Z życia klas


1e - W Muzeum Inżynierii Miejskiej

opublikowane: przez Iwona Zając

16 października klasa Ie odwiedziła wystawę „To takie proste” w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dodatkowo uczestniczyliśmy w warsztatach „Przyciąganie, odpychanie” Bardzo nam się podobało, było dużo zabawy i naukowych eksperymentów.

3a i 3b - Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze

opublikowane: 17 paź 2018, 07:33 przez Urszula Bilska

16 października klasy 3a i 3b obchodziły Święto pieczonego ziemniaka. W tym pełnym słońca, jesiennym dniu, właśnie ziemniak był w roli głównej. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi i jakie potrawy można z niego przyrządzić. Własnoręcznie zrobiliśmy frytki, które były pyszne! Okazało się, że można rzucać ziemniakiem do celu i urządzić wyścig tak, by nie pogubić ziemniaków po drodze. A ponieważ byliśmy na Zaczarowanym Wzgórzu, nie obyło się bez mini zoo, dojenia krowy i jazdy na końskim grzbiecie. Co prawda nie było ogniska, ale i tak były pieczone kiełbaski i oczywiście ziemniaki. Wycieczka była super! Polecamy!

                                                   3B - Zaczarowane Wzgórze - FOTO


1a - Wycieczka po Krakowie

opublikowane: 16 paź 2018, 10:26 przez Iwona Zając   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 11:30 ]

W wapiennej skale, na której stoi zamek królewski, u stóp murów od strony Wisły znajduje się wylot jaskini zwanej Smoczą Jamą. Przed pieczarą stoi figura smoka, wykonana wg projektu Bolesława Chromego. Uczniowie podziwiali rzeźbę smoka. Zapoznali się z legendą ,,O smoku wawelskim i o mądrym szewczyku". Później poznali nazwy baszt wznoszących się na wzgórzu. Następnie udali się w stronę Plant. Ozdobą Plant są przede wszystkim drzewa i krzewy. Najwięcej było kasztanów, klonów, lip, jesionów. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Później wszyscy udali się przed Collegium Novum, gdzie podziwiali Drzewo Wolności.


1a - Jesienne bukiety

opublikowane: 15 paź 2018, 13:05 przez Iwona Zając

W poniedziałek (15.10.2018 r.) odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne dla dzieci i rodziców. Wspólnie wykonywane były JESIENNE BUKIETY.

3b – Przygotowania do Krakuska

opublikowane: 14 paź 2018, 10:52 przez Urszula Bilska   [ zaktualizowane 14 paź 2018, 10:55 ]

28 września uczestniczyliśmy w wycieczce przygotowującej nas do konkursu Krakusek. Jej trasa wiodła od Wawelu do Barbakanu. Gromadziliśmy informacje o krakowskich wspaniałościach i ich twórcach, podziwialiśmy narodowe pamiątki i zabytki. Do aktywnego udziału w zajęciach mobilizowały nas karty pracy, które uzupełnialiśmy podczas przemarszu drogą królewską. Ponieważ pogoda była piękna, dłużej zabawiliśmy na Rynku. Udało nam się wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Na koniec podsumowaliśmy wiedzę o naszym pięknym mieście.  

                                                                

                                                           3B - Przygotowania do Krakuska - FOTO

2b - Na Wawelu

opublikowane: 14 paź 2018, 10:37 przez Urszula Bilska   [ zaktualizowane 14 paź 2018, 10:45 ]

9 października nasza klasa wzięła udział w lekcji muzealnej na Wawelu. Temat był bardzo atrakcyjny- „Damy i rycerze”. Dowiedzieliśmy się o roli rycerza i zwyczajach w okresie średniowiecza. Oglądaliśmy również różne rodzaje zbroi- bojową i turniejową. Dowiedzieliśmy się także, jaką rolę w życiu rycerza odgrywała dama i jakie miała zajęcia. Na zakończenie każdy z nas był pasowany na rycerza. To były bardzo ładne i pouczające zajęcia.

                                                              2B - Wawel - FOTO

3b - Poznajemy Podgórze

opublikowane: 14 paź 2018, 10:25 przez Urszula Bilska   [ zaktualizowane 14 paź 2018, 10:25 ]

Warsztaty „Obywatel świata”, w których uczestniczyliśmy w klasie drugiej, zakończyliśmy 17 września 2018 r. grą terenową „Poznajemy Podgórze”. Naszym zadaniem był spacer po tej dzielnicy Krakowa, zgodnie z trasą zaznaczoną na mapie.  Żeby było trudniej, po drodze musieliśmy wykonać wiele zadań wymagających uwagi i spostrzegawczości. Pracowaliśmy w czterech grupach. Każdej udało się dojść do celu. Bardzo podobały nam się te zajęcia. Podczas nich odkryliśmy wiele wspaniałych zakamarków miasta, do których chętnie wrócimy.


1a - Dzień Chłopaka

opublikowane: 12 paź 2018, 13:31 przez Iwona Zając

28 września 2018 r. w klasie obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Przygotowany był dla nich słodki poczęstunek w koszyczku.


1a - W Teatrze Groteska

opublikowane: 12 paź 2018, 13:28 przez Iwona Zając

26 września 2018 r.  klasa 1a była w Teatrze Groteska. Uczniowie oglądali spektakl ,,Brzydkie kaczątko". Dzieci poznały historię kaczątka nieakceptowanego tylko za to, że wyglądało inaczej. Główny bohater przeżywał wiele przykrych doświadczeń zanim z szarego pisklęcia zmienił się w pięknego łabędzia. Przedstawienie bardzo się nam podobało!


 

3c - Wycieczka po Krakowie

opublikowane: 2 paź 2018, 12:14 przez Iwona Zając

2 października wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie "Wśród narodowych pamiątek". Szliśmy tropem krakowskich wspaniałości i ich wyjątkowych twórców. Wiedzę, którą zdobyliśmy w trakcie wycieczki wykorzystamy podczas konkursu Krakusek.


1-10 of 13