Aktualności


Wy już stajecie się legendą!

posted Sep 21, 2016, 2:10 PM by Klub Historyka

Bywają bohaterowie, tacy jak patron Publicznego Gimnazjum w Tarnowcu Rotmistrz Witold Pilecki. Ich charyzmatycznej osobowości nie można zniszczyć i umniejszyć, bo sami wyznaczają standardy etyczne dla przyszłych pokoleń. A Gimnazjum w Tarnowcu potrafiło podjąć wyzwanie poszukiwania uniwersalnych prawd o wartości życia ludzkiego. A według gimnazjalistów są nimi bezinteresowny patriotyzm, poświęcenie dla Ojczyzny, sprzeciw wobec totalitarnych systemów politycznych odbierających wolność, świadczenie  przykładem własnego życia, a także śmierci o godność każdego człowieka. Te wartości realizował Rotmistrz Witold Pilecki. Jego imię w czerwcu 2016 roku gimnazjaliści przyjmowali świadomie, wiedząc, że ten etap edukacji zostanie zamieniony  na ośmioletnią szkołę podstawową. Postanowili jednak swoim następcom w Szkole Podstawowej imienia hetmana Jana Tarnowskiego, zostawić  dar nieprzemijający i uniwersalny – współczesnego bohatera „na trudne czasy XXI wieku”. Mają nadzieję, że jego sylwetka będzie wyznaczać standardy etyczne przez następne lata funkcjonowania szkoły. Dzięki temu wyborowi sami przechodzą do historii oraz legendy szkoły w Tarnowcu. Czy ktoś jeszcze potrafi tak brawurowo wystąpić w scenie dramowej? Czy ich następcy potrafią tak emocjonalnie, a jednocześnie fachowo zaangażować się w projekt działania?  Oczywiście, że to zrobią!!! Mamy nadzieję, że postać Rotmistrza Witolda Pileckiego, patrona Gimnazjum w Tarnowcu stanie się nieodłączną częścią tradycji naszej szkoły, a także trwałą  inspiracją dla wszystkich uczniów, którzy będą tu pobierać naukę.

Dzięki Państwu Halinie oraz Robertowi Bendzera filmowcy oraz  dokumentaliści „Klubu Historyka”  – Kamil Bendzera  i Gabriel Szczyrek pragną zaprezentować autorski film z uroczystości nadania imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego Publicznemu Gimnazjum w Tarnowcu. Zapraszamy  Internautów do wejścia na stronę „Klubu Historyka”, bo wsparliście Państwo tę uroczystość całym sercem, tworząc nierozerwalną wspólnotę Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. A to piękna historia, która  już staje się legendą, tworząc tożsamość wszystkich, którzy identyfikują się lub współpracują z naszą szkolną społecznością.

Film z YouTube

Czy jeszcze pamiętacie – „ Pięknych tysiącletnich ?”

posted Sep 20, 2016, 12:04 PM by Lukasz K

Na dworze  ciągle wakacyjny upał, a my już jesteśmy w szkole! Mamy nadzieję, że nasi drodzy Internauci zamienili komputery na aktywny wypoczynek, wykorzystując ostatnie letnie dni. „Klub Historyka” uznał, że już pora podnieść również temperaturę, a także poziom emocji na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że pamiętacie bohaterów projektu „1000 pomysłów  na tysiąclecie chrztu Polski”. Niektórzy z nich są absolwentami, inni uczniami najstarszych klas Gimnazjum lub Szkoły Podstawowej. Autorzy filmu Kamil Bendzera i Gabriel Szczyrek swoim reportażem postanowili osłodzić koniec wakacji! Drodzy uczniowie, szacowni absolwenci, wspaniali rodzice, kreatywni seniorzy, wejdźcie na stronę „Klubu Historyka” i zobaczcie, jak wyglądaliście przed wakacjami w kontuszach, strojch fitnes oraz jak brawurowo zaprezentowaliście stroje z różnych epok historycznych. Żadna postać historyczna nie mogła się jednak równać z publicznością, która udowodniła, że jak nikt inny potrafi współpracować z młodzieżą. Przed nami jesień i może warto przypomnieć te nastrojowe klimaty, które wspólnie przeżywaliśmy przed wakacjami. Romantycy niech oglądną film w nastroju  lirycznym . A internauci z poczuciem humoru mają szansę na świetną zabawę i na pewno z przysłowiowym „przymróżeniem oka” zaakceptują  siebie w „przedwakacyjnej aranżacji historycznej”. W końcu wszyscy postarzeliśmy się o dwa miesiące, ale to tylko dodaje nam uroku!!! A ci z was, którym upały psują już humor, niech wyobrażą sobie, że w tej temperaturze codziennie ubieracie kontusz lub stylową aksamitną suknię.

Zapraszamy do wejścia na stronę „Klubu Historyka”! Dziękujemy również naszym wypróbowanym przyjaciołom Państwu Halinie i Robertowi Benzera, którzy czuwali nad jego powstaniem.

