Cele konferencji

Problemy i wyzwania współczesnej szkoły to hasło przewodnie konferencji, które od kilku już lat organizuje Uniwersytet SWPS wraz ze Stowarzyszeniem ROSE oraz Fundacją AKCES.

Tegoroczna, V konferencja SWDI odbędzie się
6 listopada 2016 roku w Warszawie

Podczas konferencji skoncentrujemy się na warsztatach praktycznych i zagadnieniach związanych z nowymi technologiami i wyzwaniami jakie stoją przed nauczycielami w kontekście edukacji oraz unowocześniania swojego warsztatu pracy. Na ten rok przygotowaliśmy program konferencji obejmujący bloki tematyczne takie jak:
  • Wykorzystanie potencjału chmury Google (usługa G Suite for Education) w pracy z uczniem
  • Praca z uniwersalnym oprogramowaniem do tablic interaktywnych - OpenSankore - warsztaty praktyczne. OpenSankore może być przydatne w szczególności, kiedy szkoła dysponuje tablicami różnych producentów i brakuje jej jednego - uniwersalnego i wspólnego dla wszystkich - narzędzia do obsługi tablicy. Oprogramowanie można pobrać i zainstalować ze strony: http://open-sankore.org/en/download
  • Python nie tylko dla informatyków - warsztaty programowania w języku Python
    Uwaga: przed warsztatami prosimy o wcześniejsze zainstalowanie oprogramowania Anaconda dostępnego na stronie: https://www.continuum.io/downloads
    Należy pobrać wersję dla Python 2.7 (odpowiednio dla swojego systemu operacyjnego)
  • Gamifikacja procesu nauczania - przykładowe narzędzia do wykorzystania w pracy z uczniem
Każdego roku staramy się pokazać, jak niewielkimi nakładami finansowymi możemy unowocześnić zasoby TI szkoły oraz dać możliwość podnoszenia umiejętności technologicznych nauczycieli. Wykłady oraz warsztaty praktyczne odbywają się w przyjaznej atmosferze, prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS w dziedzinie psychologii, oraz nauczycieli praktyków, którzy stosują w swojej pracy nowoczesne narzędzia IT, a zdobyte doświadczenie przekazują w trakcie warsztatów.

W tym roku nasza konferencja została połączona i odbywa się następnego dnia po konferencji GeoGebry. Udział w spotkaniu jest płatny. Konferencję organizują Uniwersytet SWPS, Fundacja AKCES oraz Regionalne Ośrodki Szkoleń E-learningowych ROSE.

Udział w spotkaniu należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie: https://sites.google.com/site/konfswdi2016/formularz-zgloszeniowy

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przywiezienie własnych laptopów (najlepiej z dostępem do Internetu).

Organizatorzy: