Samorząd uczniowski


Samorząd Uczniowski

opublikowane: 30 wrz 2018, 08:21 przez Agnieszka Wywiał

Samorząd Uczniowski.

W wyborach kandydowało 13 osób. Wybrano:

SP

Przewodnicząca WERONIKA  KOWALSKA kl. 8c

Zastępca KINGA TROC kl. 7a, ZUZANNA LIPCZYŃSKA z 5b

 Gimnazjum

Przewodnicząca EWA GOŁYGOWSKA kl. 3c

 wspierają ją przewodniczący pozostałych klas trzecich.

Zwycięzcom GRATULUJEMY   oraz życzymy miłej i owocnej pracy.

Samorząd działa w oparciu o następujące sekcje:

Sekcja techniczna, zajmuje się obsługą nagłośnienia różnych uroczystości  oraz  naprawą sprzetu w naszej szkole. Opiekun - pan Kamil Łoboda

Radiowęzeł, opiekun pani Agnieszka Łuszczek.

Sekcja  porządkową, dba o sprawdzanie mundurków i obuwia. Opiekun – pani Beata Marek i Jadwiga Kubik. Reprezentant uczniów Szymon Rogowski.

Sekcja imprezowa to wszystkie imprezy szkolne dyskoteki, oficjalne uroczystości, pikniki. Opiekun - panie Magdalena Bułatek, Aneta Stokłosa i i Małgorzata Kalinowska. Reprezentant uczniów Kinga Troc.

Sekcja dekoracyjna holu oraz szkolnych gazetek. Opieka: panie Barbara Hapoń, Joanna Kulesza-  Polak i Mirosława Brzycka

Sekcja ekologiczna, organizacja m.in. zbiórki makulatury, elektrośmieci i opieka nad roślinami na terenie naszej szkoły. Opieka pani Beata Nicek.

Sekcja charytatywna organizacja m.in. akcji takich jak Pola Nadziei, Szlachetna Paczka, Gwiazdka dla zwierzaków, sprzedaż kartek świątecznych i wiele innych. Opieka - pani Małgorzata Kalinowska. Reprezentant uczniów Zuzanna Lipczyńka

Wolontariat, opieka - pani Beata Kordecka – Mazurkiewicz. Reprezentant uczniów  Natalia Bała i Alicja Węgrzyn

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Magdalena Bułatek i pani Beata Kordecka – Mazurkiewicz.


Wszystkie klasy zachęcamy do udziału w konkursie na KLASĘ ROKU.  Gimnazjum pracuje  według znanych już zasad z ubiegłych dwóch lat.W Szkole Podstawowej  zasady omówicie już na najbliższych godzinach wychowawczych. Na pewno wyłaniając zwycięzców będziemy brać pod uwagę zaangażowanie w życie szkoły, pomoc w akcjach charytatywnych oraz umiejętność wspólnej współpracy i zabawy.

                                                                                                                                SU


Dzień Świadomości Autyzmu

opublikowane: 30 mar 2017, 11:56 przez Dawid Wieczorek


    Dzisiaj w naszej szkole dominował kolor niebieski, a to ze względu na nadchodzący Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (2 kwietnia). Z tej okazji odbyły się warsztaty dla klas integracyjnych 4-6 SP i 1 G, które prowadzone były przez studentów z Koła Naukowego Pedagogiki Specjalnej UP (https://www.facebook.com/KNPSUP/). 

    Warsztaty podzielone były na dwie części: uczestnictwo w krótkiej lekcji z nadmiarem bodźców oraz korzystanie ze stanowisk, które pozwalały zrozumieć w jaki sposób osoby z autyzmem odbierają świat. Było trochę zabawy, ale nie brakowało również dyskusji na poważny temat. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie funkcjonowaniem osób z autyzmem i zadali wiele pytań, rozważając przede wszystkim powody wciąż tak niewielkiej wiedzy o tym zaburzeniu rozwojowym.

