Osiągnięcia uczniów

Zawody plywackie

opublikowane: 30 lis 2017, 11:39 przez Agnieszka Wywiał

Igrzyska Młodzieży Szkolnej! Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników reprezentujących naszą szkołę w zawodach pływackich dnia 21.11.2017r. Szymon Stanek zajął 6 m-ce na dystansie 50m stylem motylkowym (delfin) i będzie nas reprezentował na zawodach wojewódzkich. Na dystansie 50m stylem klasycznym 13 m-ce zajęła Pola Metelska. Na 50m stylem grzbietowym 19 m-ce zajęła Krystyna Turkowska, 20 m-ce dla Jakuba Majki za 50m stylem dowolnym.
Gratulacje dla całej reprezentacji! Opiekunem grupy była Barbara Siemieńska.

"Z Jackiem Kaczmarskim o Historii Polski".

opublikowane: 30 lis 2017, 11:28 przez Agnieszka Wywiał

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Barbary Hapoń, brali udział w regionalnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Ruczaj pod tytułem "Z Jackiem Kaczmarskim o Historii Polski". Nagrody zostały wręczone 11 listopada przez organizatorów CKP. Drugie miejsce otrzymał uczeń klasy 6B - Jan Kucala, trzecie uczennica klasy 5A Klara Chmielarczyk, a wyróżnienie uczennica klasy 7E, Alicja Bielak. Gratulacje

MISTRZOSTWA DZIELNICY VIII W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW !!!

opublikowane: 30 lis 2017, 11:25 przez Agnieszka Wywiał

Wielkie gratulacje dla Janka Kucały, który zajął 3 miejsce w zawodach rozegranych w środę 22.11.2017 roku.
Pozostali nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca od 5 do 10.
Igor Wyskiel 5 miejsce
Patryk Dubas 10 miejsce
Adam Bzdela 10 miejsce
Gratulacje dla całej naszej reprezentacji :) :)
Opiekunem zespołu był Jakub Dzierżanowski

Olimpiada Mitologiczna

opublikowane: 20 paź 2017, 10:50 przez Agnieszka Wywiał

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Olimpus dla klas 4-6 odbędzie się 14.11.br. Koszt 9 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia do pań: Beaty Wolnej i Bogumiły Turkowskiej do dnia 23.10.br.
Olimpiada polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych, na co przeznaczone jest 45 minut + 10 minut na sprawy organizacyjne.
Zakres tematyczny:
Znajomość mitów wg książki Jana Parandowskiego pt. „Mitologia”:

1. Narodziny świata, Kronos i Reja, walka bogów z tytanami i gigantami, początki świata, potop.
2. Bogowie, ich domeny, związane z nimi wydarzenia: Dzeus, Hera, Atena, Apollo, Artemis (Artemida), Hermes, Hefajstos, Afrodyta, Eros, Ares, Helios, Hestia, Demeter, Dionizos, Posejdon, Hades.
3. Życie bogów na Olimpie.
4. Życie dusz po śmierci (Hades).
5. Mity o:

Prometeuszu i Pandorze;
Demeter i Persefonie;
Artemis i Akteonie;
Heraklesie;
Syzyfie;
Dedalu i Ikarze;
królu Midasie;
Heliosie i Faetonie;
Atenie i Arachne;
Tezeuszu i Ariadnie;
Filemonie i Baucis;
Apollinie i Marsjasie.
6. Bohaterowie: Prometeusz, Herakles.

Konkurs Matematyczny

opublikowane: 20 paź 2017, 10:48 przez Agnieszka Wywiał

Małopolski Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego odbędzie się 24 listopada br.

