Konkursy


ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3

opublikowane: 7 cze 2019, 11:08 przez Iwona Zając

6 czerwca odbyły się zawody pływackie dla najlepszych uczniów klas III pływalni OSR Kurdwanów Nowy i Kolna.

Wyniki finałowe startujących zawodników.

DZIEWCZĘTA

Styl dowolny

Lena Stanek kl. 3c - II miejsce

Styl klasyczny

Zofia Bodek kl. 3b - I miejsce
Aleksandra Borys kl. 3d - II miejsce

CHŁOPCY


Styl dowolny

Szymon Caban kl. 3c - II miejsce

                                          GRATULACJE !

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania klas I- III

opublikowane: 6 cze 2019, 12:13 przez Iwona Zając

KLASY 1

I miejsce - Weronika Różycka   kl.1f

II miejsce - Marcel Kuś  kl.1b

III miejsce - Hanna Duchnowska  kl.1c

IV  miejsce - Patryk Niemkiewicz  kl.1a

                     Adrian Garbień  kl.1c

WYRÓŻNIENIE

Ewa Ajszpur  kl.1d

 

KLASY II

I miejsce - Zofia Lerch  kl.2c

II miejsce - Antoni Strusiński  kl.2d

III miejsce - Hanna Zając  kl.2d

IV  miejsce - Antoni Torma  kl.2c

                     Zuzanna Smętek  kl.2b

WYRÓŻNIENIE

Gabriela Kukuła   kl.2c

 

KLASY III

I miejsce - Paulina Stankiewicz  kl.3c

II miejsce - Emilia Aleksandrowicz  kl.3c

III miejsce - Weronika Bułat  kl.3b

                    Izabella Misimi  kl.3c                    

WYRÓŻNIENIE

Paweł Gadek  kl.3b

Lena Wojdacz  kl.3c


                                                   GRATULUJEMY!!!

Wyniki konkursu „Z Krakowem za pan brat”

opublikowane: 29 maj 2019, 11:03 przez Urszula Bilska

KLASY I

I miejsce - Aleksandra Sałata klasa 1f 21/22 pkt

II miejsce - Wojciech Snopkowski-Spera klasa 1e 20/22 pkt

III miejsce - Zofia Niestrój klasa 1b 19/22 pkt

III miejsce - Maksymilian Kubis klasa 1b 19/22 pkt

KLASY II

I miejsce Katarzyna Kruczek klasa 2d 34,5/42 pkt

KLASY III

I miejsce - Antoni Płudowski klasa 3b 34/42 pkt

II miejsce - Jakub Chachlowski klasa 3b 30,5/42 pkt

II miejsce - Zuzanna Sławińska klasa 3c 30,5/42 pkt

III miejsce - Nikodem Janas klasa 3d 29,5/42 pkt

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

                                                                             

                                                                             Organizatorzy

                                                                             Urszula Bilska &Monika Mendyka

 

Wyniki Omnibusa Matematycznego klas 1

opublikowane: 28 maj 2019, 10:27 przez Iwona Zając

KLASY 1

max. liczba pkt.31

I miejsce - Szymon Sądej    kl.1e   -   26pkt.

II miejsce - Patryk Niemkiewicz  kl.1a  -  25pkt.

III miejsce - Artur Bieniek  kl.1a  - 24pkt.

III miejsce - Olgierd Rusek  kl.1c - 24 pkt.

 

Wojciech Snopkowski  kl.1e - 21pkt.

Szymon Giemzik  kl.1e - 21pkt.

Marcel Kuś kl. 1b - 20pkt.

Mikołaj Janeczek kl. 1b - 20pkt.

Mikołaj Chachlowski  kl. 1c - 20pkt.

Aleksandra Patyk  kl.1d - 18pkt.

Nikodem Szydzik  kl.1c - 18pkt.

Marek Laskowski  kl.1f - 16pkt.

Tomasz Pęk  k.1d - 15pkt.

