Aktualności‎ > ‎

Z życia SP158 - aktualności

Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych

opublikowane: 10 lis 2017, 14:02 przez Agnieszka Wywiał


W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, 8 listopada odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Wszystkie klasy naszej Szkoły zaprezentowały przygotowaną przez nich pieśń, a najlepsza klasa z każdego rocznika zaprezentuje ją również na Apelu z okazji 11 listopada w czwartek.


Przyjaciel Krakowa

opublikowane: 10 lis 2017, 11:19 przez Agnieszka Wywiał


4 listopada, grupa młodzieży z klas 4 - 6 oraz 3 gimnazjum rozpoczęła cykl spacerów po Krakowie. Ciekawe, czy uda nam się zdobyć odznakę Przyjaciel Krakowa - odznaka PTTK.

Przyjaciele Krakowa: https://photos.app.goo.gl/pxCkNcWAmujqWXkp2



Czas opadających liści

opublikowane: 3 lis 2017, 14:13 przez Agnieszka Wywiał

Listopadowo-październikowe wydarzenia w naszej szkole -
Bal Wszystkich Świętych


Dnia 18 października, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły - Juliana Aleksandrowicza - z okazji rocznicy jego śmierci.



Uroczyste zapalenie zniczy i złożenie kwiatów w miejscu Dębów Katyńskich przez przewodniczących klas pod opieką Samorządu.


Dzień Edukacji Narodowej - święto edukacji.

opublikowane: 13 paź 2017, 10:34 przez Agnieszka Wywiał


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy najserdeczniejsze życzenia Nauczycielom, Pracownikom oraz Uczniom.

Gronu pedagogicznemu, dziękujemy za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia,
zaangażowanie w pracy i działanie na rzecz rozwoju szkoły.

Pracownikom szkoły składamy wyrazy uznania, wdzięczności i szacunku za rzetelne wykonywanie obowiązków.

Uczniom dziękujemy za zaangażowanie w naukę oraz za szczególną wieź i poczucie dumy
ze szkolnych osiągnięć i tradycji.

Życzymy, aby nauka zawsze była źródłem przyjemności i satysfakcji, nie zaś jedynie obowiązkiem.

Wszystkim życzymy pomyślności w życiu osobistym oraz samych radosnych chwil.





Akademię przygotowała klasa 5a, opieka p.Beata Wolna, p.Mirosława Brzycka, dekoracja p.Barbara Hapoń.

Gratulujemy Aktorom doskonałej gry, śpiewu, humoru i wspaniałego występu!


A po występie na holu segmentu A...


Wrzesień - miesiąc kwitnących wrzosów

opublikowane: 6 paź 2017, 11:20 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 6 paź 2017, 11:21 ]


Już miesiąc nauki za nami, wrzesień obfitował w wiele wydarzeń, między innymi: rocznice -  1 września Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, 17 września Dzień Sybiraka; kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego, wybór przewodniczącego szkoły; zawiązanie kontraktów klasowych; próbna ewakuacja; wybór zajęć dodatkowych; świętowanie Dnia Chłopaka.
Czy o czymś zapomniano?


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

opublikowane: 4 wrz 2017, 10:09 przez Agnieszka Wywiał



Serdecznie witamy naszych uczniów po wakacyjnej przerwie.



Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, wytrwałości i motywacji w dążeniu do wytyczonych sobie celów .
Nauczycielom i pedagogom życzymy dużo zadowolenia z wykonywanej pracy, wiele zdrowia i wytrwałości, które pozwolą osiągnąć sukces zawodowy i szczęście osobiste.
Rodzicom życzymy, aby doświadczali dużo miłości i radości ze strony swych dzieci, za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie.



Podsumowanie efektów pracy w klasach 4 – 6 Szkoły Podstawowej nr 158 w roku szkolnym 2016/2017

opublikowane: 2 lip 2017, 23:40 przez Elżbieta Kwaśniewska   [ zaktualizowane 3 lip 2017, 00:20 ]

W klasyfikacji rocznej pod względem wyników nauczania pierwsze trzy miejsca zajęły klasy:

4a, 4d oraz 6c

Średnie ocen w tych klasach przedstawiają się następująco:

Uczniowie klasy 4a  osiągnęli najwyższą średnią wynoszącą 5,44, co budzi uznanie wśród całej społeczności szkolnej. 

