"Україна читає дітям"

      

 Для  бібліотек Компаніївської ЦБС  уже стало традицією проводити зустрічі в рамках Національного проекту «Україна читає дітям»            

     Протягом 2018 року в книгозбірнях району в рамках проекту відбулося 16 зустрічей, на яких побували 193 дітей.

      До участі у заходах долучилися вихователі, педагоги, поети, працівники райдержадміністрації, депутати районної та сільських рад.   Відомі краяни розповідали юним землякам про книги, які їм подобалося  читати в дитинстві. 


  
     У рамках національного проекту «Україна читає дітям» в  районній бібліотеці для дітей  відбулася зустріч  юних користувачів  з головним спеціалістом відділу культури, туризму, культурної спадщини, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлією Іванівною Стеценко. 
      Гостя розповіла дітям про життєвий і творчий шлях видатних наших земляків Донченка М.Ф. та Прядуна І.Т. та зачитала їхні вірші.
      Діти задавали чимало цікавих питань. Розмова склалася по-справжньому дружньою та невимушеною. Всі отримали велике задоволення від зустрічі.

 

       Мар’ївська сільська бібліотека-філія постійно долучається до участі в проекті.
       В бібліотеці-філії відбулися казкові посиденьки «В гостях у Василя Сухомлинського»  для дітей з табору денного перебування «Сонячний» при Мар'ївській ЗШ. На захід завітала депутат Мар'ївської сільської ради - Переверзя Валентина Петрівна.
       Гостя  розповіла про свої читацькі уподобання. Вона в дитинстві любила читати українські народні казки, казки народів світу, а особливо захоплювалася казками та оповіданнями великого педагога, письменника Василя Сухомлинського.
    Валентина Петрівна зачитала уривки – «Школа під голубим небом», «Скільки ж ранків я проспав?», «Ой, як же я берегтиму тебе!». Можливо, що твори В.Сухомлинського і дали мрію стати вчителем молодших класів. Валентина Петрівна стала вчителем за покликанням, вона чудовий організатор та людина з щирим серцем. Дітки, також виявили бажання прочитати своїм друзям казочки, а потім було обговорення прочитаного.

     
     Червоновершська сільська бібліотека-філія  в рамках проекту організувала зустріч юних користувачів з вчителем початкових класів Червоновершської ЗШ  Комісарук Людмилою Миколаївною.
    Людмила Миколаївна, натура творча, повела дітей у неосяжний світ книги. Перечитавши багато книг різних жанрів, вона зупинилася на дитячій книжкі Т.Проц «П’ять дарів».    
    Розповідь гості  була на стільки цікавою, що діти слухали її затамувавши подих, поринувши у світ її читацьких захоплень.

 

      До Полтавської бібліотеки-філії на зустріч  завітали учні І загону пришкільного табору «Полтавчанка» під назвою «Капітошка» і  вихователь ДНЗ «Капітошка» Шинкаренко Марина Сергіївна, яка розповіла про свою улюблену дитячу книгу  - Редьярда Кіплінга «Мауглі».
      Діти із задоволенням прослухали скорочену версію цього чудового твору, переглянули викладку літератури «Дивовижний світ героїв Редьярдя Кіплінга», а також розповіли про свої улюблені книги. Також переглянули мультфільм «Книга Джунглів», який потім жваво обговорили. Крім того дітки принесли з собою олівці та фломастери і змогли обрати собі розмальовки про Мауглі та проявити свої творчі здібності.
     А наостанок всі учасники заходу обрали собі книгу до власного смаку.

     

     Зеленівська бібліотека-філія  на зустріч запросила вчителя молодших класів Клименко Тетяну Олександрівна.
    Вона ознайомила дітей  з книгою Станіслава Шаповалова «Лісовий урок» і зачитала  вірші і загадки про дітей і про тварин. Гостя розповіла дітям, що вірші вчать добру, працьовитості, виховують почуття любові та поваги.

 

    

     

      Софіївська  бібліотека організувала зустріч учнів  з табору «Фортуна» з депутатом Районної ради та директором Софіївської ЗШ  Чабан Наталією Володимирівною.
      Вона розповіла дітям про свою улюблену книгу дитинства Миколи Трублаїні  «Шхуна Колумб». Та порадила, щоб діти її обов’язково прочитали.
 

