Tulokset 2014


Miehet 90 km

1. Puuronen Tuukka ACT 2:16:06,0
2. Kananen Kimmo Shimano 2:16:08,4
3. Ikonen Tommi
2:16:18,8
4. Mikkilä Jaakko CCH 2:16:20,8
5. Kunnap Janis
2:16:23,7
6. Parviainen Juha ACT 2:16:23,7
7. Mäkelä Antti
2:16:23,7
8. Mattila Harri
2:16:23,7
9. Koimäki Hannu Vantaan Pyöräilijät 2:16:23,7
10. Karjalainen Pasi Zeus 2:16:23,7
11. Hyttinen Tero Porvoon Akilles 2:16:23,7
12. Huovilainen Lasse CCT 2:16:23,7
13. Priha Matti CCT 2:16:23,7
14. Sildén Simo
2:16:23,7
15. Malila Vesa Cycling Academy 2:16:23,7
16. Hallikainen Jani ACT 2:16:23,7
17. Kuusela Sami Akilles 2:16:23,7
18. Heikkilä Antti Team Electrofit 2:16:23,7
19. Koskinen Tommi ACT 2:16:23,7
20. Kauhanen Beni
2:16:23,7
21. Koskela Juhani
2:16:23,7
22. Sitzko Antti Porvoon Akiles 2:16:23,7
23. Rinkinen Petri CCT 2:16:23,7
24. Salonen Antti Prologi 2:16:23,7
25. Tallinen Antti Kouvolan Pyöräilijät 2:16:23,7
26. Söderberg Rolf Porvoon Akiles 2:16:23,7
27. Mansner Jan-Magnuns Porvoon Akiles 2:16:23,7
28. Peltola Antti
2:16:23,7
29. Takamäki Timo Kaupin Kanuunat 2:16:23,7
30. Lawson John CCT 2:16:54,0
31. Kemppainen Jari
2:17:06,6
32. Aaltonen Harri Cycling Academy 2:17:11,1
33. Kettu Antti ACT 2:17:19,1
34. Elonen Kari RSP 2:17:20,2
35. Norkola Tero HEPO 2:17:45,7
36. Karhu Kimmo Porvoon Akiles 2:18:42,6
37. Jurco Andrej CK Unitrek 2:18:59,1
38. Heikkilä Samuli Paipin Polkijat 2:21:24,5
39. Leskelä Jukka
2:21:27,3
40. Kuisma Antti Zeus 2:22:06,3
41. Korhonen Jyrki Zeus 2:28:52,8
42. Karlsson Antti Prologi 2:29:06,5
43. Roselius Heikki Cycle Center team2 2:29:24,7
44. Kinnunen Esa IK-32 2:29:24,7
45. Aaltonen Verneri Cycling Academy 2:29:28,4
46. Ranta Jussi HelTri 2:29:28,4
47. Hyyppä Kosti
2:29:28,4
48. Heimala Mika Haurunen AST 2:29:28,4
49. Heinaro Heikki
2:29:28,4
50. Wahlman Sami
2:29:28,4
50. Minkkinen Veikko Cycling Academy 2:29:28,4
52. Lundström Sebastian
2:29:28,4
53. Hellund Keijo Velo Salo 2:29:28,4
54. Edelman Tatu Cycling Academy 2:29:28,4
55. Aaltonen Seppo VR 2:29:35,5
56. Törmälä Teemu ACT 2:29:41,6
57. Tanttu Kimmo
2:29:41,6
58. Huumo Mauno Korson Kaiku 2:29:47,6
59. Partti Antti Pähkinäniemen Ponnist 2:29:47,6
60. Törölä Esa
2:29:58,6
61. Peltola Mikko KymUV 2:32:13,4
62. Vepsäläinen Kim RCT 2:32:20,6
63. Joutsen Tero
2:32:46,5
64. Happonen Marko Korson Kaiku 2:33:10,6
