Jury

KAMIL BABKA
W 2002 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Dariusza Korcza Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z wieloma orkiestrami m.in. Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Śląska Orkiestra Kameralna , Orkiestra Filharmonii w Zielonej Górze,Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej. Od 2004 roku pracuje w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Europie i USA, prowadzi aktywne życie koncertowe - występował jako solista i kameralista w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Europie jest także doktorantem Akademii Muzycznej     im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu oraz nauczycielem w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. M.Karłowicza.

IZABELA MROZEK
Od 1991 roku prowadzi działalność dydaktyczną w klasie altówki na Akademii Muzycznej im.I.J.Paderewskiego w Poznaniu. W 2009 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej. Od 1987 roku jest członkiem poznańskiej Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus z którą wykonała setki koncertów w kraju i poza jego granicami, nagrała ponad 250 godzin muzyki: w tym 12 płyt długogrających oraz 32 CD. Od 2009 roku pracuje także w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. W 2008 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

ELŻBIETA MROŻEK - LOSKA
Elżbieta Mrożek-Loska jest absolwentką Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka. Jest laureatką konkursów muzycznych (Poznań, Aix-en-Provence, Val Tidone). Należała do grona Stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzycznej pod kierunkiem wybitnych pedagogów: Zygmunta Jochemczyka, Stefana Kamasy, Paula de Clercka, Kurta Levina, Grigoria Zhyslina. Przez wiele lat pracowała w Orkiestrze Kameralnej Aukso. Z orkiestrą tą występowała w kraju i zagranicą (Szwajcaria, Brazylia, Hiszpania, Anglia, Niemcy, Holandia) grając z wieloma znakomitymi muzykami. Obecnie pracuje jako adiunkt na macierzystej uczelni. Wielokrotnie występowała z Orkiestrą Muzyki Nowej oraz Kwartetem Śląskim, z którym nagrała sekstety Panufnika (płyta nominowana do nagrody Fryderyk 2005)oraz Tansmana. Występowała w Indiach prowadząc sekcję altówek w Symphony Orchestra of India, a także koncercie kameralnym m.in. z Dmitrym Sitkovetskym. Współpracuje z pianistą Zbigniewem Raubo, z którym zrealizowała nagrania sonat Francka i Brahmsa. Jest członkinią Lasoń Ensemble, zespołu z którym występowała na Festiwalach w Kijowie, Lwowie, Pekinie, Ankarze, Istambule, Warszawie na Festiwalach Muzyki Współczesnej oraz na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Zespół ten zrealizował nagrania z Polskimi Kwintetami Fortepianowymi (nominacja do nagrody Fryderyk 2013), a także z muzyką Pawła Hendricha, Justyny Kowalskiej-Lasoń, Stanisława Bromboszcza oraz do filmów: Klisze pamięci, Lekcja Agaty, Mój biegun.

JANUSZ PISARSKI
Ukończył z wyróżnieniem A.M. w Krakowie w klasie prof. Eugenii Umińskiej i     doc. Zdzisława Polonka. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki (studia podyplomowe w University of Akron-USA-w klasie prof. J.Kosmali). Laureat III nagrody IIIgo Konkursu Altówkowego im. J.Rakowskiego w Poznaniu. Jest muzykiem Filharmonii Krakowskiej, występuje również jako solista i kameralista. Wielokrotnie uczestniczył w pracach jury ogólnopolskich konkursów muzycznych: Konkurs im.Rakowskiego w Poznaniu, Międzynarodowy Konkurs Kameralnej         im. K.Bacewicza w Łodzi, Ogólnopolskie Przesłuchania Skrzypków i Altowiolistów w Elblągu, II Ogólnopolski Konkurs Altówkowy we Wrocławiu, Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół II st. w Rybniku, Ogólnopolskie Przesłuchania Altowiolistów we Wrocławiu. Prowadził kursy mistrzowskie: trzykrotnie podczas Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Żaganiu i dwukrotnie podczas Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu. Jego studenci brali udział i byli laureatami takich konkursów jak: Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. J.Rakowskiego w Poznaniu (Anna Migdał 2004, stypendystka Ministra Kultury),       XI Międzynarodowy Konkurs im .J.Brahmsa w Poertschach – Austria (Ewelina Bielarczyk, Maria Dutka 2004).

JAROSŁAW ŻOŁNIERCZYK

Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku siedmiu lat. W 1989 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w której obecnie wykłada na stanowisku adiunkta. Jest laureatem krajowych i zagranicznych festiwali, a także konkursów skrzypcowych m.in. Międzynarodowego Konkursu    im. C. Nielsena w Odense (Dania, 1984- IV nagroda), Międzynarodowego Konkursu im. G. Kulenkampfa w Koloni (Niemcy, 1988- V nagroda), X Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1991- I wyróżnienie oraz Nagroda Dziennikarzy). Od 1987 roku jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, z którą wielokrotnie występuje także jako solista i z którą dokonał również jako solista wielu nagrań radiowych i telewizyjnych a także płytowych. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Jest liderem kwartetu smyczkowego Wieniawski złożonego z muzyków Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. W 1989 roku popularny poznański dziennik Głos Wielkopolski uhonorował go Medalem Młodej Sztuki przyznawanym młodym twórcom za szczególne osiągnięcia artystyczne.


Comments