    


      Депутат Петрівської сільської ради Качаліна  Т.М. в рамках проекту зустрілися  з читачами Петрівської бібліотеки-філії.
      Тетяна Миколаївна прочитала українські народні казки, розповіла про своїх казкових героїв.
         Зустріч пройшла цікаво і надовго запам’ятається юним читачам.
 
        Також в Петрівській  бібліотеці-філії відбулася зустріч з Гаврилюк Надією Василівною. Гостя  захоплюється поезією тому і зачитала   дітям вірші із збірки  А.Качана  «Чари ворожбита».


   
      
      В Гарманівській бібліотеці-філії користувачі середнього та старшого шкільного віку зустрілися зі спеціалістом із земельних питань, землевпорядником Гарманівської сільської ради Мельничук Оленою Леонідівною.
      Гостя  розповіла дітям про свою улюблену книгу дитинства Жюль Верна «П'ятнадцятирічний капітан» та зачитала уривки з твору.

 

                

      

           В Червонослобідській бібліотеці-філії відбулася зустріч з місцевою поетесою Тарасенко В.А.
    Запрошена розповіла дітям, що ще з дитинства любить читати вірші Лесі Українки. Ці вірші надихнули її теж на написання віршів, які вона почала писати з 12 років. Поетеса зачитала свої вірші дітям.
              

 

      Нечаївська бібліотека-філія організувала  зустріч користувачів  з директором Нечаївського літературного музею ім. Ю. І. Яновського Михайловською Н.І.
      Наталія Іванівна розповіла про улюблену книгу з дитинства Ено Рауда  «Муфтик, Півчеревичок і Мохобородько»  і зачитала уривки  з повісті-казки.
      Запрошена порекомендувала дітям обов’язково прочитати цей твір про кумедні та захопливі пригоди трьох кмітливих друзів.       

       У рамках проекту у Водянській бібліотеці відбулася зустріч юних користувачів з вчителем фізичного виховання  Сичовим Ю.Ю.
        Юрій Юрійович розповів дітям про те, що в дитинстві він обожнював читати казки. Його душу захоплювали незвичайні сюжети казок народів світу, у яких розкриваються одвічні людські  істини:
Добро і зло, любов і ненависть, краса і потворність. Вчитель зачитав дітям одну із своїх улюблених казок Шарля Перро «Кіт у чоботях». Від зустрічі маленькі читачі отримали тільки позитивні емоції.

 

     Бібліотекар Першотравенської бібліотеки-філії Черненко Л.О. завітала на зустріч до учнів ЗШI-III ступенів. 
    Людмила Олексіївна розповіла, що з дитинства любить читати казки і зачитала арабську казку у віршованому переспіві Івана Франка  «Абу-Касимові капці».     

    У Виноградівській бібліотеці відбулася зустріч дошкільнят з вихователем  навчально-виховного комплексу «Школа–дитячий садочок» Мандрегелею В.П.
     Віра Петрівна зачитала діткам казку  С.Аксакова «Червона квіточка». Гостя розповіла, що ще з дитинства  захоплюється читанням книг і побажала дітям багато читати, адже найбільший друг людини – книги.    


           

     Сасівська бібліотека-філія організувала зустріч дошкільнят з  вихователем Козаковою Л.В., вона зачитала дітям свої улюблені казки з книги «Казки мого дитинства».

        До користувачів Губівської бібліотеки-філії завітала  найкраща читачка Завірюха Вікторія, яка розповіла про свою улюблену книгу Р.Кіплінга «Мауглі» 

      Інформація  про зустрічі в рамках Національного проекту висвітлювалися на веb-сайті районної бібліотеки для дітей та на блогах сільських бібліотек-філій.

 

**************************

********

Протягом 2017 року в книгозбірнях району в рамках проекту відбулося 17 зустрічей, на яких побували 168 дітей.

      На цих пізнавальних зустрічах гості  розповідали про свої  улюблені твори, окремі зачитували, вели приємний діалог з дітьми та відповідали на  питання юних читачів.


      Районна бібліотека для дітей організувала зустріч  вихованців ДНЗ №1 «Пролісок» з вихователем  Кушніренко Тетяною Олександрівною.

