"Україна читає дітям"

       Для  бібліотек Компаніївської ЦБС  уже стало традицією проводити зустрічі в рамках Національного проекту «Україна читає дітям»           

Протягом 2017 року в книгозбірнях району в рамках проекту відбулося 17 зустрічей, на яких побували 168 дітей.

      На цих пізнавальних зустрічах гості  розповідали про свої  улюблені твори, окремі зачитували, вели приємний діалог з дітьми та відповідали на  питання юних читачів.


      Районна бібліотека для дітей організувала зустріч  вихованців ДНЗ №1 «Пролісок» з вихователем  Кушніренко Тетяною Олександрівною.

      Під час зустрічі Тетяна Олександрівна розповіла  про свої читацькі уподобання,  підкреслила, що саме любов до книги вплинула на вибір її професії. Для голосного читання Тетяна Олександрівна обрала  українські народні казки.

      Читання переросло в живе спілкування з дітьми. Разом вони аналізували вчинки персонажів казок.  

       Бібліотекар районної бібліотеки  Інна Ласка  провела з дітьми огляд літератури «Казковий дивограй».


   

    У Водянській сільській бібліотеці-філії відбулася зустріч юних користувачів з Дзібановською Ольгою Василівною у рамках національного проекту «Україна читає дітям».

     Ольга Василівна розповіла, що   її захоплення художнім словом з’явилося ще в дитинстві. Найбільше до душі з ранніх років припали казки, тому саме казку «Гуси-лебеді» вона вирішила зачитати малечі.
           Сасівська сільська бібліотека-філія в рамках проекту організувала зустріч члена виконавчого комітету сільської ради  Наталії Ігорівні Буяло з вихованцями ДНЗ.

           Запрошена зачитала малечі «Казки мого дитинства». Діти її уважно слухали і потім обговорювали казки.

 
      Мар'ївська сільська бібліотека-філія долучилася до Всеукраїнської проекту «Україна читає дітям», мета якої - навчити читання дітей з раннього віку, сприяти знайомству дитини з навколишнім світом через книгу та прививання любові до всього прекрасного, свого краю і України.

       З дошкільнятами - вихованцями ДНЗ «Калинка» проведено казковий калейдоскоп «Казка стукає у віконце» на який завітала чудова і добра чарівниця - депутат  Мар'ївської  сільської ради Богуславська Людмила Анатоліївна, яка розповіла діткам про свою дитячу та улюблену казочку «Колобок».  

     Запрошена зачитала цікаві фрагменти казки, також розповіла, що в дитинстві її різні казочки розповідала бабуся. 

     Любов до читання та книги взяла від матусі - Неоніли Андріївни, яка працювала і працює бібліотекарем в сільській бібліотеці.                      

    Книги її супроводжують по життю, адже книга це аптека для душі.

      По закінченню  казкового калейдоскопу бібліотекар запросила всіх до сільської бібліотеки, щоб дітки разом з батьками відвідували та читали книги.


  
   Бібліотекар
 Червоновершської  сільської бібліотеки - філії запросила на зустріч з користувачами чарівну, розумну, талановиту людину –  депутата селищної ради Панченко С.В. 

      Світлана  Василівна розповіла дітям про свої дитячі уподобання, про роль книги у своєму житті, а також поділилась спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв, і прочитала  оповідання із книги О. Прилуцього «Весилуха».


 В Роздольській бібліотеці-філії  відбулася зустріч дітей молодшого шкільного віку з найкращою читачкою Бабакіною Тетяною.

   Дівчинка розповіла, що дуже захоплюється творами письменників-земляків і прочитала  дітям вірші із збірочки Антоніни Царук «Проліскові дзвони».

 Живанівська бібліотека-філія в рамках проекту завітала до ДНЗ «Віночок» вихователь Олійник Л.І. прочитала малечі українські народні казки.


 

      Голубієвицька бібліотека-філія організувала зустріч з секретарем сільської ради Гришиною Оленою Василівною. Гостя розповіла дітям: «Моя мама працювала бібліотекарем, і я найчастіше за всіх відвідувала бібліотеку. Я дуже любила читати казки своїм найменшим сестричкам і братику».

     Під час зустрічі Олена Василівна прочитала казки з збірки Івана Франка «Коли ще звірі говорили».

Наприкінці зустрічі гостя закликала дітей читати книги, бо лише з книг вони можуть дізнатись багато корисного та цікавого.

 

      В рамках проекту Першотравенська сільська бібліотека-філія  запросила депутата сільської ради Кругляцьку Аллу Олександрівну. Гостя розповіла про себе і прочитала оповідання «Золота гора до неба» Віктора Близнеця.