Małgorzata Knapczyk  kl.1b - 15pkt.

Jakub Dąbroś  kl.1b - 15pkt.

Arsenia Saltyk  kl.1f - 8pkt.

Michał Palichleb kl.1a - 7pkt.

 

                                        GRATULACJE!!!  

Wyniki Omnibusa Matematycznego klas 2 i 3

opublikowane: 20 maj 2019, 11:55 przez Iwona Zając

KLASA 2

Max. liczba pkt.= 35

Jakub Żmuda        kl.2c    31pkt.  - I miejsce
Natalia Lodzińska kl.2b    26 pkt. - II miejsce
Tomasz Trzósło    kl. 2c   25 pkt. - III miejsce
Dominik Mamro    kl.2a    25 pkt. - III miejsce

KLASA 3

Max. liczba pkt. = 35

Krzysztof Wójcik        kl.3d   35 pkt. - I miejsce
Jan Dąbek                 kl.3c   30 pkt, - II miejsce
Jakub Chachlowski   kl.3b   30 pkt. - II miejsce
Antoni Płudowski      kl. 3b   26 pkt. - III miejsce

                                                                            GRATULACJE!!!

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I - III

opublikowane: 19 maj 2019, 11:40 przez Iwona Zając


CELE  KONKURSU:

-          Doskonalenie umiejętności pięknego czytania,

-          Kształtowanie kultury czytelniczej,

-          Rozwijanie twórczych talentów.

REGULAMIN KONKURSU:

1.      Konkurs będzie się składał z 2 etapów.

2.      I  ETAP  uczniowie czytają w klasie przygotowany wcześniej przez siebie dowolny tekst. Wychowawca dokonuje wyboru 2 uczniów wg następujących kryteriów:

-          dykcja,

-          interpretacja tekstu,

-          płynność i swoboda czytania,

-          głośność.

3.      II  ETAP

-          Każdy uczestnik czyta fragment utworu, który  otrzyma w dniu konkursu. Nie należy przynosić żadnych gadżetów i przebrań.

-          Czas zapoznania się z treścią utworu  i  zastanowienia nad interpretacją  ok.3 minuty.

-          Przy ocenie będzie brana pod uwagę:

a)      wyrazistość

b)      płynność

c)      dykcja

d)     bezbłędność

4. Konkurs odbędzie się 6 czerwca 2019 roku godz.8.20 –  9.55 w sali 1a.

godz. 8.25 - 9.05 klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f,  3a, 3b, 3c

godz. 9.15 - 9.55 klasy 2a, 2b, 2c, 2d , 3d

5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 czerwca 2019 r.

 

                                                                                                    ORGANIZATORZY

                                                                                                Iwona Zając & Jolanta Jatczak

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

opublikowane: 18 maj 2019, 11:37 przez Urszula Bilska   [ zaktualizowane 18 maj 2019, 11:52 ]

Laureaci konkursu 

Klasy 2
Tomasz Trzósło - wyróżnienie

Klasy 3
Jan Dąbek - wynik bardzo dobry
Jakub Chachlowski - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy laureatom!!!



Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 2019.

opublikowane: 17 maj 2019, 06:06 przez Iwona Zając   [ zaktualizowane 28 maj 2019, 10:24 ]

Nagrody zdobyli uczniowie:

KLASY 1
- Michał Mokrzycki klasa 1b
- Olgierd Rusek 1c
- Hanna Żuradzka klasa 1e
KLASY 2
- Konrad Krzystański klasa 2d
- Antoni Strusiński klasa 2d

Wyróżnienia:

