Wolontariat

Wolontariusze w Banku Żywności.

Już po raz trzeci 32 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w akcji „Podziel się posiłkiem”. Przez dwa, wolne od zajęć dni, w małych grupach wyjeżdżaliśmy na Zabłocie, gdzie znajduje się magazyn Banku Żywności w Krakowie. Praca polega na segregowaniu, ważeniu i liczeniu żywności, która jest przywożona z okolicznych sklepów i ofiarowana przez ludzi o dobrych sercach. Pięć godzin schylania się i noszenia torebek z cukrem to dużo. Na koniec bolą plecy i ręce, ale wychodząc z koszulką na pamiątkę pod pachą, wielu ma satysfakcję i wraca w grudniu, a potem na Wielkanoc. 

Wolontariuszki czy wróżki , przekonaj się sam....

Jest taki dzień w roku, gdy kończy się listopad  i na dworze robi się szaro, dziewczęta przebierają się, a maluchy zostają piratami, astronautą lub modelką. To Andrzejki.... wśród zabaw i śmiechu mija kolejny dzień w szkole. W tym roku dziewczęta odwiedziły kasy w I-III przez cały dzień dbając by nikt nie siedział sam w kącie i spełniły się dziecięce marzenia. Dziękujemy naszym wróżkom: Paulinie Binko, Oldze i Paulinie Bulkom, Oli Chełkowskiej, Karolinie Hapoń, Ali Komęzie i  Agnieszce Piskorskiej uczennicom klasy IIIa gimnazjum

<<zobacz zdjęcia>>


W naszej Szkole działa sekcja wolontariatu. Jej opiekunem jest p. Beata Kordecka - Mazurkiewicz.

WOLONTARIUSZEM jest osoba, która ochotniczo (dobrowolnie) i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie.

CELE:
  • Kształtowanie postaw prospołecznych i obywatelskich;
  • Uwrażliwienie młodzieży na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdę i cierpienie ;
  • Rozpoznanie konkretnych problemów występujących w najbliższym otoczeniu, w szkole na osiedlu i itp. ...
  • Kreowanie twórczej atmosfery w szkole, sprzyjającej samorealizacji i poszerzaniu własnych zainteresowań
  • Kształtowanie postawy odpowiedzialności i konsekwentnego realizowania podjętych działań na rzecz drugiego człowieka; 
  • Kształtowanie umiejętności działania zespołowego, współdziałanie uczniów i wzajemne wspieranie się;
  • Zwiększanie satysfakcji uczniów z wykonywanej pracy;
  • Współdziałanie z organizacjami i instytucjami;
  • Realizowanie programu wychowawczego i profilaktycznego szkoły.

Świąteczna zbiórka żywności

Sobotę 4 października  a także ostatni weekend listopada 35 wolontariuszy naszej szkoły spędziło w magazynach Banku Żywności, ważąc i segregując żywność ofiarowaną dla potrzebujących rodzin. I nieważne, że po paru godzinach każdego bolą ręce, a plecy trudno wyprostować. Praca dała nam  dużo satysfakcji, a jej efekty widać od razu.

<<zobacz zdjęcia>>

KRAKÓW CUBING SPREE 2014 czyli zawody kostki Rubika w naszej szkole

W sobotę, 27 września wchodząc na salę gimnastyczną czuło się niesamowitą atmosferę, unoszący się zapach pizzy i zapiekanek, a z każdej strony dobiegał charakterystyczny szum towarzyszący układaniu kostki Rubika.

A to wszystko za sprawą ogólnopolskich zawodów w tym ciekawym hobby, które odbyły się właśnie w naszej szkole. Już od 7 rano zjeżdżali się zawodnicy ze wszystkich stron Polski. Dzieci, jak również ci starsi. Udział w zawodach wzięło także kilka osób z naszego gimnazjum. Razem, ponad 150 uczestników. Wszyscy podekscytowani odbierali swoje identyfikatory zawodników, gotowi na cały dzień konkurencji i dobrej zabawy.
W sumie zaplanowanych było aż 10 różnych konkurencji, w tym: układanie jedną ręką, układanie bez patrzenia, a nawet układanie stopami. Było na pewno wiele radości z osobistych sukcesów, ale zdarzały się także momenty zawodu i niezadowolenia. Padł nawet rekord Polski, a innym razem niewiele brakło do rekordu świata.

Do naszego gimnazjum przyjechało też kilku zawodników osiągających sukcesy na mistrzostwach świata czy Europy, znanych na cały "rubikowy" świat. Przyjechał Kuba Kipek, aktualny mistrz świata w układaniu kostki stopami, który brał udział w show "Mam talent", a także Marcin Zalewski, do niedawna mistrz w układaniu z zamkniętymi oczami, osiągający ogromne sukcesy także w wielu innych kategoriach.

Naprawdę miło było patrzeć na ogromną radość i pasję, z jaką układali te skomplikowane zabawki. Sprawia im to tak wiele frajdy, że są w stanie wstać bardzo wcześnie nawet w sobotę i przejechać wiele kilometrów. A między kolejnymi zawodami układają w każdej wolnej (i nie tylko) chwili, by wciąż poprawiać swoje wyniki. Myślę, że to niesamowite robić coś z tak dużym zaangażowaniem.

Aleksandra Chełkowska – współorganizator


DZIAŁALNOŚĆ:

Więcej o działalności dowiesz się z dokumentów poniżej.

PLIKI

Podstrony (1): Bank Żywności
Comments