 

***************************  

Протягом 2016 року у бібліотеках Компаніївської ЦБС в рамках проекту відбулася низка зустрічей з цікавими людьми.

 

             В районній бібліотеці для дітей учням молодшого шкільного віку про Василя Чухліба, автора багатьох дитячих книг, розповідала вчитель початкових класів О.А. Бутько. Олена Анатоліївна з дитинства захоплювалася літературними казками. На зустрічі вона прочитала малюкам казку «Пісня тоненької очеретини» В. Чухліба.
     Червоновершська сільська бібліотека-філія в рамках Національного проекту  «Україна читає дітям» організувала зустріч користувачів з головою Червоновершівської сільської ради Назарян Світланою Михайлівною.

    Вона розповідала дітям, що в дитинстві захоплювалася творами великого французького мрійника Жюль Верна. Гостросюжетні, пригодницькі, захоплюючі романи «П’ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», стали путівкую на все життя для  сільського голови.

 


 

     В Гарманівській бібліотеці  відбулася зустріч з депутатом сільської ради Ткаченком А.О.

   Антон Олександрович розповів дітям про свої читацькі уподобання,  а саме, про твори Тараса Григоровича Шевченка.

 

             


 

    В Софіївській сільській бібліотеці філії відбулася зустріч з сільським головою Тетяною Володимирівною Федоренко. Гостя розповіла користувачам бібліотеки середнього шкільного віку про свою улюблену книгу-дитинства В.Нестайка «Тореадори з Васюківки».
      

    В рамках  проекту в Живанівській бібліотеці-філії відбулася зустріч з вихователем дитячого садка «Віночок» Олійник Л.І., яка розповіла малечі про улюбленні казки свого дитинства («Курочка ряба», «Мідне, срібне і золоте»), які їй розповідала мама, коли вона була маленька.

     Діти з задоволенням слухали розповідь, а також відповідали на запитання загадок, і розповідали про казки які їм подобаються.
   

   Мар’ївська бібліотека-філія запросила на зустріч  Цуран Марію Дмитрівну – Мар’ївського сільського голову, яка  розповіла дітям про свої улюблені твори – Т. Шевченка «Кобзар», І. Котляревського «Енеїда», П. Загребельного «Роксолана».

      Марія Дмитрівна завдячує книгам, що вони на протязі багатьох років допомагають їй досягати значних успіхів  у своєму житті. 

    Гостя   закликала дітей: «Якщо для вас читання – це запорука успіху, приходьте до бібліотеки, читайте,  віддайте перевагу живому спілкуванню з  книгою, а не комп’ютеру».

     Діти подякували Марії Дмитрівні за цікаву бесіду.

     


        Червонослобідська бібліотека-філія організувала зустріч учнів молодшого шкільного віку з директором Червонослобідської ЗШ Цегельник Г.М., яка розповіла дітям про свою улюблену книгу з дитинства Бернетта Фрэнсиса  «История маленького лорда».


 


       Водянська бібліотека-філія організувала зустріч користувачів-дітей з депутатом Водянської сільської ради Дзібановською Ольгою Іванівною.

      Гостя розповіла, що з дитинства дуже любить читати казки і прочитала дітям казку «Котигорошко».

 

 


    В Губівській бібліотеці відбулася зустріч з депутатом сільської ради Бугленко Тетяною Василівною.

    Запрошена  розповіла дітям про улюблену книгу свого дитинства Сельми Лагерлеф «Чудові подорожі Нільса з дикими гусями».

 
    Депутат Першотравенської сільської ради Черненко Л.О.  в рамках проекту зустрілася з учнями Першотравенської ЗШ I-III ступенів.

    Людмила Олексіївна зачитала дітям свою улюблену казку з дитинства Івана Франка «Фарбований лис».

 

   


     

    Читачам Сасівської бібліотеки-філії запам’яталася зустріч із поетесою Наталією Анатоліївною Дубіною. Гостя презентувала присутнім свої нові поезії та зачитала уривок із казки «Липень у Кіровограді» письменниці-землячки Людмили Солодової.  Депутат Мар’ївської сільської ради Оверчук Наталія Георгіївна зустрілася з користувачами-дітьми Зеленівської бібліотеки-філії.

   Наталія Георгіївна розповіла, що ще з дитинства її   улюбленим літературним героєм є Незнайко. Вона зачитала дітям уривок з книги М.Носова «Пригоди Незнайка та його друзів».