      Під час зустрічі Тетяна Олександрівна розповіла  про свої читацькі уподобання,  підкреслила, що саме любов до книги вплинула на вибір її професії. Для голосного читання Тетяна Олександрівна обрала  українські народні казки.

      Читання переросло в живе спілкування з дітьми. Разом вони аналізували вчинки персонажів казок.  

       Бібліотекар районної бібліотеки  Інна Ласка  провела з дітьми огляд літератури «Казковий дивограй».


   

    У Водянській сільській бібліотеці-філії відбулася зустріч юних користувачів з Дзібановською Ольгою Василівною у рамках національного проекту «Україна читає дітям».

     Ольга Василівна розповіла, що   її захоплення художнім словом з’явилося ще в дитинстві. Найбільше до душі з ранніх років припали казки, тому саме казку «Гуси-лебеді» вона вирішила зачитати малечі.
           Сасівська сільська бібліотека-філія в рамках проекту організувала зустріч члена виконавчого комітету сільської ради  Наталії Ігорівні Буяло з вихованцями ДНЗ.

           Запрошена зачитала малечі «Казки мого дитинства». Діти її уважно слухали і потім обговорювали казки.

 
      Мар'ївська сільська бібліотека-філія долучилася до Всеукраїнської проекту «Україна читає дітям», мета якої - навчити читання дітей з раннього віку, сприяти знайомству дитини з навколишнім світом через книгу та прививання любові до всього прекрасного, свого краю і України.

       З дошкільнятами - вихованцями ДНЗ «Калинка» проведено казковий калейдоскоп «Казка стукає у віконце» на який завітала чудова і добра чарівниця - депутат  Мар'ївської  сільської ради Богуславська Людмила Анатоліївна, яка розповіла діткам про свою дитячу та улюблену казочку «Колобок».  

     Запрошена зачитала цікаві фрагменти казки, також розповіла, що в дитинстві її різні казочки розповідала бабуся. 

     Любов до читання та книги взяла від матусі - Неоніли Андріївни, яка працювала і працює бібліотекарем в сільській бібліотеці.                      

    Книги її супроводжують по життю, адже книга це аптека для душі.

      По закінченню  казкового калейдоскопу бібліотекар запросила всіх до сільської бібліотеки, щоб дітки разом з батьками відвідували та читали книги.


  
   Бібліотекар
 Червоновершської  сільської бібліотеки - філії запросила на зустріч з користувачами чарівну, розумну, талановиту людину –  депутата селищної ради Панченко С.В. 

      Світлана  Василівна розповіла дітям про свої дитячі уподобання, про роль книги у своєму житті, а також поділилась спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв, і прочитала  оповідання із книги О. Прилуцього «Весилуха».


 В Роздольській бібліотеці-філії  відбулася зустріч дітей молодшого шкільного віку з найкращою читачкою Бабакіною Тетяною.

   Дівчинка розповіла, що дуже захоплюється творами письменників-земляків і прочитала  дітям вірші із збірочки Антоніни Царук «Проліскові дзвони».

 Живанівська бібліотека-філія в рамках проекту завітала до ДНЗ «Віночок» вихователь Олійник Л.І. прочитала малечі українські народні казки.


 

      Голубієвицька бібліотека-філія організувала зустріч з секретарем сільської ради Гришиною Оленою Василівною. Гостя розповіла дітям: «Моя мама працювала бібліотекарем, і я найчастіше за всіх відвідувала бібліотеку. Я дуже любила читати казки своїм найменшим сестричкам і братику».

     Під час зустрічі Олена Василівна прочитала казки з збірки Івана Франка «Коли ще звірі говорили».

Наприкінці зустрічі гостя закликала дітей читати книги, бо лише з книг вони можуть дізнатись багато корисного та цікавого.

 

      В рамках проекту Першотравенська сільська бібліотека-філія  запросила депутата сільської ради Кругляцьку Аллу Олександрівну. Гостя розповіла про себе і прочитала оповідання «Золота гора до неба» Віктора Близнеця.

 

***************************  

Протягом 2016 року у бібліотеках Компаніївської ЦБС в рамках проекту відбулася низка зустрічей з цікавими людьми.