Teresa Kozaczka i Łukasz KwiekFilm z YouTube


Semper  fidelis  -  „Zawsze wierni”

posted Jun 13, 2016, 2:52 PM by Klub Historyka

Szanowni Internauci już wkrótce na stronach Klubu Historyka będziecie mogli śledzić dokumentację  w formie fotoreportaży i filmów z prac nad nadaniem Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Tarnowcu imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. W podziękowaniu za pracę pragniemy zamieścić dwa podziękowania dla uczniów oraz ich rodziców, którzy wyróżniają się w czasie konkursów, a także realizowanych projektów historycznych i informatycznych. Podziękowania są tym cenniejsze, że podpisał je osobiście – pan Andrzej Pilecki – syn Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dlatego z dumą o naszych uczniach oraz wspierających ich rodzicach i seniorach mówimy „Semper fidelis”, to określenie nadawali Rzymianie, tym którzy w każdych okolicznościach dochowywali wierności Ojczyźnie, zarówno w sprawach „wielkich” i „małych”.

Teresa Kozaczka i Łukasz Kwiek – opiekunowie „Klubu Historyka” oraz Wielkiej Loży Informatyków


Uwaga!!! Niespodzianka, jakiej jeszcze nie było!!!

posted May 30, 2016, 9:12 AM by Lukasz K

Ten film musi obejrzeć każdy z Was! Na stronie Klubu Historyka obejrzycie 30 minutowy film nagrany podczas Dnia Europejskiego przez Kamila Bendzerę, Gabriela Szczyrka pod czujnym okiem pana Roberta Bendzery. Każda klasa ma swoje 5 minut! Jeszcze raz prześledzicie prezentacje klas i zobaczycie wszystkich uczestników. Ten film musi obejrzeć każdy, bo jeszcze tak profesjonalnego materiału filmowego na stronie Klubu Historyka nie było. Oglądajcie wszyscy ! Niezależnie od wieku, bo rozrywka jest gwarantowana. To nasz hit w tym sezonie! Musicie go również zobaczyć, aby polemizować z werdyktem Klubu Historyka i Wielkiej Loży Informatyków, która przyznaje:

Miejsce I: „Słodka Francja” – klasa II B. Finezyjne odnośniki, humor i francuski wdzięk. Jak ich nie kochać ? Wiwat Francja!

Miejsce II: „Luksemburg” – klasa I A. To oni przedstawili perfekcyjnie historię i legendę jednego z mniej znanych krajów UE. A jeśli ktoś potrafi zaskoczyć Klub Historyka i Wielką Lożę Informatyków, to jest wielki ! Na tym samym miejscu plasujemy „Holandię’’ – I B za perfekcyjnie prowadzoną fabułę, liczne rekwizyty i piosenkę Mileny Łąckiej. Oni potrafią wszystko! A jak zagrali w projekcie historycznym, to wkrótce przekonacie się sami. Wiwat PANELE!

Miejsce III: „Niemcy”- III a, ależ jesteśmy obiektywni! To dla kreacji pani kanclerz i prezydenta Niemiec oraz dziewczyn, które miały tyle wdzięku, że podejrzewamy je o posiadanie słowiańskich przodków. Doceńcie ten werdykt!

Miejsce IV: „Wspaniałe Włochy” – II A. Tak, tak, byliście wspaniali, ale Klubowicze rozpoznali księcia Mieszka I. Niestety twórca państwa polskiego zarobkowo prowadził pizzerię na Sycylii i na dodatek wykrzykiwał po włosku uwagi wobec pięknej Słowianki – bardzo inteligentnej blondynki, która w końcu okazała się znacznie od niego bystrzejsza. Na szczęście 19 maja 2016 roku książę Mieszko I powrócił do Tarnowca, co sami obejrzycie w kolejnym filmie. Wiwat piękne Włoszki ! Nie wiemy tylko, czy te ekscesy wydarzyły się przed, czy po przyjęciu chrztu przez Polskę ? Jesteśmy w trakcie wyjaśniania jednej z największych zagadek dotyczących tego władcy oraz jego kuzynki.

Miejsce V: „Belgia” – w wykonaniu legendarnej klasy III B. Kochani przez trzy lata nikt Was nie okiełznał, zawsze byliście dumni i niezależni. A tu nie dosyć, że okradliście niekompetentnie bank, to jeszcze daliście się aresztować! III B – legenda tej szkoły w kajdanach, to tak, jakbyśmy nagle zaprzeczyli teorii heliocentrycznej. Szok był tak głęboki, że do dziś bijemy brawo. Byliście świetni!!!

A TERAZ SZYBKO SIĘ LOGUJCIE I POLEMIZUJCIE Z TYM WERDYKTEM !!!