65. Jaatinen Juuso LrPy 2:33:18,6
66. Väkeväinen Timo Uudenmaan pyöräilijät 2:33:42,8
67. Heino Mikael KorsonKaiku 2:33:47,5
68. Vesanto Marko
2:34:57,8
69. Ridala Riho
2:35:33,9
70. Valkonen Henri
2:36:04,1
71. Tinell Christian ACT 2:36:04,1
72. Suoknuuti Pekka Karhulan Kampi 2:36:04,1
73. Virta Jouko
2:36:15,5
74. Hallikainen Janne ACT 2:37:12,8
75. Martikainen Tuomas ACT 2:40:00,9
76. Heino Mauri CCH 2:40:05,2
77. Ekström Jarl CCG 2:40:05,2
78. Kuivamäki Tuomo
2:40:14,9
79. Mikkilä Antti
2:40:22,0
80. Kjellberg Jaakko
2:40:22,0
81. Kylänlahti Henry PAF 2:40:36,6
82. Vuoristo Tommi TTS 2:40:36,6
83. Heinonen Martti Team Liquid 2:40:45,3
84. Vellonen Sami Cycling Academy 2:40:55,1
85. Nikkarinen Arto
2:41:30,8
86. Kenttä Veikko
2:42:55,5
87. Viita Pekka
2:43:12,3
88. Lindqvist Mikko
2:43:23,7
89. Kauppala Petteri CCH 2:44:56,6
90. Vartiainen Mika
2:45:27,0
91. Pelkonen Tero Tuusula 2:45:58,7
92. Honka Timo Helsinki Triathlon 2:45:58,7
93. Piirainen Veikko
2:45:58,7
94. Salonen Sami TuMk 2:46:14,4
95. Saloniemi Juho Orimattilan Toive 2:48:16,4
96. Paulin Aridani ACT 2:48:25,5
97. Hatara Marko
2:53:53,2
98. Pomell Petre
2:54:18,7
99. Halmeenmäki Juha-Pekka Kirkkonummi 2:54:18,7
100. Lehto Pasi
2:54:18,7
101. Martikainen Kari Mäntsälänurheilijat 2:54:18,7
102. Joutsiniemi Juha TeknoPojat 2:54:18,7
103. Anttila Ilkka TeknoPojat 2:54:24,1
104. Koistinen Antti
2:54:24,1
105. Oksanen Pekka Cycling Academy 2:54:24,1
106. Harmaala Ismo
2:55:12,2
107. Tanhuanpää Jari Cycling Academy 2:55:12,2
108. Halonen Pekka IK-32 2:55:12,2
109. Ryti Oskari Parantolan Pojat 2:55:12,2
110. Kivinen Toni
2:55:12,2
111. Mustonen Vesa-pekka Cycling Academy 2:56:07,9
112. Jääskeläinen Ilkka Cycling Academy 2:56:29,9
113. Toiviainen Timo VR 2:56:45,0
114. Saantola Jouni Turun Harrastajat 2:56:45,0
115. Selin Peter Cycling Academy 2:56:52,6
116. Nurminen Pekka Cycling Academy 2:56:52,6
117. Paananen Ilpo Karhulan Kampi 2:57:03,1
118. Saarinen Hannu Hypy 2:57:10,6
119. Laine Laurimatti
2:58:06,4
120. Lehtovirta Mika
2:58:06,4
121. Tetri Timo Team Liquid 2:58:06,4
122. Heikkilä Timo
2:58:10,6
123. Rehnman Kaj LSVJL 2:58:17,8
124. Svala Joona
2:58:17,8
125. Pirkkala Sami
2:58:20,8
126. Alatalo Kristian Cycling Academy 2:58:20,8
127. Taipale Timo Cycling Academy 2:58:20,8
