Z życia klas SP158

Gra terenowa

opublikowane: 6 lis 2018, 07:40 przez Agnieszka WywiałZ okazji obchodów stulecia niepodległości Polski klasa 4d wzięła udział w grze terenowej organizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i III SLO.


Ogród Doświadczeń

opublikowane: 6 cze 2018, 08:28 przez Agnieszka Wywiał

Poznać przez doświadczenie - bezcenne. Zabawy wiele i informacji zapamiętanych dużo - wycieczka do Ogrodu Doświadczeń - Warto! o czym zapewniają uczniowie klasy 6

Zielona szkoła

opublikowane: 30 maj 2018, 14:27 przez Agnieszka Wywiał

Zielona Szkoła klas: 5a, 6a i 6b, 7f w Radkowie, ziemia kłodzka. Było wspaniale!


Zapraszamy do galerii:
https://www.facebook.com/SPOI158/photos

Figurowa jazda

opublikowane: 1 lut 2018, 12:07 przez Agnieszka Wywiał

 Uczniowie klas 6 a i 6 b pod czujnym okiem instruktorów zdobywali oraz szlifowali swoje umiejętności jeździeckie podczas wyjścia na lodowisko Origo. Śmiechu było wiele. Informujemy, że podczas zajęć nie ucierpiały żadne części ciała:)

Zamiana ról

opublikowane: 26 maj 2017, 11:22 przez Agnieszka Wywiał

"Bliżej fizyki" - zajęcia w wykonaniu uczniów klas 6b i 6d.

 Zimowe wierszowanie 2017

opublikowane: 18 sty 2017, 04:28 przez David Wieczorek   [ zaktualizowane 18 sty 2017, 04:30 ]


    17 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Zimowe wierszowanie. Skierowany był on do uczniów 4-6. Każdy z uczestników starał się dowieść słuszności słów Edwarda Stachury: ,,Wszystko jest poezją, każdy jest poetą. Rywalizujący byli bez wyjątku rewelacyjni.Recytując wiersze, np. Wandy Chotomskiej czy Michała Rusinka przekonali słuchających, że puszysty śnieg, szczypiący mróz nie tylko sprzyja zabawom na śniegu, ale też przywołuje piękne chwile spędzone w rodzinnym gronie.

    Wyniki rywalizacji o laur mistrza słowa:
    I miejsce:
    Natalia Furgała 4a
    Wiktoria Szatkowska 6b
    Anna Maria Łukasik 6c

    II miejsce:
    Mikołaj Tulej 5b
    Natalia Zdybel 6f

    III miejsce:
    Victoria Miśkowicz 5b
    Pola Metelska 6a
    Amelia Marcyzak 6c

    Wszystkim laureatom życzymy dalszych sukcesów, wszystkim uczestnikom- rozwijania talentów, zaś paniom gratulujemy tak wspaniałych wychowanków.

Zimowe wierszowanieOpracowanie: Mariola Karaś
Fotografie: Aneta Lukoszek, Dawid Wieczorek

Tatry - lekcja troszkę inna

opublikowane: 18 gru 2016, 10:23 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 18 gru 2016, 10:27 ]

Uczniowie klasy 5b dzięki Tacie swojego kolegi, wyruszyli na niezwykłą wyprawę w Tatry.


Działo się to podczas lekcji w sali, ale każdy z wyprawy był zadowolony. Możliwość wycieczki palcem po mapie, pokaz slajdów, oglądnięcie i przymierzenie sprzętu wspinaczkowego, a na koniec "biwak" zmęczyło każdego niebywale!
Było to niezapomniane przeżycie.Za podzielenie się z nami swoją pasja, jeszcze raz dziękujemy p.Konradowi Tulejowi. 

Konkurs filmowy - Odzyskanie niepodległości Krakowa

opublikowane: 16 lis 2016, 03:18 przez David Wieczorek

Zapraszamy na przegląd filmów przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Kraków niepodległości:

Klasa 4

Klasa 5


Van Gogh Alive

opublikowane: 9 lis 2016, 23:45 przez Agnieszka Wywiał

Wystawa, a jednak jakaś inne.


O atrakcyjności multimedialne wystawy przekonali się uczniowie klasy 5b podczas odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii  SENSORY4?. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga Galerii wykorzystane zostały do opowieści o życiu i twórczości Van Gogha.
Widzieliśmy łącznie ponad 3 tysiące dzieł mistrza. Były one wyświetlane w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów.Multimedialną wystawę podziwialiśmy dnia 07.11. w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP.

Arteteka, WBP w Krakowie

opublikowane: 15 paź 2016, 11:18 przez Agnieszka Wywiał


W Artetece miłośnicy teatru i innych dziedzin sztuki zyskują przestrzeń w mogą rozwijać swoje zainteresowania, tworzyć, a także uzupełniać wiedzę i umiejętności.
W zbiorach znajdują się E-booki, E-czasopisma, audiowizualia (płyty muzyczne i filmowe, audiobooki) oraz książki, czasopisma wydane w tradycyjnej formie.
Tutaj również swoje miejsce mają bogate zbiory Małopolskiego Studia Komiksu, oraz Czytelnia Liberatury, a w wkrótce również budowana właśnie cyfrowa kolekcja street art-u.

Klasa 5b uczestniczyła w warsztatach w Artetece. Rysowanie na ekranie - zajęcia z podstaw grafiki komputerowej z wykorzystaniem tabletów graficznych
Było świetnie!
1-10 of 30