczą w okresie od października do maja w zajęciach w Instytucie Fizyki UJ .W tym roku na wykłady z pokazami doświadczeń jeżdżą młodzi naukowcy z klasy III b i II e.
Spotkania środowe są bardzo interesujące gdyż w nowoczesnej i pięknej sali wykładowej mamy możliwość poczuć się jak studenci fizyki, pogłębić naszą wiedzę, a przede wszystkim zobaczyć ciekawe eksperymenty z użyciem profesjonalnego sprzętu. Do tej pory wysłuchaliśmy wykłady i zobaczyliśmy doświadczenia z następujących dziedzin fizyki: 1. Ruch i jego przyczyny.
         2. Prąd elektryczny.
         3. O cieple.
         4. Drgania mechaniczne.
         5. Optyka geometryczna.
         6. Fizyczny kogel-mogel czyli radość eksperymentowania.
Zajęcia prowadzi pan dr Marek Gołąb. Polecamy wszystkim , wykładowca jest sympatyczny, wesoły i dostosowuje treści do naszych możliwości percepcyjnych.
                                                               Przygotowały: Kasia Kulis i Madzia Mroczek z III b.

Gra miejska - Gimnazjum 25

opublikowane: 14 lis 2016, 02:58 przez Dawid Wieczorek

    10 listopada reprezentacja naszego Gimnazjum, jak co roku, wzięła udział w grze terenowej "Śladami Niepodległości" organizowanej przez Społeczne Liceum nr 3. Tym razem była to grupa złożona z uczniów z klas: Ie, IIa, IId, IIb i  IIId pod opieką pań: Agnieszki Łuszczek i Małgorzaty Purzyckiej.

    Jak zwykle należało wypełnić kilka zadań w różnych punktach Krakowa w możliwie najkrótszym czasie, a na mecie czekała tradycyjna grochówka oraz  dla 5 "wybrańców" test wiedzy. W tym roku tematem przewodnim całej gry była postać cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa I.

 

tekst i fotografie: Agnieszka Łuszczek

Klasa 1a gimnazjum - noc naukowców -

opublikowane: 10 paź 2016, 05:34 przez Elżbieta Kwaśniewska   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 05:43 ]

30 września nasza klasa wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Dobrowolską i panią Barbarą Kubińską - nauczycielką chemii wybrała się do Instytutu Fizyki w Kampusie UJ. Było nas w sumie 16 osób.Nasza pani zarejestrowała nas na trzy różne zajęcia warsztatowe, byliśmy podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w zajęciach,, Budujemy mikroskop z klocków Lego" i rzeczywiście po ciekawym, krótkim wprowadzeniu młodzież zabrała się ochoczo do pracy i wyobraźcie sobie - udało się! Druga grupa miała zajęcia laboratoryjne,, Kuchenne ewolucje" i robiliśmy doświadczenia - było super! A grupa trzecia w pracowni komputerowej wykonywała ciekawe symulacje doświadczeń fizycznych. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
Przygotowali uczniowie klasy 1 a

W Parku Jordana

opublikowane: 26 wrz 2016, 07:03 przez Elżbieta Kwaśniewska   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 05:44 ]

1
6 września nasza klasa 1a wraz z wychowawczyniami: panią Beatą Nicek i Elżbietą Dobrowolską wybrała się do Parku Jordana. Pojechaliśmy autobusem wyposażeni w piłki do gry. Pogoda była bardzo ładna.Na początku odbyliśmy spacer po najstarszej części parku, obejrzeliśmy popiersia sławnych Polaków. Musieliśmy wykazać się wiedzą i powiedzieć coś o nich. Następnie poszliśmy na ścianki wspinaczkowe, gdzie ćwiczyliśmy wspinanie, na szczęście ścianki były dość niskie.Na koniec graliśmy w piłkę siatkowo- nożną. Przed wyjściem z parku usiedliśmy na ławeczkach i rozmawialiśmy z wychowawczyniami.Wszyscy byli grzeczni, atmosfera była bardzo miła, więc zarówno panie jak i my wróciliśmy zadowoleni.Szkoda tylko , że nie wszyscy mogli pójść, bo kilka osób zachorowało i byli nieobecni w szkole.

                                                                                                                                         Przygotowali uczniowie klasy 1 aZielona szkoła w Górach Świętokrzyskich klas: 1B, C, D.

opublikowane: 29 maj 2016, 11:27 przez Dawid Wieczorek

       

        Klasa 1b, 1c oraz 1d od 16 do 20 maja przebywały na zielonej szkole w Staszowie

w województwie świętokrzyskim. W drodze do miejsca pobytu zwiedziliśmy malowniczy Sandomierz, a także ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zatrzymaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym „Lotnik”.