Zadania na wszystkich trzech etapach konkursu wymagają znajomości treści zawartych w podstawie programowej, obejmujących klasy IV-VI, a na etapie rejonowym i wojewódzkim także wybranych treści obejmujących klasy IV-VIII ośmioletniej szkoły podstawowej.
Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności uczestników na etapie szkolnym:
a) działania na liczbach wymiernych
b) obliczenia dotyczące wagi,czasu,temperatury,pieniędzy, odległości,
c) własności liczb i figur,
d) zamiana jednostek,
e) pola powierzchni i obwody figur płaskich,
f) pole powierzchni i objętość prostopadłościanów,
g) odczytywanie i interpretacja informacji,
h) dostrzeganie prawidłowości i opisywanie,
i) analiza, sprawdzanie warunków zadania, ocena sensowności,
j) opisywanie sytuacji za pomocą wyrażenia arytmetycznego lub równania.

Zgłoszenia udziału w konkursie: do końca pażdziernika - do nauczycieli uczących lub opiekuna konkursu.

Opiekun konkursu: Maria Wolska

Podsumowanie efektów pracy w klasach 4 – 6 Szkoły Podstawowej nr 158 w roku szkolnym 2016/2017

opublikowane: 3 lip 2017, 00:24 przez Elżbieta Kwaśniewska   [ zaktualizowane 3 lip 2017, 00:25 ]

W klasyfikacji rocznej pod względem wyników nauczania pierwsze trzy miejsca zajęły klasy:

4a, 4d oraz 6c

Średnie ocen w tych klasach przedstawiają się następująco:

Uczniowie klasy 4a  osiągnęli najwyższą średnią wynoszącą 5,44, co budzi uznanie wśród całej społeczności szkolnej. 

                                                                  G R A T U L U J E M Y ! 


Pod względem frekwencji w czołówce są trzy klasy, co widać na poniższym wykresie:

Analizując zaś oceny z zachowania można stwierdzić, że idą one w parze z wynikami w nauce. Zresztą sami zobaczcie:

 

Średnia z zachowania klas najgrzeczniejszych:



A teraz ilość świadectw z wyróżnieniem i wpisów do Złotej Księgi w najlepszych klasach:


W całej Szkole Podstawowej ( klasy 4 – 6 ) aż 62 % uczniów otrzymało świadectwa 

z wyróżnieniem, a 33 % zostało wpisanych do Złotej Księgi.

 

 

TAK TRZYMAĆ!  GRATULUJEMY!

Przygotowała Agnieszka Wywiał

Konkursy realizowane w roku szkolnym 2016/2017

opublikowane: 22 cze 2017, 11:55 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 22 cze 2017, 11:56 ]


Gratulujemy sukcesów!

Konkurs

Opiekun

Nagrodzeni

Alfik matematyczny

Anna Zarawska

Nina Borowiec 4a

Maksymilian Liana 4b

Wojciech Nowak 4e

Michał Mąka 5c

Jakub Majka 6c

Maria Ziebura 6c

Kamil Czyż 6d

Alik humanistyczny

Barbara Bombińska

Maria Zając kl.3 - 95%

Lena Chmielarczyk kl. 4-94 %

Nina Borowiec kl. 4- 92 %

Amelia  Marcyzak kl. 6- 90.5 %

Natalia Mikołajczyk kl.4- 89 %

Piotr Garbacz kl. 4 - 88 %

Maja Smętek kl. 4- 87 %

Oliwia Barańska  kl. 4 - 87 %

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Barbara Bombińska

Maja Borcz kl. VI b

Natalia Zdybel VI f

Dominika Borowiec  VI b

Wiosenny Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych (II miejsce)

Beata Bylina

Klasa 5a:

Dyka Karolina,

Pawłowska Wiktoria,

Słonina Hanna,

Stępińska Danuta,

Sułek Joanna,

Troc Kinga

Klasa 5b:

Miśkowicz Viktoria,

Sylwia Polak,

Wiącek Łukasz,

Hanna.

Klasa 6b :

Borowiec Dominika,

Szatkowska Wiktoria

Klasa 6c:

Baster Katarzyna,

Dańda Natalia,

Głuchowska Julia,

 Kowalska Weronika, 

Marcyzak Amelia,

Paraszczak Maria,

Maja Sroczyńska, 

Maria Ziebura.

