ata'ma özür mektubu


kemalistizciler@gmail.com

 

 

Anasayfa 

 

Ata'ma Özür Mektubu

 

Özür dilerim Ata'm... Kendimize olan saygımızı yitirdiğimiz için, benliğimizden vazgeçip başkaları gibi olmaya çalıştığımız için, bizim olmayanları

onlardan fazla sahiplendiğimiz için özür dilerim..

 

Vatanın Bölünmez Bütünlüğü'ne hak ve özgürlük safsataları altında dil uzatanları fark edemediğimiz için de özür dilerim.. Globalleşiyoruz Ata'm, ama globalleşmeden önce çürük parçaları ayıklamak lazım ki bütüne zarar vermesin. Bu yüzden de 'BİR' ve 'BÜTÜN' olan biz bile Kürt-Çerkez-Alevi-Sünni vs diye parçalara bölünmeliyiz önce, malum küçük parçaları ayıklamak daha kolay. Sonra globalleşiriz. Vatanın Bölünmez Bütünlüğü'ne dil uzatanları fark edemeyişimize çok kızma bu yüzden.

 

İyi de bir haberim var sana, bir sürü üniversitemiz var şimdi. Gerçi bu üniversitelere gelenler dört işlem dışındaki işlemlerde zorlanıyorlar biraz, düşünmeyi değil, ezberlemeyi öğrendiklerinden. Yeni nesilleri 'düşünemez' yaptığımız için özür dilerim.

 

"Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk milleti dilini de yabancı diller buyruğundan kurtarmalıdır" demiştin değil mi? O zaman bir özür daha dilemem lazım senden. 'oha falan olduğumuz' 'stop olduğumuz' 'trende uyduğumuz' için...

 

Çoğunluk yanlış yere bakıyoruz Ata'm... Düşünmemiz gereken onca şey varken kim kimi nerde öpmüş, kim kimin yeni sevgilisi, falanca kiminle basılmış, Saddam don-paça nasıl çamaşır yıkamış haberleri var saygın(!) kanalların ana haber bültenlerinde. Öyle sinirleniyorum ki bunları gördükçe... Ama sadece kendimi kurtarabileceğimi anladım Ata'm.. Bunun için de özür dilerim senden.

 

Özür dilerim Ata'm, yüzümüzü ilme ve ışığa dönmemiz gerekirdi. Oysa biz batıya döndük. Bir zamanlar önümüzde eğilenlerin önünde eğiliyoruz şimdi. Emanetine sahip çıkamadık, hepimizin adına hepinizden özür dilerim Ata'm!!