128. Lindholm Petri VeloSalo 2:58:20,8
129. Härmä Mika Cycling Academy 2:58:20,8
130. Kärkinen Jari Cycling Academy 2:58:20,8
131. Karttiala Tero
2:58:31,5
132. Asikainen Kari Cycling Academy 2:58:31,5
133. Parviainen Heikki Cycling Academy 2:58:41,6
134. Leinonen Urpo Rekolan Raikas 2:59:57,5
135. Majorin Roger
3:02:11,5
136. Sulanto Antti Otaniemen Jyllääjät 3:03:03,3
137. Teuronen Ville Team Electrofit 3:08:57,3
138. Friman Jori TP 3:09:30,1
139. Huhtala Janne Cycling Academy 3:11:02,0
140. Ojanen Simo-Viljami Team Electrofit 3:11:32,1
141. Uusitalo Jukka Team Electrofit 3:11:32,1
142. Laakso Kimmo TM-Teräs Oy 3:11:47,0
143. Evseev Petr PAF 3:11:51,3
144. Arto Kosunen Team Electrofit 3:11:59,4
145. Koski Antti Kouvolan Pyöräilijät 3:14:04,4
146. Hätönen Tenho Velo Salo 3:16:57,9  
147. Juselius Marcus Cycling Academy 3:20:02,2  
148. Ritari Tero
3:22:50,7  
149. Isoaho Jukka Cycling Academy 3:22:58,8  
150. Laurila Markku
3:23:37,2  
151. Arola Raimo
3:23:45,1  
152. Ikäheimo Jorma
3:25:36,2  
153. Hilesmaa Kari HEPO 3:26:01,0  
154. Björkbacka Teemu Tmi Antero Toivanen 3:26:08,9  
155. Anttila Harri Cycling Academy 3:26:12,8  
156. Barck Jonathan PAF 3:26:19,6  
157. Fogelholm Mikael Zeus 3:26:19,6  
158. Mattila Teemu Team Rynkeby 3:33:54,6  
159. Widbom Kalle Team Rynkeby 3:33:54,6  
160. Keränen Mikko
3:33:54,6  
161. Pöyry Jussi Team Rynkeby 3:33:54,6  
162. Lähteenmäki Heikki Team Rynkeby 3:33:54,6  
163. Siivonen Ari Team Rynkeby 3:33:54,6  
164. Koivurinne Kimmo Team Rynkeby 3:33:54,6  
165. Silvonen Tuomas Team Rynkeby 3:33:54,6 
166. Vesa Jarkko Team Rynkeby 3:33:54,6
167. Nokkala Jussi Team Rynkeby 3:34:35,4  
168. Heikkinen Janne
3:34:35,4  
169. Lehtokumpu Pasi Team Rynkeby 3:34:35,4  
170. Räsänen Matti Team Rynkeby 3:34:35,4  
171. Laurikainen Jussi Team Rynkeby 3:34:35,4  
172. Jauhiainen Mikko Team Rynkeby 3:34:35,4  
173. Arosilta Otto Team Rynkeby 3:34:35,4  
174. Nieminen Veikko Team Rynkeby 3:34:35,4  
175. Sariola Hannu Team Rynkeby 3:34:35,4  
176. Sokolov Evgeni Team Rynkeby 3:34:35,4  
177. Ajanto Pekka Team Rynkeby 3:34:35,4  
178. Rajakoski Jaakko Team Rynkeby 3:34:35,4  
179. Äärynen Tuomas
3:36:53,4  
180. Sainio Esa NSP-Sähköpalvelu 3:37:23,8  
181. Vanninen Jukka
3:43:44,1  
182. Kuuranen Niko
3:46:09,6  

