Mam serce biało-czerwone

opublikowane: 13 lis 2018, 10:48 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 15 lis 2018, 10:33 ]


„Mam biało- czerwone serce”- pod takim hasłem 13.11.2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości.

"Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem."

Test "Gawędy o miłości do ziemi ojczystej" Wisławy Szymborskiej.

Uczniowie z klas IV – VIII i III Gimnazjum z zainteresowaniem obejrzeli montaż słowno- muzyczny, na który składały się wiersze Leopolda Staffa i Wisławy Szymborskiej oraz utwory muzyczne o tematyce patriotycznej. Niewątpliwie wzruszającym momentem było odśpiewanie przez uczennice klasy 3d Gimnazjum piosenki poświęconej jednemu z bohaterów „Kamieni na szaniec”- Rudemu- do której same napisały słowa i skomponowały muzykę. Całość uświetniło wspólne śpiewanie pieśni legionowych.


Mam serce biało-czerwone


W programie udział wzięli uczniowie klas 5e i 5f, gościnnie wystąpili uczniowie z klas: 5a, 6c, 8b oraz 3d gimnazjum. Osobami odpowiedzialnymi za organizację uroczystości byli: scenariusz i reżyseria - pani Agnieszka Romanik, oprawa muzyczna- pan Wojciech Nowakowski, taniec- pani Ewa Winczura- Fekete, oprawa plastyczna- pani Barbara Hapoń, pomoc w organizacji- pani Beata Kordecka – Mazurkiewicz.

Comments