                                                                  G R A T U L U J E M Y ! 


Pod względem frekwencji w czołówce są trzy klasy, co widać na poniższym wykresie:

Analizując zaś oceny z zachowania można stwierdzić, że idą one w parze z wynikami w nauce. Zresztą sami zobaczcie:

 

Średnia z zachowania klas najgrzeczniejszych:



A teraz ilość świadectw z wyróżnieniem i wpisów do Złotej Księgi w najlepszych klasach:


W całej Szkole Podstawowej ( klasy 4 – 6 ) aż 62 % uczniów otrzymało świadectwa 

z wyróżnieniem, a 33 % zostało wpisanych do Złotej Księgi.

 

 

TAK TRZYMAĆ!  GRATULUJEMY!

Przygotowała Agnieszka Wywiał


Polonez - Komers klas III Gimnazjum 2017

opublikowane: 28 cze 2017, 02:59 przez Wojciech Nowakowski

Polonez w ZSOI3 20 czerwca 2017 - Komers klas III Gimnazjum

Polonez ZSOI3 20 czerwca 2017 - Komers klas III Gimnazjum


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

opublikowane: 26 cze 2017, 03:01 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 26 cze 2017, 03:44 ]

Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości!

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy Nauczycielom, Wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności.
Wam Drodzy Uczniowie życzymy wielkiej przygody, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień. Obyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów.


"Śpiewające" zakończenie roku szkolnego, przygotowane przez uczniów klasy 5a i 5b.


Wręczenie nagród "Złota księga"


Klasa 4a

Oliwia Barańska, Nina Borowiec, Klara Chmielarczyk, Lena Chmielarczyk, Weronika Czub, Patryk Dubas, Natalia Furgała, Kinga Machniewicz, Natalia Mikołajczyk, Radosław Mirek, Jagoda Nurek, Maciej Owsiak, Igor Siuda, Maja Smętek.


klasa 4b


Hamulewicz Matylda, Mosio Lena, Sekrecki Kajetan, Wójcik Oliwia, Żandarowski Filip


klasa 4c
Borgosz Robert, Gołębiowski Maciej, Koralewicz Jan, Sendor Piotr

klasa 4d
Cyboran Marek, Dańda Julia, Garbacz Piotr, Kowynia Oliwia, Krześniak Kinga, Lipiec Emilia, Madlewski Tomasz, Marciszek Olimpia, Mokrzycka Jagoda, Perdał Julia, Pęk Barbara, Stachniak Dominika, Struski Karol, Studzienny Kacper, Szczepański Mateusz, Topolska Karolina, Wolska Maria.


klasa 4e
Jasiówka Karolina, Mazurkiewicz Bartosz, Nowak Wojciech, Ochal Zofia, Romanik Mikołaj, Rybiński Jeremiasz


klasa 5a
Kiełtyka Natalia, Słonina Hanna, Stępińska Danuta, Troc Kinga


klasa 5b
Kucała Jan, Miśkowicz Victoria, Siwiec Mateusz, Trzciński Filip, Wójcik Hanna, Wójcik Michał Rafał


klasa 5c
Janc Gabriela, Lechowska Zofia, Maszczyk Aleksandra, Mąka Michał, Wójcik Magdalena


klasa 6a
Metelska Pola


klasa 6b
Borowiec Dominika, Pokrzywa Antoni, Rybiński Leon, Szatkowska Wiktoria


klasa 6c
Baster Katarzyna, Dańda Natalia, Głuchowska Julia, Kowalska Weronika, Kowalski Igor, Łuczak Kaja, Łukasik Anna Maria, Malec Ida, Marcyzak Amelia, Mruk Zuzanna, Paraszczak Maria, Sroczyńska Maja, Walczyszewska Maja, Ziebura Maria


klasa 6d
Górecka Malwina, Lizun Mikołaj, Surówka Monika, Zdebska Zofia


klasa 6e
Adamowska Marta, Bułatek Joanna, Hejmej Robert, Jóźwiak Emilia, Kijowska Wiktoria, Krzysik Natalia, Kurzyniec Wiktoria, Mączeńska Aleksandra, Szybowska Katarzyna, Tyrpa Jan

 
klasa 6f
Czerska Natalia, Grodzka Wiktoria, Gryga Natalia, Janisz Weronika, Sztuka Marlena, Wątor Gabriela, Zdybel Natalia

Serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2016/2017

opublikowane: 22 cze 2017, 11:19 przez Agnieszka Wywiał   [ zaktualizowane 22 cze 2017, 12:00 ]

Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, którzy chętnie biorą udział w różnych konkursach i zajmują wysokie miejsca. Chwalimy tych, którzy angażują się w życie szkoły i swoja postawą dają wzór do naśladowania dla innych.


