Kadra‎ > ‎

Katarzyna Jankowska

Animator i menedżer kultury oraz czasu wolnego, tancerka i dyplomowany instruktor tańca z ukończonymi studiami pedagogicznymi. 
Od 1999 roku tancerka związana z Zespołem Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej, z czym wiążą się liczne występy i koncerty na scenach Polski, Europy i całego świata. (m.in w Chinach, Ekwadorze, Kolumbii czy Algierii). 
Uczestniczka wielu szkoleń tanecznych i choreograficznych, dwukrotna stypendystka Rektora UMCS za osiągnięcia artystyczne, laureatka wielu konkursów tanecznych w kraju i za granicą, m.in. zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu sportowego  "adidas women all sports team" organizowanego przez markę adidas women® w kategorii tanecznej, w którym zwycięzcy z całej Europy brali udział w największych warsztatach w Rio de Janeiro - Brazylia. 
Zajmuje się edukacją - przede wszystkim dzieci (ale nie tylko) w zakresie różnych form tańca. Prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych zarówno w kraju jak i za granicą. Współpracuje z lubelskimi szkołami, przedszkolami, instytucjami kultury i agencjami artystycznymi. Podróżuje po świecie zbierając cenne doświadczenia i dzieląc się nimi z innymi. Prowadzi różnego rodzaju eventy, pozuje do zdjęć i śpiewa. Kreatywna dusza z masą pomysłów do zrealizowania. Nie znosi nudy i jest w swoim żywiole, kiedy wokół niej dużo się dzieje. Uwielbia inspirować innych i zaszczepiać w nich miłość do tańca!