Aktualności‎ > ‎Komunikaty szkolne‎ > ‎

Turniej "Liczby Niepodległej"

opublikowane: 21 sty 2018, 04:54 przez Wojciech Nowakowski   [ zaktualizowane 12 lut 2018, 08:48 ]

Turniej "Liczby Niepodległej"

Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. prof. Juliana Aleksandrowicza w Krakowie oraz Fundacja mBanku serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Turnieju Matematyczno-Historycznym „Liczby Niepodległej” dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego.

Turniej związany jest z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie zmierzą się z atrakcyjną formą zadań z matematyki powiązanych z treściami historycznymi. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Turniej zostanie przeprowadzony na dwóch etapach:

  • 21 marca 2018 r. – eliminacje – uczniowie indywidualnie będą rozwiązywali zadania z matematyki i historii, pracując na wynik szkoły, którą reprezentują. Po eliminacjach zostaną wyłonione zespoły, które przejdą do finału.
  • 9 maja 2018 r. – finał – uczniowie każdego zwycięskiego zespołu wspólnie zmierzą się z różnymi formami zadań matematyczno-historycznych.

Obydwa etapy odbędą się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. prof. Juliana Aleksandrowicza przy ul. Strąkowej 3A w Krakowie

Wszystkie szkoły chętne do udziału w turnieju prosimy o wyłonienie spośród uczniów klas siódmych zespołów czteroosobowych, w skład których będzie wchodzić dwóch uczniów specjalizujących się w matematyce i dwóch uczniów – w historii. Ostateczny termin zgłaszania uczestników turnieju upływa 9 lutego 2018 roku.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 9 czerwca 2018 roku podczas IV Pikniku dla zdrowia organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. prof. Juliana Aleksandrowicza przy ul. Strąkowej 3A w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy sukcesu.

Organizatorzy

Elżbieta Skalny i Elżbieta Gierek

AKTUALNOŚCI

  • Lista szkół zakwalifikowanych do I etapu Turnieju „Liczby Niepodległej” - pobierz dokument >>> [aktualizacja 12 lutego 2018]

ZASOBY

  • REGULAMIN TURNIEJU MATEMATYCZNO-HISTORYCZNEGO "LICZBY NIEPODLEGŁEJ" - pobierz dokument >>>
  • Oświadczenie rodziców uczniów biorących udział w Turnieju Matematyczno-Historycznym "Liczby Niepodległej" - pobierz dokument >>>
  • KARTA ZGŁOSZENIA ZESPOŁU do udziału w Turnieju Matematyczno-Historycznym "Liczby Niepodległej" - pobierz dokument >>>
  • KARTA ZGŁOSZENIA ZESPOŁU REZERWOWEGO (druga rekrutacja) do udziału w Turnieju Matematyczno-Historycznym "Liczby Niepodległej" - pobierz dokument >>>
  • informacja o konkursie w Magiczny Kraków - kliknij w link >>>

 

 

Comments