       Na miejscu było pięknie. Niedaleko nas znajdowało się cudowne jezioro otoczone lasem. Ośrodek okazał się niewielkim zielonym budynkiem z dużą ilością okien i balkonów. Byliśmy zakwaterowani w pokojach trzy lub czteroosobowych z łazienką.


       Lekcje mieliśmy tylko we wtorek i czwartek. Chodziliśmy na boisko, oddalone około godzinę czasu spacerkiem od ośrodka. Wolny czas spędzałam w pokoju, grając w UNO

z przyjaciółmi. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku lub na dyskotece.


       W środę zwiedziliśmy pałac i lochy pałacowe w Kurozwękach oraz świetnie bawiliśmy się podczas gry terenowej zorganizowanej przez naszych wychowawców. Piątek spędziliśmy na szlaku – z przewodnikiem weszliśmy na Łysą Górę (Święty Krzyż) i zwiedziliśmy sanktuarium oraz Muzeum Świętokrzyskie.


        Bardzo podobało mi się na zielonej szkole, odpoczęłam od hałasu wielkiego miasta, spędziłam miło czas ze znajomymi i poznałam lepiej koleżanki i kolegów.

Tekst: Ola Przybylska
Fotografia: Joanna Jakubiec

Zielona Szkoły klasy 3E

opublikowane: 20 maj 2016, 01:40 przez Dawid Wieczorek

  

    Dnia 9.05.2016 roku, o godzinie 7:15 klasa 3e wyjechała autobusem z dworca w Krakowie na Zieloną Szkołę. Po godzinie jazdy przesiedliśmy się w Nowym Targu do busa i po niedługiej jeździe osiągnęliśmy nasz cel – wieś Maniowy.


    Zakwaterowaliśmy się w niedużym, ale ładnym motelu. Po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzić XIV wieczny zamek w Niedzicy. Później przepłynęliśmy statkiem przez jezioro Czorsztyńskie. Było to ekscytujące, ponieważ niedaleko nas była burza.


    Następnego dnia śniadanie odbyło się o 9:00 a podczas niego uczciliśmy urodziny naszego kolegi – Łukasza. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Szaflar, gdzie znajdują się baseny termalne. Wieczorem wyszliśmy wszyscy na boisko sportowe, gdzie mogliśmy pograć w piłkę nożną.


    We środę przeszliśmy wąwóz Homole docierając do bacówki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Szczawnicy, a tam poszliśmy do pijalni wód i na lody. Wieczorem odbył się grill.


    Ostatniego dnia spakowaliśmy się i po obiedzie ruszyliśmy jeszcze na zjazdy saneczkowe i wyciąg krzesełkowy, pod którym były liczne trasy dla wyczynowych rowerzystów.


    Wieczorem, zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do Krakowa.


    Uważam, że wycieczka była bardzo udana, ale ma jeden minus – trwała za krótko!


Tekst: Anna Staszczyńska
Fotografie: Małgorzata Purzycka

Klasa 1B Gimnazjum z wizytą w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

opublikowane: 5 kwi 2016, 09:27 przez Dawid Wieczorek


    Dnia 5 kwietnia gimnazjaliści z klasy 1b z wychowawczynią p. Joanną Jakubiec oraz p. Beatą Kordecką udali się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.


    Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę „Lalki. Oblicza japońskiej tradycji”, która przybliża role i funkcje, jakie lalki pełnią w japońskim społeczeństwie. Towarzyszą one mieszkańcom Japonii od narodzin do śmierci. Szczególnie interesujące okazały figurki mnicha Darumy, które przynoszą szczęście. Kiedy Japończycy kupują taką lalkę, ma ona oczy pozbawione źrenic. Myśląc o swym marzeniu lub zadaniu do zrealizowania, domalowują jedno oko. Jeśli marzenie się spełni, należy domalować drugie oko – w ten sposób lalka odzyskuje wzrok.


    Przewodniczka opowiadała również o dwóch ważnych dla Japończyków świętach: Święcie Dziewczynek ( 3 marca) oraz Święcie Chłopców ( 5 maja). Okazuje się, że japoński Dzień Dziecka jest obchodzony 5 maja. W te dni w domach Japończyków wystawiane są m.in. figurki wielkich wojowników i bohaterów narodowych.

Po zwiedzeniu wystawy uczniowie oglądali film o czterech porach roku w Kraju Kwitnącej Wiśni. Następnie przewodnik zapoznał gimnazjalistów z różnymi ciekawostkami związanymi z kulturą japońską m.in. sposobem pakowania prezentów.

    Ponadto uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach kaligrafii i grafiki. Pismo japońskie jest bardzo skomplikowane – żeby czytać i pisać w języku japońskim należy znać około 2000 znaków. Uczniowie naszej szkoły nauczyli się już dziś pisać kilka słów. Na koniec wszyscy z przyjemnością napili się pysznej japońskiej herbaty. 

    Zapraszamy do galerii zdjęć!

Manggha - 1B


1-10 of 31