    Dzisiejsze wspólne refleksje na temat autyzmu na pewno wpłynęły na większą świadomość i empatię wśród uczniów. Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie, zachęcamy zatem do pogłębiania jej wraz z najmłodszymi.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych warsztatów.opracowała: Aneta Lukoszek
fotografie: Aneta Lukoszek

Zbiórka makulatury

opublikowane: 22 paź 2016, 11:06 przez Agnieszka Wywiał

W bieżącym roku szkolnym zbiórka makulatury w szkole podstawowej w kl.IV-VI i gimnazjum odbywać się będzie dwa razy w roku: w miesiącu październiku i kwietniu.
Pierwsza zbiórka makulatury odbędzie się w dniach 26,27 i 28 października w godz 7:30- 11:00.W tych dniach młodzież będzie pełniła dyżury zapisując ilość i dane ucznia oddającego makulaturę.
Udział w akcji będzie miał wpływ na wyniki konkursu \"Klasa roku\".
Zapraszamy do udziału,
opiekunowie samorządu.

Wybory do SU rok szkolny 2016/2017

opublikowane: 13 wrz 2016, 09:57 przez Agnieszka Wywiał

Do dnia 16 września trwa typowanie kandydatów - po jednej osobie z każdej klasy, do SU SP. W piątek (16.06) odbędzie się zebranie kandydatów na przewodniczącego - godzina i miejsce zostaną podane wkrótce.
Kampania wyborcza będzie trwala od 19 - 23 września. Wybory zostaną przeprowadzone 26/27 września.

Opiekunowie SU SP
 

Zbiórka makulatury

opublikowane: 30 mar 2016, 10:42 przez Agnieszka Wywiał

Ruszyła akcja - zbiórka makulatury dla Fundacji "Radosny Uśmiech Dziecka".
Makulaturę proszę przynosić na portiernię na przerwach o 7.15 i 10.00 Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP i G zważą ją i wpiszą w zeszyt. Proszę dołączcie się do naszej zbiórki.

Magdalena Bułatek i Beata Kordecka

Góra Grosza

opublikowane: 6 gru 2015, 04:27 przez Agnieszka Wywiał

Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ogłaszają akcję Góra Grosza.
Pieniądze (od 1 grosza do złotówki) można przynosić do 15 grudnia, zbiórką zajmą się przewodniczący klas. Zebrane w klasie pieniądze proszę przekazać p. B.Kotlarskiej, p. M. Bułatek lub p. O.Jaroszek.
SU SP i Gim.

Wyniki wyborów do SU SP

opublikowane: 28 paź 2015, 23:59 przez Agnieszka Wywiał

W zeszłym tygodniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SP, oddano 264 głosy w tym 2 nieważne.

Przewodniczącym SU została Anna Maria Łukasik zdobywając 98 głosów
 natomiast zastępcą Kinga Troc zdobywając 17 głosów.

 Pozostałe wyniki to: Maria Ziebura 15, Monika Surówka 15, Bruno Kołodziejczyk 15, Oliwia Molenda 12, Pola Metelska 12, Jakub Dragosz 11, Jakub Skuciński 10, Weronika Janisz 10, Wiktoria Szatkowska 9, Tomasz Frączek 7, Maciej Sas 7, Bartosz Skibiński 4, Antoni Madlewski 4, Błażej Marek 4, Justyna Świątek 3, Filip Trzciński 2, Franciszek Dranka 2, Michał Luty 2, Katarzyna Uran 2, Joanna Bułatek 1.
GRATULUJEMY!

 We wtorek 3.11 zapraszamy na spotkanie ososby chętne do pracy w SU, które odbędzie się w sali 21A o godz. 13.50 (na długiej przerwie).

SU SP

opublikowane: 20 wrz 2015, 02:56 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 30 gru 2015, 03:31 ]

Opiekunami SU w roku szkolnym 2015/2016 są Panie:

Oktawia Jaroszek
Magdalena Bułatek


Już wkrótce wybory do SU wśród Uczniów. Prosimy klasy o typowanie kandydatów.

Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej w II półroczu roku szkolnego 2014/2015

opublikowane: 25 cze 2015, 09:09 przez Agnieszka Wywiał

Podsumowanie.

1. Samorząd Uczniowski na bieżąco, systematycznie  przez całe półrocze kontrolował strój szkolny i obuwie zamienne. Informacje o brakach stroju przekazywano wychowawcom klas.

