Vitaj v našom projekte

Ahoj, žiačka / žiak našej školy,
 • Si "eko" a nie je Ti ľahostajný osud našej planéty?
 • Celkom sa vyznáš v digitálnych technológiách?
 • Vieš sa slušne dohovoriť po anglicky, alebo máš v pláne sa v angličtine zdokonaliť?
 • Rada / rád cestuješ?
 • Chceš sa podieľať na príprave Detskej svetovej výstavy, alebo sa jej dokonca aj zúčastniť?

Ak si na tieto otázky odpovedala / odpovedal ÁNO, potom si tá správna osoba, ktorú potrebujeme v našom projekte.

Našej škole bol totiž v rámci programu Erasmus+ udelený grant na projekt Kids' Universal Exhibition 2021 / Detská svetová výstava 2021. V rámci tohto projektu sa v školských rokoch 2019/2020 a 2020/2021 budú vzájomne stretávať učitelia a žiaci z Francúzska, Maďarska, Slovenska, Španielska, Švédska a Talianska. Vo svojich školách a krajinách budú spoločne pripravovať 1. detskú svetovú výstavu, ktorá sa v máji roku 2021 uskutoční vo francúzskom meste Toulon. Ústrednou témou projektu i tejto výstavy bude hľadanie pozitívneho vzťahu medzi technológiami a prírodou.

Skús si pozrieť nasledujúce videá francúzskych učiteľov a žiakov, aby si mala / mal predstavu, o čom to celé bude:


Ak som Ťa presvedčila, neváhaj kontaktovať svojho učiteľa / svoju učiteľku angličtiny, alebo priamo mňa. Kontakt na mňa nájdeš na bočnom paneli.

Ing. Drahomíra Vaškovská, MBA  koordinátorka a manažérka projektu


Oznamy

 • Koronavírus a dopad na realizáciu Erasmus+ projektov
  10. 3. 2020, 2:27 zverejnil používateľ Drahomíra Vaškovská
 • Ministerstvo školstva vydalo druhé usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu https://www.minedu.sk/ministerstvo-skolstva-vydalo-druhe-usmernenie-v-suvislosti-so-sirenim-koronavirusu/
  10. 3. 2020, 2:18 zverejnil používateľ Drahomíra Vaškovská
 • I am Crazy, Because I Want to Change the World: Message in a Bottle in the Internet Sea A Diary for the Kids' Universal Exhibitionby Vittorio VandelliSince we are fellow-teachers and friends, Mr. Costes and I have been in constant contact in these last few ...
  8. 10. 2019, 11:32 zverejnil používateľ Drahomíra Vaškovská
Zobrazujú sa príspevky 1 - 3 zo stránky 3. Zobraziť ďalšie »

Zoznam úloh pre žiakov

Poradové čísloDátumNázov úlohyPopis úlohy
01. 30. septembra 2019 1. prezentácia "My Country, My City, My School" Predstav hosťom zo zahraničia svoju krajinu, svoje mesto i svoju školu. 
02. 30. septembra 2019 2. prezentácia "Kids' Universal Exhibition 2021" Čo je medzinárodná svetová výstava? Slovensko niekedy nejakú organizovalo, alebo sa jej zúčastnilo? Pokús sa predstaviť si svoju vlastnú Detskú svetovú výstavu, ktorá sa uskutoční v máji 2021 vo francúzskom meste Toulon. 
03. 30. júna 2020 Plagát "Kids' Universal Exhibition 2021" Navrhni plagát Detskej svetovej výstavy, ktorá sa uskutoční od 28. do 29. mája 2021 vo francúzskom meste Toulon. Môže byť v digitálnej, alebo kreslenej forme. Musí sa jednať o originál a nie je možné sťahovanie cudzích obrázkov z internetu. Plagát musí obsahovať názov, miesto a termín konania výstavy, ako aj "www.sites.google.com/site/kidsuniversalexhibition2021". Nemá obsahovať žiadne zbytočné slová navyše. 
04. 30. júna 2020 Odkaz zahraničným kamarátom v projekte Napíš krátky odkaz (maximálne 3 vety) zahraničným kamarátom v projekte. Má byť napísaný v anglickom jazyku. Pošli mi ho v digitálnej forme. Následne, podľa ďalších pokynov, tento odkaz prepíšeš ručne do diplomatickej pošty k fotografii svojho plagátu. 
Zobrazujú sa položky (ich počet je 4) zo stránky Zoznam úloh pre žiakov, ktoré sú zoradené podľa stĺpca Poradové číslo. Zobraziť ďalšie »