Serdecznie gratulujemy!
Grono pedagogiczne


Uczniowie brali udział między innymi w następujących konkursach:

Małopolskim Konkursie Humanistycznym, Alfiku  matematycznym i humanistycznym, Świetliku, Wiosennym Przeglądzie Artystycznym Szkół Podstawowych, Konkursach szkolnych – recytatorskim, Konkursie piosenki anglojęzycznej, Wiedzy o prawach i obowiązkach ucznia, wykonywali  „Album na miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w Krakowie” oraz „Film na miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w Krakowie”, uczestniczyli w grze terenowej: „Śladami niepodległości.” Zdobywali punkty w konkursie Klasa roku, godnie reprezentowali szkołę podczas zawodów sportowych, dbali o środowisko zbierając makulaturę.













Pochwały Pana Dyrektora otrzymali:

klasa 4a

Oliwia Barańska, Nina Borowiec, Klara Chmielarczyk, Lena Chmielarczyk, Weronika Czub, Natalia Furgała, Kinga Machniewicz, Natalia Mikołajczyk, Radosław Mirek, Jagoda Nurek, Maciej Owsiak, Maja Smętek


klasa 4b

Dyląg Gabriela, Hamulewicz Matylda, Młynarczyk Karolina, Mosio Lena, Wójcik Oliwia, Żandarowski Filip

klasa 4d
Marek Cyboran, Julia Dańda, Oliwia Kowynia, Kinga Krześniak, Emilia Lipiec, Tomasz Madlewski, Olimpia Marciszek, Kamila Mardyła, Jagoda Mokrzycka, Julia Perdał, Barbara Pęk, Maria Wolska, Julia Wójcik, Zuzanna Zawada

klasa 4e

Joanna Krzysik, Karolina Jasiówka, Wojciech Nowak, Bartosz Mazurkiewicz, Lena Miśtak, Mikołaj Romanik

klasa 5a

Troc Kinga, Stępińska Danuta, Słonina Hanna, Sułek Joanna, Pawłowska Wiktoria, Kiełtyka Natalia, Girek Bartłomiej, Dyka Karolina

klasa 5b

Bartosik Alicja, Matyszkiel Julia, Miśkowicz Victoria, Molenda Oliwia, Podobińska Anna, Polak Sylwia, Siwiec Mateusz, Trzciński Filip, Wiącek Łukasz, Wójcik Hanna

klasa 5c

Adam Antonik, Barbara Bugaj, Gabriela Janc, Zofia Lechowska, Michał Mąka, Filip Satoła, Magdalena Wójcik, Aleksandra Maszczyk, Małgorzata Ostoia-Tomaszewska

klasa 6a
Dawid Bułat

klasa 6b

Wiktoria Szatkowska, Dominika Borowiec, Celina Puszczyńska, Antoni Pokrzywa, Tomasz Frączek, Leon Rybiński

klasa 6c

Baster Katarzyna, Dańda Natalia, Głuchowska Julia, Gołębiowska Aleksandra, Kowalska Weronika, Kowalski Igor, Łukasik Anna Maria, Marcyzak Amelia, Mruk Zuzanna, Paraszczak Maria, Różańska Maja, Sroczyńska Maja, Walczyszewska Maja, Ziebura Maria

klasa 6d

Katarzyna Ostoia Tomaszewska, Zofia Zdebska, Mikołaj Lizun, Malwina Górecka, Olga Malasińska, Monika Surówka

klasa 6e


Adamowska Marta, Bułatek Joanna, Kurzyniec Wiktoria, Jóźwiak Emilia, Hejmej Robert, Kijowska Wiktoria, Mączyńska Aleksandra, Krzysik Natalia, Szybowska Katarzyna, Tyrpa Jan

Gratulujemy!

1-10 of 318