Konkurs recytatorski Zimowy pejzaż

Mariola Karaś

Natalia Furgała 4a

Wiktoria Szatkowska 6b

Anna Maria Łukasik 6c

Mikołaj Tulej 5b

Natalia Zdybel 6f

Wiktoria Miśkowicz 5b

Pola Metelska 6a

Amelia Marcyzak 6c

Konkurs piosenki anglojęzycznej (

Anna Urbańska

I miejsce            

Weronika Przygoda 4e

Malwina Górecka 6d

Monika Surówka 6d

Magdalena Zięba 6c 

II miejsce

Maja Borcz 6b

Celina Puszczyńska 6b

Wiktoria Szatkowska  6b

III miejsce

Kinga Troc 5a

Natalia Bała 6f

Wiktoria Grodzka 6f

Weronika Janisz 6f

Marlena Sztuka 6f

Wyróżnienia:

Dominika Borowiec 6b

Celina Puszczyńska 6b

Maja Sroczyńska 6c

Weronika Kowalska 6c

Pola Metelska 6a

„Album na miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w Krakowie.”

Bogumiła Turkowska

I - VI c Filip Janoszek klasa

II  - VI d Zofia Zdebska

III - IV a Natalia Furgała i Maja Smętek, IV d Karol Stefański

„Film na miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w Krakowie.”

Bogumiła Turkowska

I - Anna Maria Łukasik VIc

I - Mikołaj Tulej Vb

I - Maja Smętek i Weronika Czub IVa

Gra terenowa: „Śladami niepodległości.”

I miejsce

Bogumiła Turkowska

Piotr Grabka

Aleksandra Światła Drabek

Hanna Kokoszka

Pola Metelska

Anna Hajto

Wiktoria Uszko

Maja Sroczyńska

Katarzyna Baster

Maria Paraszczak

Weronika Kowalska

Igor Kowalski

Agnieszka Marcyzak

Maria Ziebura

Zuzanna Mruk

Kacper Jakubas

Kamil Czyż

Zofia Zdebska

Wojciech Horabik

Dominka Borowiec

Wiktoria Szatkowska

Celina Puszczyńska

 

 


Małopolski Konkurs Matematyczny

opublikowane: 22 paź 2016, 11:04 przez Agnieszka Wywiał

Małopolski Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych klas V-VI ETAP SZKOLNY odbędzie się 24 pażdziernika 2016 r. w poniedziałek o godz.13.00, w salach 21A, 22A.

Oświadczenia rodziców o zgodzie uczestnictwa składamy do czwartku do nauczyciela matematyki lub przewodniczącego komisji szkolnej: p.Marii Wolskiej

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Olimpus

opublikowane: 11 paź 2016, 11:24 przez Agnieszka Wywiał

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Olimpus
dla uczniów klas 4-6 odbędzie się 10.11.2016r.
Zapisy do B. Turkowskiej i B. Wolnej do dnia 21.10.br.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zakres tematyczny do olimpiady mitologicznej:

Znajomość mitów wg książki Jana Parandowskiego pt. \"Mitologia\":
1. Narodziny świata, walka z tytanami.
2. Bogowie, ich domeny, związane z nimi wydarzenia: Dzeus, Hera, Atena, Apollo, Artemis, Hermes, Hefajstos, Afrodyta, Eros, Ares, Helios, Hestia, Demeter, Dionizos, Posejdon, Hades.
3. Życie bogów na Olimpie.
4. Życie dusz po śmierci (Hades).
5. Mity o:
Prometeuszu i Pandorze;
Demeter i Korze;
Artemis i Akteonie;
Heraklesie;
Syzyfie;
Dedalu i Ikarze;
królu Midasie;
Heliosie i Faetonie;
Atenie i Arachne;
Filemonie i Baucis;
Apollinie i Marsjaszu.
Test ma formę pytań zamkniętych.

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

opublikowane: 13 wrz 2016, 10:00 przez Agnieszka Wywiał

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe odbędzie 4.10. o godz. 13.00. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie uczniów kl.5-6 prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka polskiego do dnia 23.09.br.

opiekun p.Beata Wolna

1-10 of 46