Aktualności

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE
KUJAWSKO-POMORSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO
ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE

ZGŁOSZENIE DO SEZONU 2013/2014
 
Kluby które do tej pory nie zgłosiły zespołów do rozgrywek wojewódzkich proszone są w trybie pilnym o dopełnienie tego obowiązku w nie przekraczalnym terminie do 31.08.2013r.
Zgłoszenia proszę kierować do Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej
Jana Orzecha.
ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd KPWZPR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ECHA ZNAKOMITEGO WYSTĘPU MŁODYCH ZAWODNICZEK Z LUBICZA
W FINALE TURNIEJU "SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH"

Młode piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubiczu osiągnęły wielki sukces, wygrywając ogólnopolską akcję "Szczypiorniak na orlikach". Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Jakubiak, Natalia Wilamowska, Lena Torkowska, Laura Makowska, Roksana Krzywdzińska, Kornelia Igła, Kinga Kowalska, Wanessa Lipertowicz, Dominika Bednarz, Wiktoria Kasprzak oraz Małgorzata Albertin.

W finałowym turnieju udział wzięły 32 najlepsze szkoły, wyłonione w drodze eliminacji. Zawodniczki z Luczbia w fazie grupowej wygrały z rówieśniczkami z Chiechanowa i Żagania, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca na tym etapie rozgrywek. Potem nasze dziewczęta odprawiły z kwitkiem SP Przecław i po zaciętej walce SP 12 Tczew. W półfinale SP 2 Lubicz okazała się lepsza 9:8 od SP Łuków, wygrywając złotą bramką autorstwa Martyny Jakubiak.

W finale już od początku meczu reprezentantki Lubicza podyktowały warunki gry i ostatecznie triumfowały 10:5, w czym duża zasługa bramkarki Kingi Kowalskiej.

- Wszystkie dziewczęta zagrały solidnie w obronie współpracując ze sobą, co było kluczem do sukcesu - podsumowała Daniela Wiśniewska, trener SP 2 Lubicz. - Na szczególne wyróżnienie zasługuje skrzydłowa Natalia Wilamowska oraz rozgrywająca Roksana Krzywdzińska i Martyna Jakubiak. Cieszę się ogromnie z postawy całej drużyny. Piłka ręczna jest grą zespołową i na sukces pracuje cały zespół, nie tylko ta zawodniczka, która zdobywa bramki. Każdy ma swoje zadanie w zespole. Bardzo ważna jest praca w obronie. Dobrą grą w tym elemencie wygrywa się mecze i zdobywa najwyższe trofea. Jestem bardzo szczęśliwa z naszego sukcesu, a zdobyte medale są świetną motywacją do dalszej pracy.

Za zwycięstwo zawodniczki odebrały medale i puchary z rąk Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i jednocześnie prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. Największą nagrodą dla złotych medalistów była możliwość wyprowadzenia seniorskiej reprezentacji Polski mężczyzn, która w Zielonej Górze zakończyła udane dla siebie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Danii. Był też czas na zdobycie autografów i zrobienia sobie wspólnych zdjęć z kadrowiczami Michaela Bieglera.

Na dole tej strony znajduje się galeria zdjęć z turnieju finałowego.

SEZON PLAŻOWEJ PIŁKI RĘCZNEJ W PEŁNI
WIELKI SUKCES UKS OLIMPIJCZYK KOWALEWO POMORSKIE W KATEGORII JUNIOREK
SENIORZY Z INOWROCŁAWIA I KOWALEWA POMORSKIEGO WALCZĄ O MEDALE MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 14-16.06. w Szczecinie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka. Zawody zakończyły się historycznym sukcesem juniorek UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, które wystąpiły w składzie Natalia Przybyszewska, Dagmara Żychniewicz, Karolina Rudewicz, Zuzanna Rychlewska i Monika Trawczyńska. Dziewczęta wywalczyły złoty medal i mistrzowskie tytuły, co jest pierwszym mistrzostwem Polski w historii Kowalewa Pomorskiego w grach zespołowych.

Na szczecińskim piasku zaprezentowały się także juniorki młodsze i młodziczki Olimpijczyka. Te ostatnie były bardzo blisko brązowych medali, do których zabrakło im zaledwie jednej bramki. W składzie młodziczek z Kowalewa Pomorskiego znalazły się: Patrycja Małek, Andżelika Reiwer, Katarzyna Guttmann, Klaudia Jastrzębska, Milena Knop oraz Julia Krystyniuk, a zespół juniorek młodszych, który zajął w swojej kategorii wiekowej siódme miejsce, wystąpiły: Kamila Izdebska, Agnieszka Kłos, Joanna Kucharska, Ewelina Obremska i Patrycja Rumińska.

Dodajmy, że nowo kreowane mistrzynie Polski w czasie trwania całego turnieju nie straciły ani jednego seta, wyprzedzając na podium dwa zespoły z Tczewa.

Tymczasem w Sierpcu zainaugurowano tegoroczny cykl mistrzostw Polski seniorów w beachhandballu. Na drugim miejscu turniej mężczyzn zakończyli obrońcy tytułu - ekipa BHT Damy Radę Inowrocław. Lepsi od nich okazali się tylko zawodnicy BHT Piotrkowianin Juko. Na siódmym miejscu uplasowali się przedstawiciele BHT Vambresii Wąbrzeźno. U pań na trzecim miejscu wylądowały BHT Byczki Kowalewo Pomorskie.

Mistrza Polski wyłoni cykl czterech turniejów. Kolejny z nich - w dniach 21-23.06. - w Inowrocławiu. Organizatorzy zapraszają do kibicowania specjalistom od gry w piłkę ręczną na piasku.

