Kevadkool 2017

Ehitus ja Kasutus

Arheoloogide ja ajaloolaste kevadkool 4.-5. Märts


Meil on suur rõõm kutsuda kõiki ajaloolasi ja arheolooge neljateistkümnendat korda toimuvale kevadkooli, mis toimub Nelijärve puhkekeskuses. Selle aasta teemaks on  “Ehitus & Kasutus”. Ettekannete teemade valik on lai: arhitektuur, ehitustehnoloogia, ehitiste kasutus minevikus ja tänapäeval, (digitaalne) rekonstruktsioon ja eksperimentaalarheoloogia. Sealjuures ei keerle teemade ring vaid elamute ümber, vaid oodatud on ettekanded erinevatest (monumentaal)ehitistest. 2017.aasta kevadkool on pühendatud arheoloog Viire Kobrusepa mälestuseks, mistõttu on väga oodatud ka Rõuge muinasmaja teemalised ettekanded. Kevadkooli on oodatud osalema nii kuulajate kui ettekandjatena kõikide astmete ajaloo ja arheoloogia üliõpilased, õppejõud ja teadlased.

Kevadkool on Tartu Ülikooli arheoloogiamagistrantide poolt korraldatav kahepäevane seminar, mille eesmärk on luua ja tihendada üliõpilaste ning teadustöötajate omavahelisi interdistsiplinaarseid sidemeid. Kevadkoolist on saanud üks tugevamaid traditsioone Tartu Ülikooli arheoloogide seas, kus paljud üliõpilased on saanud esmase teadusliku ettekande pidamise kogemuse. Varasematel aastatel on mõtteid vahetatud näiteks keeleteadlaste, ajakirjanike, semiootikute ja geoloogidega. Seminari juurde kuulub alati ka õhtune sotsialiseerumisprogramm, mis võimaldab mitme eriala teadlastel ja üliõpilastel omavahel paremini tuttavaks saada ning teha nii mõnigi plaan edaspidise koostöö alustamiseks.


Kevadkooli korraldamsel oli abiks MTÜ Arheopolis ja üritust toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond ning Tartu Ülikooli arheoloogia osakond. Suur tänu kõigile toetajatele!


 Want more Google Sites designs, tutorials and helpful information for free?

Visit ARC Templates now!