Opiekunowie Klubu Historyka i Wielkiej Loży Informatyków składają szczególne podziękowania Panu Robertowi Bendzera oraz jego synowi Kamilowi Bendzera, a także Gabrielowi Szczyrkowi za profesjonalizm oraz życzliwość. Pamiętamy o podziękowaniach dla pani Agnieszki Trojak i Urszuli Kality, a także wszystkich, którzy potrafią tak wspaniale poznawać niuanse UE. Takie przygody zdarzają się tylko w Tarnowcu! Zostań jednym z NAS i wybierz naukę w klasie I Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum. TY też osiągniesz ten poziom, dystans do siebie i wiedzę zdobytą w projektach, podszytą poczuciem humoru.

Teresa Kozaczka, Łukasz KwiekZAPRASZAMY

posted May 15, 2016, 2:49 PM by Klub Historyka


„Perła Tarnowca”

posted Mar 15, 2015, 3:31 PM by Klub Historyka

Szymon
Szanowni Internauci ! Niestandardowi uczniowie pracowali w czasie ferii. A dziś zamieszczamy specjalną niespodziankę. Kliknijcie zakładkę „Więcej” i sami obejrzycie, jaki obiekt architektury został przez Szymona Gochowskiego uznany za „Perłę Tarnowca”. Wykonawca  gwarantuje znakomity poziom filmu. Szymona Gochowskiego – ucznia klasy III C znacie ze stron internetowych. Jest rodowitym mieszkańcem Tarnowca. Członkiem Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Pasjonatem motoryzacji i nauk technicznych. Posiada własny kanał na YouTube poświęcony tej tematyce. Prywatnie jest wspaniałym kolegą, jednym z najbardziej lubianych członków Klubu Historyka i bratem Sylwii Grochowskiej – klasa II a, której prace poznacie już wkrótce .

A to dopiero początek wiosennych niespodzianek, bo w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Tarnowcu nie ma nudnych uczniów !

Dedykujemy Wam film „Perła Tarnowca”

Film z YouTube


Stań się częścią historii piękna, bo historia jest nauką żywą, bądź jej częścią !

posted Mar 11, 2015, 3:56 PM by Klub Historyka

Jeśli jesteś uczennicą lub uczniem Klas IV – VI i Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu, stań się częścią monumentalnej historii. Kornelia Babiarska przygotowuje przełomową prezentację : „Historia Piękna”, to jedno z najbardziej oryginalnych przedsięwzięć Klubu Historyka oraz Koła Informatycznego. Kornelia – uczennica klasy III  C ( mieszkanka Świebodzina) przygotowała przepiękną prezentację poświęconą ewolucji piękna na przestrzeni wieków. A do dopełnienia piękna w XXI wieku zapraszamy naszych uczniów!

Zasady udziału w castingu:

*      Do dnia 20 marca dostarcz do Kornelii Babiarskiej swoje zdjęcie, które może być wykorzystane w prezentacji : „Historia piękna”, zamieszczonej na stronach internetowych Klubu Historyka i ZSP w Tarnowcu.

*      Może być to zdjęcie portretowe, studyjne lub plenerowe. Prosimy aby nie zawierało zbędnych szczegółów.

*      Nie wykorzystujemy zdjęć grupowych.

*      Do zdjęcia dołącz oświadczenie następującej treści podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych: „Wyrażam zgodę na wykorzystanie wizerunku mojej córki/syna ……………………….. na stronach internetowych ZSP w Tarnowcu.”

*      Zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej bez podania danych osobowych uczniów.

 

Nasi drodzy i piękni uczniowie. Sprawdźcie radość innym i sobie! Przynieście zdjęcie – poszukujemy piękna klasycznego i nowoczesnego ! I TY musisz  zostać twarzą „Historii Piękna”. Twoje piękno utrwalimy dotąd, dokąd chociaż jeden mieszkaniec globu wejdzie na stronę ZSP w Tarnowcu !           Czyli na zawsze!

 

Prezent Noworoczny Klubu Historyka

posted Jan 7, 2015, 12:53 PM by Klub Historyka

Film z YouTube


Klasa III b - sprzątanie cmentarza wojennego

posted Nov 17, 2014, 2:57 PM by Klub Historyka

W tym roku wielkim sercem i europejską tolerancją wykazała się klasa III b. Uczniowie tej klasy sprzątali cmentarz. Pamiętając o spoczywających tutaj: Rosjanach, Węgrach, Austriakach, Niemcach i Polakach.

Melancholijny listopad!

posted Nov 17, 2014, 2:56 PM by Klub Historyka

Ten miesiąc  tradycyjnie łączy się w naszej kulturze z pamięcią o zmarłych i Świętem Niepodległości przypadającym na dzień 11 listopada. A Klub Historyka i Samorząd Uczniowski w duchu ekumenicznej pamięci, złożył na cmentarzu wojennym w Tarnowcu biało - czerwone róże. Przypominamy, że 11 listopada 1918 roku podpisano rozejm kończący I wojnę światową, w historiografii europejskiej nazywanej Wielką Wojną.
http://zsptarnowiec.pl/index.php/klub-historyka/1469-melancholijny-listopad

1-10 of 12