JUBILEUSZOWE GRANIE W BYDGOSZCZY
ZAPROSZENIE NA TURNIEJ Z OKAZJI 50-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 48

W najbliższy piątek i sobotę (21 i 22 czerwca) młodzi chłopcy z rocznika 2001 wezmą udział w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej rozgrywanym w Bydgoszczy z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 48. Szczypiorniści sześciu klubów walczyć będą o puchar prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

W dwudniowych zmaganiach zaprezentują się: UKS SP 48 Bydgoszcz, Korona BS Koronowo, MUKS 21 Płock, SP 42 Gdynia, MKS Eltronik Brodnica oraz UKS Iskra Bydgoszcz. Pierwszego dnia mecze toczyć się będą systemem każdy z każdym.

Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca, zagrają jeszcze raz między sobą w finale A (o miejsca 1-3), a pozostali w finale B o miejsca 4-6. W piątek gra odbywać się będzie 2 x 10 minut, a w czasie sobotnich finałów jedna połowa zostanie wydłużona do 15 minut.

Rozkład gier:

21.06.2013 Piątek

1/10.00 - UKS SP 48 Bydgoszcz – UKS Iskra Bydgoszcz

2/10.30  - MKS Eltronik Brodnica – Korona BS Koronowo

3/11.00 - SP 42 Gdynia - MUKS  21 Płock

11.30 – uroczyste otwarcie turnieju

4/11.40 - MKS Eltronik Brodnica –UKS SP 48 Bydgoszcz

5/12.05 – UKS Iskra Bydgoszcz  - SP 42 Gdynia

6/12.30 - MUKS  21 Płock - Korona BS Koronowo

7/13.00 – UKS SP 48 Bydgoszcz  - SP 42 Gdynia

8/13.30 - MKS Eltronik Brodnica- MUKS  21 Płock

9/16.00 -  UKS Iskra Bydgoszcz  - Korona BS Koronowo

10/16.30 - MUKS  21 Płock - UKS SP 48 Bydgoszcz 

11/17.00 - SP 42 Gdynia - Korona BS Koronowo

12/17.30 – UKS Iskra Bydgoszcz  - MKS Eltronik Brodnica

13/18.00 - Korona BS Koronowo – UKS SP 48 Bydgoszcz

14/18.30 – UKS Iskra Bydgoszcz    -   MUKS  21 Płock

15/19.00 - SP 42 Gdynia - MKS Eltronik Brodnica

22.06.2013 ( SOBOTA )

16/ 9.30  – Finał  B  4-6

17/10.15 – Finał A   1-3

18/11.00 – Finał B   5-6

19/11.45 – Finał A   2-3

20/12.30 – Finał B   4-5

21/13.15 – Finał A   1-2

14.00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

KADRY NA START
RUSZAJĄ ROZGRYWKI W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

W dniach 21-23.06. rozegrane zostaną turnieje półfinałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii dziewcząt i chłopców. Przypomnijmy, że przed rokiem ci ostatni - reprezentanci naszego województwa - zdobyli w Małopolsce złote medale.

Kadra chłopców województwa kujawsko-pomorskiego rywalizować będzie w półfinałowym turnieju w Nowogardzie (województwo zachodniopomorskie). Rywalami naszych zawodników będą gospodarze oraz zawodnicy z województw lubuskiego i wielkopolskiego. Z tymi ostatnimi Kujawsko-Pomorskie zagra pierwszego dnia turnieju, w piątek. Dzień później nasi reprezentanci zagrają z miejscowymi, a na koniec z Lubuskiem.

Kadra dziewcząt z kolei jedzie do Koźmina Wielkopolskiego, a skład półfinału jest taki sam. Zawodniczki z naszego województwa zmierzą się kolejno z reprezentantkami województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Awans do finału uzyskają dwie pierwsze ekipy z każdego z turniejów.

SZCZYPIORNISTKI UKS VAMBRESII WORWO WĄBRZEŹNO W FINALE PUCHARU ZPRP
OSTATNIE KLUBOWE MŁODZIEŻOWE GRANIE W POLSCE

W dniach 19-22.06.2013 w Kępnie rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu ZPRP w kategorii dziewcząt. W stawce szesnastu zespołów znalazła się UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno, która awansowała z półfinału w Gnieźnie. Wąbrzeźnianki trafiły do grupy A, w której ich rywalkami będą zawodniczki MKS Zagłębia Lubin, UKS Dwójki Nowy Sącz i UKS Varsovii Warszawa.

Pierwsze dwie ekipy z każdej z czterech grup zagra o miejsca 1-8, a dwie ostatnie o lokaty 9-16.

NASZA MŁODZIEŻ JEST BARDZO ZDOLNA
DWA MEDALE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W AKCJI SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH, W TYM JEDEN ZŁOTY

Zakończyła się ogólnopolska akcja "Szczypiorniak na Orlikach", w której udział wzięło około 10 tysięcy najmłodszych adeptów piłki ręcznej. Finałowy turniej odbył się na ośmiu boiskach w województwie lubuskim w Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie i Lubrzy. Znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego. W rywalizacji dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Lubicza, która w finale pokonała SP 14 Gniezno 10:5 (4:2). Z kolei brązowy medal wśród chłopców wywalczyli szczypiorniści Szkoły Podstawowej nr 66 z Bydgoszczy.

Zawodnikom oraz ich trenerom Zarząd KPWZPR składa gratulacje!

SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
ą

Wyświetl Pobierz
  925 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  692 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  720 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  158 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  3117 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  118 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
ą

Wyświetl Pobierz
  44 KB wersja 2 19 cze 2013, 13:49 Tadeusz Dynaburski
Podstrony (1): Archiwum
Comments