2. Przez całe półrocze w naszej szkole odbywała się zbiórka makulatury i elektrośmieci

3. Sekcja kwiatowa odpowiedzialna była za kwiaty doniczkowe w segmencie klas IV- VI

4. Sekcja dekoracyjna zajmowała się plakatami i informacjami dotyczącymi szkolnych akcji i imprez

5. W szkole podstawowej działała sekcja biblioteczna, angażująca się w prace na rzecz biblioteki szkolnej

6. 11 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowo- Walentynowa. Oprócz zabawy uczniowie mogli dokonać zakupu kartek walentynkowych oraz serduszek, które były dziełem świetlicy szkolnej. Część dochodu przeznaczona została na pomoc i rehabilitację Wojciecha Wójcika, absolwenta naszej szkoły

7. W miesiącu marcu 215r. odbył się Dzień Hobbysty, współorganizatorami przedsięwzięcia byli uczniowie Samorządu Uczniowskiego

5. W miesiącach kwiecień- maj 2015r. przeprowadzono kwestę na rzecz Hospicjum  Świętego  Łazarza. Udział w akcji Pola Nadziei wspomógł osoby wymagające opieki paliatywnej

6. W miesiącach kwiecień - maj 2015r. podjęliśmy się także akcji Studnia dla Południa, wspierając Polską Akcję Humanitarną. Objęliśmy pomocą przesiedleńców, którzy nie mają dostępu do czystej wody i sanitariatów. W ramach lekcji wychowawczych i zajęć  przyrody w szkole podstawowej przeprowadzano zajęcia na temat trudnej sytuacji wodnej na świecie i konsekwencji (nawet takich jak utrudniony z tego powodu dostęp do edukacji). Uczniowie sprzedawali bransoletki wodne, oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Całkowity dochód przeznaczono na budowę studni w Somalii

7. 24 czerwca 2015r. wraz z Samorządem Uczniowskim gimnazjum współorganizowaliśmy giełdę podręczników szkolnych

 

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w życie szkoły i pracę w bieżącym roku szkolny

 

Podsumowanie akcji

opublikowane: 16 cze 2015, 12:29 przez Agnieszka Wywiał

"Studnia dla Południa" to piękna akcja Polskiej Akcji Humanitarnej przeznaczona dla szkół całej Polski. Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił zaangażować się w nią i pomóc osobom potrzebującym. W 2010 roku ONZ uznała dostęp do wody za prawo człowieka, jednak wciąż na świecie aż 748 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody, a 2,5 miliarda do sanitariatów. Zapewniając dostęp do wody Polska Akcja Humanitarna przyczynia się do poprawy zdrowia lokalnych społeczności, zwiększa liczbę dzieci chodzących do szkoły, zaspokaja najpilniejsze potrzeby ludności poszkodowanej na skutek katastrof i konfliktów.

                W miesiącach kwietniu i maju 2015r.za zgodą Dyrekcji   uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI oraz gimnazjum mogli nabyć niebieskie bransoletki - symbol akcji PAH, rozprowadzane przez członków Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej. Inną forma pomocy stały się wolne datki , wrzucane do puszek z kropelką, przygotowanych przez Julię Niedzielin i Monikę Kaczę, uczennice klasy VId.  Cel szczytny- budowa  studni w Somalii, w rejonie Middle Shabelle.  Znajduje się tam 9 obozów dla osób przesiedlonych, mieszka w nich około 3000 rodzin, które nie mają dostępu do wody i toalet.

 

W wyniku akcji "Studnia dla Południa"  udało się sprzedać 100 bransoletek. Zebrane za nie  500zł wraz z datkami z puszek: 115 złotych 96 groszy i 2 euro przekazano na konto PAH.

 

                 Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

Osoby zainteresowane indywidualną pomocą na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej" Studnia dla Południa"   podajemy numer konta: PAH: 88-10600076-0000331000176063.

Zespół Polskiej Akcji Humanitarnej życząc nam powodzenia w  realizowaniu  akcji w szkole napisał tylko wspólnie możemy czynić świat lepszym.  Wierzymy w te słowa, one motywuje nas do działania.

 

Marzena Jamróz- Opiekun Samorządu Uczniowskiego SP

1-10 of 18