פתח דבר

 
 
  
" נראה כי קבלת תפיסה חדשה עוברת תמיד שלושה שלבים:

בתחילה היא מוכרזת כבלתי אפשרית. לאחר מכן כשמתחילות

להצטבר ראיות תומכות, מוכרזת פרשנותן כשגויה.

לבסוף כולם טוענים: ידענו זאת כל הזמן. "

   

                                                                             ארתור שופנהאואר ( 1788 – 1860)

 

  תופעת העב"מים (עצמים מעופפים בלתי מזוהים) מלווה את האנושות מזה אלפי שנים. עדויות להופעת כלי טיס בשמי העולם מופיעות בתרבויות אנושיות רבות ברחבי העולם בציורי מערות, במבנים על פני כדור הארץ, בטקסטים עתיקים, בכתבי קודש בציורים ובטקסטים של ימי הביניים. (ראו הרחבה בפרקים ג'- ד'). מאז אמצע המאה הקודמת התרבו מאד הדיווחים על עצמים מעופפים בלתי מזוהים הטסים בשמי העולם ובמרחב המקיף את כדור הארץ. עצמים אלה המכונים בקיצור עב"מים ( ובאנגלית U.F.O's ) טסים במהירויות פנטסטיות , מבצעים תמרוני טיסה "בלתי אפשריים" , עוברים ממצב של ריחוף חרישי למהירויות של אלפי קמ"ש תוך זמן קצרצר וכל זה מבלי להשמיע רעש ובלי ליצור אפקט של "בום" עלקולי.
 
  הדיווחים על עב"מים אינם נחלתם הבלעדית של אזרחים משועממים תאבי פרסום ובצע ( ויש לא מעט כאלה). עד לכתיבת שורות אלה הצטברו כבר אלפי דיווחים מפי עדים מהימנים ביותר - אסטרונאוטים, טייסים, אנשי צבא בכירים, פוליטיקאים ברמות בכירות, אנשי דת מרכזיים, בקרי תעופה ועוד רבים וטובים. חלק מהעדויות נתמכות בצילומי סטילס, ווידאו ובאיתורים על מסכי מכ"מ. בחלק אחר מדובר באירועים מרובי עדים ( עד כדי אלפים ! ) שצפו באותו עב"מ מנקודות תצפית שונות. במקרים רבים הוזנקו מטוסי קרב על מנת ליירט את כלי הטיס הללו אולם ניסיונות אלה כשלו. פרוט של מספר עדויות בולטות כאלה ניתן למצוא בפרק ח'.
 
  דיווחים על מפגשים עם עב"מים ועם ישויות ביולוגיות הנמצאות על סיפונם נתקלים בקיתונות של לעג וגיחוך מפי פוליטיקאים, מדענים ומובילי דעת קהל בתקשורת. כמות הראיות העצומה המאששת את התופעה לא מגיעה לידיעת הציבור ו"זוכה" להתעלמות מוחלטת מצד כל המגחכים הנ"ל. החלק העיקרי של המתעלמים עושה זאת בתום לב מתוך תחושה עמוקה שסיפורי העב"מים הם אוסף של שקרים, הזיות ופסיכוזות של אנשים הזקוקים לתשומת לב.  החלק הקטן האחר מכיר את העובדות לאשורן, אך מצטרף למעגל המגחכים מתוך שכנוע שיש להגן על הציבור מפני האנדרלמוסיה החברתית והכלכלית שתשתרר זמן קצרצר לאחר גילוי מלא של כל העובדות הקשורות בתופעה. 

 

  כמענה לשאלה המתבקשת העולה כרגע במוחם של חלק מהקוראים  מוצע כי המבחן האולטימטיבי למהימנות העד הוא האם יש לו מה להפסיד בעקבות מתן העדות ?   אם התשובה היא כן, יש להתייחס ברצינות לנאמר. כל עדות שיכולה ליצור יתרון כלשהו למעיד צריכה להתקבל בספקנות, למרות שגם אופורטוניסטים מובהקים יכולים להיתקל בעב"מ....

 

 התעמקות בתופעת העב"מים מגלה סיפור מורכב מאד הבנוי משכבות רבות. למי שנחשף לתופעה בפעם הראשונה קשה מאד לקבל האירועים כעובדות, ומתפתחת נטיית דחייה מיידית עד כדי חוסר אמון מוחלט, הגחכה של התופעה וזלזול פומבי בעוסקים בכך. הנטייה המוכרת והמובנת שימשה ומשמשת כמנוף רב עוצמה בידי השלטונות שביקשו ( בצדק , יש להודות... ) להסתיר את התופעה ומימדיה מעיני הציבור.  גדודי השרלטנים שהסתפחו לתופעה בניסיון להשיג פרסום, כוח וכסף לא תרמו ל"חיזוק המותג" בקרב הציבור השפוי שכורך יחדיו את כל סיפורי ה"ממבו ג'מבו", וזורק בשמחה את כל החבילה לפח האשפה של התודעה , זה הקרוי "הדחקה".

 

 אם הגעתם עד הלום אות הוא וסימן שהתופעה מעניינת אתכם, ואתם רוצים לדעת יותר.  כמעט בכל פרק מצויים סיפורים שהשימוש בשם התואר "מדהימים" עושה עימם עוול. קחו את הזמן, ואל תנסו לקרוא הכול ביום אחד. תנו לסיפור לשקוע בתודעתכם.  כל אחד מאיתנו זקוק לזמן הסתגלות אישי לתופעה על כל הסתעפויותיה.

 

 

כיצד מומלץ לגלוש באתר זה ?

 האתר בנוי מפרקים עוקבים שנכתבו ברוב המקרים בסדר ההיסטורי של ההתרחשויות ( למעט פרקים א' ו ב' שהם מבואיים באופיים) ולכן מומלץ לקרוא אותם לפי הסדר.  למרות זאת נעשה מאמץ לכתוב כל פרק כך שיוכל להיות עצמאי, תוך ביצוע קישורים מתבקשים בין הפרקים השונים. מן הסתם תשובו לקרוא את הדברים יותר מפעם אחת. גם בשל כך  ייעשה מאמץ לעדכן את הפרקים בהתאם להתפתחויות ולידע המצטבר בחלוף הזמן. 
 
         שתהיה לכם קריאה מרתקת!  - קובי
 
   
  כפתיח לנושא אתם מוזמנים לצפות בסרט :    "עשרת תקריות העב"מ הטובות שתועדו בהיסטוריה".   אורך הסרט כ 50 דקות.


Best Evidence - Top 10 UFO Cases