 

             В районній бібліотеці для дітей учням молодшого шкільного віку про Василя Чухліба, автора багатьох дитячих книг, розповідала вчитель початкових класів О.А. Бутько. Олена Анатоліївна з дитинства захоплювалася літературними казками. На зустрічі вона прочитала малюкам казку «Пісня тоненької очеретини» В. Чухліба.
     Червоновершська сільська бібліотека-філія в рамках Національного проекту  «Україна читає дітям» організувала зустріч користувачів з головою Червоновершівської сільської ради Назарян Світланою Михайлівною.

    Вона розповідала дітям, що в дитинстві захоплювалася творами великого французького мрійника Жюль Верна. Гостросюжетні, пригодницькі, захоплюючі романи «П’ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», стали путівкую на все життя для  сільського голови.

 


 

     В Гарманівській бібліотеці  відбулася зустріч з депутатом сільської ради Ткаченком А.О.

   Антон Олександрович розповів дітям про свої читацькі уподобання,  а саме, про твори Тараса Григоровича Шевченка.

 

             


 

    В Софіївській сільській бібліотеці філії відбулася зустріч з сільським головою Тетяною Володимирівною Федоренко. Гостя розповіла користувачам бібліотеки середнього шкільного віку про свою улюблену книгу-дитинства В.Нестайка «Тореадори з Васюківки».
      

    В рамках  проекту в Живанівській бібліотеці-філії відбулася зустріч з вихователем дитячого садка «Віночок» Олійник Л.І., яка розповіла малечі про улюбленні казки свого дитинства («Курочка ряба», «Мідне, срібне і золоте»), які їй розповідала мама, коли вона була маленька.

     Діти з задоволенням слухали розповідь, а також відповідали на запитання загадок, і розповідали про казки які їм подобаються.
   

   Мар’ївська бібліотека-філія запросила на зустріч  Цуран Марію Дмитрівну – Мар’ївського сільського голову, яка  розповіла дітям про свої улюблені твори – Т. Шевченка «Кобзар», І. Котляревського «Енеїда», П. Загребельного «Роксолана».

      Марія Дмитрівна завдячує книгам, що вони на протязі багатьох років допомагають їй досягати значних успіхів  у своєму житті. 

    Гостя   закликала дітей: «Якщо для вас читання – це запорука успіху, приходьте до бібліотеки, читайте,  віддайте перевагу живому спілкуванню з  книгою, а не комп’ютеру».

     Діти подякували Марії Дмитрівні за цікаву бесіду.

     


        Червонослобідська бібліотека-філія організувала зустріч учнів молодшого шкільного віку з директором Червонослобідської ЗШ Цегельник Г.М., яка розповіла дітям про свою улюблену книгу з дитинства Бернетта Фрэнсиса  «История маленького лорда».


 


       Водянська бібліотека-філія організувала зустріч користувачів-дітей з депутатом Водянської сільської ради Дзібановською Ольгою Іванівною.

      Гостя розповіла, що з дитинства дуже любить читати казки і прочитала дітям казку «Котигорошко».

 

 


    В Губівській бібліотеці відбулася зустріч з депутатом сільської ради Бугленко Тетяною Василівною.

    Запрошена  розповіла дітям про улюблену книгу свого дитинства Сельми Лагерлеф «Чудові подорожі Нільса з дикими гусями».

 
    Депутат Першотравенської сільської ради Черненко Л.О.  в рамках проекту зустрілася з учнями Першотравенської ЗШ I-III ступенів.

    Людмила Олексіївна зачитала дітям свою улюблену казку з дитинства Івана Франка «Фарбований лис».

 

   


     

    Читачам Сасівської бібліотеки-філії запам’яталася зустріч із поетесою Наталією Анатоліївною Дубіною. Гостя презентувала присутнім свої нові поезії та зачитала уривок із казки «Липень у Кіровограді» письменниці-землячки Людмили Солодової.  Депутат Мар’ївської сільської ради Оверчук Наталія Георгіївна зустрілася з користувачами-дітьми Зеленівської бібліотеки-філії.

   Наталія Георгіївна розповіла, що ще з дитинства її   улюбленим літературним героєм є Незнайко. Вона зачитала дітям уривок з книги М.Носова «Пригоди Незнайка та його друзів».