KLASY 1
- Patryk Niemkiewicz klasa 1a
- Artur Bieniek klasa 1a
- Maksymilian Kubis klasa 1b
- Marcel Kuś klasa 1b
- Zofia Niestrój klasa 1b
- Oliwia Pawlusińska klasa 1b
- Hanna Duchnowska klasa 1c
- Bartosz Karcz klasa 1d
- Bartłomiej Capiga klasa 1e
- Szymon Giemzik klasa 1e
- Gustaw Hildebrand klasa 1e
- Wojciech Snopkowski-Spera klasa 1e
- Zofia Węglowska klasa 1f
KLASY 2
- Anna Smoleń klasa 2b
- Nina Żakowska klasa 2b
- Franciszek Lerch klasa 2c
- Maria Kapała klasa 2d
- Katarzyna Kruczek klasa 2d
KLASY 3
- Jakub Chachlowski klasa 3b
- Jan Dąbek klasa 3c
- Karol Ochman klasa 3c


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu
Joanna Książek-Bielat

OMNIBUS MATEMATYCZNY DLA KLAS 1 - 3

opublikowane: 13 maj 2019, 12:12 przez Iwona Zając   [ zaktualizowane 13 maj 2019, 12:14 ]

REGULAMIN 

OMNIBUSA  MATEMATYCZNEGO

DLA KLAS I - III


1. Celem Omnibusa matematycznego dla klas I -  III jest rozwijanie

     uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz stworzenie

     możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności.

2.Omnibus matematyczny składał się będzie z dwóch etapów.

   I etap przeprowadzają wychowawcy w swoich klasach. Wyłaniają

                 3 uczniów, którzy wezmą udział w II etapie konkursu.

  II etap to etap szkolny, uczniowie będą rozwiązywali testy.

       II etap –odbędzie się dla klas 2 i 3 -  20 V 2019r. godz.14.05-14.50

        w sali 3A, dla klas 1 - 28 V 2019r. godz. 10.05 - 10.50

        w sali 4A

3. Czas trwania Omnibusa - 45 min.

4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 V 2019r. dla klas 2 i 3, 30 V 2019r.

   dla klas 1                                                                   

                                                                                          Organizator                                                    

                                                                                                        Iwona Zając                                             

Regulamin konkursu "Z Krakowem za pan brat"

opublikowane: 5 maj 2019, 03:53 przez Urszula Bilska   [ zaktualizowane 5 maj 2019, 03:57 ]

Konkurs „Z KRAKOWEM ZA PAN BRAT”

 

 Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I –III

Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o naszym mieście, jego legendach, zabytkach, historii, tradycji i kulturze oraz wielkich postaciach związanych z regionem.

Regulamin

·         Etap I: z każdej klasy wybieramy 2- osoby; wychowawca decyduje o sposobie wyłonienia reprezentantów klasy

·          Wybrane osoby będą uczestniczyć w II etapie konkursu, który odbędzie się w ostatnim tygodniu maja (miejsce i godziny podamy później)

·         Uczestnicy zostaną podzielni na dwie grupy: klasy pierwsze oraz drugie i trzecie

 

Wymagana wiedza:

·         J. Adamczewski „Legendy Starego Krakowa” (klasy II i III całość; klasy I: „O smoku wawelskim i mądrym szewczyku”; „O dwóch wieżach i dwóch braciach”; „O hejnale mariackim”; „ O gołębiach – rycerzach księcia Probusa”; „O Lajkoniku, co Kraków przed Tatarami uratował”; „O dzwonie, którego głos rozlega się nad całym krajem”)

·         Znajomość zabytków naszego miasta, rozpoznawanie na zdjęciach, podstawowe informacje z nimi związane

·          Znajomość stroju krakowskiego, nazewnictwo z nim związane (szczotki, krakuska, kaftan, gorset, korale (liczba sznurów), koszula (damska, męska), trzewiki, pas, wianek i czepiec (ich symbolika), zapaska; sukmana)

·         Znani Krakowianie (czym się zajmowali m.in. Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Karol Wojtyła, Helena Modrzejewska, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Józef Dietl; miejsca z nimi związane)  

                                                                                                             Organizatorzy 

                                                                                                Urszula Bilska & Monika Mendyka

1-10 of 27