Ретроспектива 2010

Ретроспектива 2010

Кінофестиваль «КІНОМЕДІА» з 8 до 12 листопада 2010 року запрошує усіх на перегляд найкращих світових ретроспективних фільмів про роботу медіа. Показ фільмів зі скарбниці світового кінематографу відбуватиметься упродовж тижня у приміщенні кіностудії FILM.UA, вул.. Закревського, 22, початок о 20.00.

Усі бажаючі зможуть скористати з послуг МЕДІА-АВТОБУСА, який курсуватиме від ст. м. Петрівка (поруч з McDonalds) кожного дня о 19:00.

            Список переможців "Ретроспективи":  

1. «Вся президентська рать», 1976 рік, реж. Алан Пакула (All the President's Men) 10 листопада, середа 20:00 

Найвидатніша перемога журналістики! В основі стрічки – правдива подія – Вотергейтський скандал 1973 року, внаслідок якого тодішній президент США Річард Ніксон був змушений залишити свій пост. Натомість героями Америки стали журналісти «Washington Post» Боб Вудворд і Карл Бернштейн. У 2007му році американський кіноінститут вніс стрічку у сотню найкращих фільмів США усіх часів.

 

2. «Обличчя в натовпі», 1957 рік, реж. Еліа Казан (A Face in the Crowd) 8 листопада, понеділок 20:00 

Після в’язниці Ларрі «Самітник» Родс потрапляє на радіостанцію, а звідти – на екрани телебачення. Манія величі та слухняність аудиторії, розважальні шоу та політика, бродяжництво та дороге життя вищого суспільства. Все це сплелося у напружену соціальну драму, що зачіпає найоголеніші нерви тогочасної Америки.

 

3. «Про вбивство на першу шпальту», 1972 рік, реж. Марко Беллокчіо (Sbatti il mostro in prima pagina) 9 листопада, 20:00

У розпал політичного протистояння (полем бою для якого стає політична думка) – на першу сторінку газети потрапляє повідомлення про вбивство дівчини-школярки. Хтозна, можливо, маніяк в одному із політичних таборів? І кому важливо, що справжній злочинець залишаться на свободі?

 

4. «Сальвадор», 1986 рік, реж. Олівер Стоун (Salvador) 12 листопада, 20:00

Режисер фільму, Олівер Стоун, ветеран В’єтнамської війни, найкращі свої кіно роботи присвятив саме воєнним подіям. В основі сюжету «Сальвадор» – історія репортера, який фізично не може існувати в мирних умовах. Він переконує свого близького товариша відправитись в сусідню країну, у якій легкодоступні жінки, алкоголь і наркотики – одвічні супутники воєнного кореспондента. Із цього могла б вийти забавна комедія, якби не було все настільки драматично.

 

5. «Телемережа», 1976 рік, реж. Сідні Люмет (Network) 11 листопада 20:00

Рейтинги вирішують все. Їх піднімають або позитивними справами, або чорним піаром. Репортеру новин Говарду Білі вдалося підняти власний рейтинг по-іншому: у прямому ефірі у нього стався нервовий розлад. Після цього довіра глядачів до нового «пророка прямого ефіру» карколомно зростає. Цим вирішили скористатися його боси. Та коли вплив пророка починає суттєво знижуватися, його потрібно позбутися. І звичайно ж, у прямому ефірі…

Comments