Jauhiainen Jonne ACT DNF

Kimari Riku Cycling Academy DNF

Kujanen Joni ACT DNF

Leppänen Johannes CCH DNF

Päivänsalo Risto
DNF

Syrjälä Kai
DNF




Naiset 90 km

1. Jokio Kati CCH 2:29:28,4
2. Åvall Michaela ACT 2:29:28,4
3. Koskela Elina
2:29:28,4
4. Rissanen Tarja
2:32:20,6
5. Siiriäinen Lotta ACT 2:40:29,6
6. Harjula Riikka Team Active 2:40:36,6
7. Priha Aliisa CCT Ladies 2:48:58,6
8. Vanninen Lissu Triathlon Vantaa 2:56:52,6
9. Tulimaa Tiina Cycling Academy 2:56:52,6
10. Koskinen Maija ACT 2:58:14,7
11. Kämäräinen Riina ACT 2:58:31,5
12. Kemppainen Susanna ACT 2:58:31,5
13. Ojanperä Tiina
2:58:48,4
14. Marjava Katri
3:00:17,1
15. Saantola Sari
3:01:27,8
16. Rosti Hanna Cycling Academy 3:15:02,6
17. Socada Lumikukka
3:23:16,1
18. Räisänen Jonna
3:24:01,3
19. Sainio Assi Team Rynkeby 3:33:55,3
20. Koskela Jemina Team Rynkeby 3:33:55,3
21. Paatsola Kaisa HelTri 3:33:55,3
22. Sainio Pirjo Team Rynkeby 3:33:55,3
23. Wiklund Anna-Stina Team Rynkeby 3:33:55,3
24. Widbom Jaana Team Rynkeby 3:33:55,3
25. Pelli Johanna Team Rynkeby 3:33:55,3
26. Mäkijärvi Pirjo Team Rynkeby 3:34:35,3
27. Heikkilä Heidi Arla Oy 3:34:35,3
28. Vuori Sari Team Rynkeby 3:34:35,3
29. Lankia Tuija Team Rynkeby 3:34:35,3
30. Korvenkallas Katja Team Rynkeby 3:34:35,3
31. Viitikko Salla Team Rynkeby 3:34:35,3
32. Telamo Tea Team Rynkeby 3:34:35,3
33. Palo Lydia
3:36:53,4  
34. Halmeenmäki Liisa Kirkkonummi 3:44:20,4  
35. Pesonen Terhi Lumene 3:45:05,2  
36. Saari Lea
3:47:26,3  
37. Honkalammi Kaarina ACT 3:48:04,0  





Rehtola Helena
DNF




Miehet 45 km

1. Juntunen Paavo
1:31:12,8
2. Martikainen Miko
1:33:57,9
3. Pohtio Jari
1:39:54,4
4. Laine Marko
1:39:54,4
5. Palm Toni
1:41:17,7
6. Häkkinen Ari
1:42:31,1
7. lindberg john
1:42:31,1
8. Therman Mattias
1:42:53,5
9. Lindblad Jussi
1:42:53,5
10. Härkönen Petri Keravan kaupunki 1:52:31,2
11. Ikonen Joni
2:00:17,6
12. Sainio Ville
2:00:25,7
13. Kejia Jin
2:24:59,4
14. Sopanen Harri
2:28:27,2
15. Lehmusvaara Mika
2:58:31,5  
16. Koskela Karri
3:25:57,5  

Hovinen Tapani
DNF




Naiset 45 km 

1. Rontu Jenny
2:00:23,0
2. Takkunen Elina
2:00:25,7
3. Milea Viorica
2:24:59,4

Hovinen Jaana



Joukkuetulokset - M90



1. ACT 1 23

Puuronen Tuukka 1

Parviainen Juha 6

Hallikainen Jani 16



2. Team Sitkuttajat 24

Ikonen Tommi 3

Mäkelä Antti 7

Silden Simo 14



3. Binissalem 38

Mattila Harri 8

Karjalainen Pasi 10

Kauhanen Beni 20



4. CCT/Cycle Center team 48

Huovilainen Lasse 12

Priha Matti 13

Rinkinen Petri 23



5. Cycling Academy 92

Malila Vesa 15

Aaltonen Harri 32

Aaltonen Verneri 45



6. Cycle Center team 2 104

Lawson John 30

Kemppainen Jari 31

Roselius Heikki 43



7. PAF 380

Kylänlahti Henry 81

Evseev Petr 143

Barck Jonathan 156



Joukkuetulokset - N90



1. ACT LADIES-1 18

Åvall Michaela 2

Siiriäinen Lotta 5

Kämäräinen Riina 11



2. ACT LADIES-2 58

Koskinen Maija 10

Kemppainen Susanna 12

Honkalammi Kaarina 36




zeus.sporttisaitti.com