Домашня сторінка

Вітаємо Вас на нашому сайті!

Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не мала серед них декілька улюблених. І мало хто не знає або хоча б не чув прізвище одного із найкращих казкарів світу – Шарля Перро.

Саме його називають першим казкарем. Але не всі знають, що Перро був відомим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором видатних наукових праць.

Але всесвітню славу і визнання нащадків йому принесли не його товсті серйозні книги, а чудові казки –«Попелюшка», «Кіт в чоботях», «Синя Борода», «Спляча красуня», «Червона шапочка».

Шарль Перро - перший казкар .

Народився Шарль Перро 12 січня 1628 року у заможній родині чиновника. Шарль ріс замкнутим, усього боявся, цурався людей. Та батько все-таки вирішив дати йому освіту, і 8-річний Шарль вступив до колежу Бове.

Навчання виявилося справжнім кошмаром. Учителі вважали хлопця ідіотом, а однолітки сторонилися. Зачіпати боялися, бо з ним навчалися старші брати. Зате діставалося його другові. Той був товстуном, з нього знущалися та глузували. Якось троє підлітків штовхнули хлопця в калюжу й почали бити. Шарль не витримав і кинувся на них. Він кусався, дряпався та видирав волосся. Хлопці розгубилися. Вони належали до найшляхетніших родин Франції і не звикли, аби їм давали таку відсіч.

Наступного ранку вперше за п’ять років Шарль у класі підняв руку. На подив учителя й однокласників він блискучою латиною відповів урок. І отримав найвищий бал. Перро осмілів настільки, що згодом навіть почав сперечатися з педагогом. А коли йому заборонили брати участь у диспутах, він разом із товаришем покинув колеж та продовжив навчатися самостійно.

Шарль успішно закінчив університет, став адвокатом. Та практикував недовго. Згодом його запросили на роботу в міністерство фінансів. Перро збирав податки та писав вірші. Він познайомився з політиками та письменниками, відвідував бали та світські салони. Писав легкі комедії, вірші і трагедії. Через декілька років він був уже відомим письменником.

Перро розбагатів, став членом Французької академії наук. У 44 роки він одружився з донькою королівського скарбника.

Дружина народила йому трьох синів. Але у жовтні 1678-го вона захворіла на віспу й померла. Перро тяжко переживав утрату. Він вирішив присвятити себе дітям, сам зайнявся їхнім вихованням та освітою.

У 67 років Перро вирішив написати для своїх дітей декілька казок із моральними повчаннями. Зазвичай вигадував не сам: деякі пам’ятав із дитинства, інші зібрав його 15-річний син П’єр.

Першими він опублікував казки «Грізельда», «Кумедні бажання» та «Осляча шкіра». А 1697-го видав збірку «Казки матінки Гуски, або Оповідання та казки минулих часів із моральними повчаннями». До неї ввійшли «Спляча красуня», «Червона Шапочка», «Синя Борода», «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Ріке з чубчиком» та «Хлопчик-мізинчик». Щодня у паризькій крамниці Клода Барбена продавали до 50 книжок! Протягом року видавець тричі повторював тираж.

Однак Перро опублікував казки не під своїм прізвищем. На книжці стояло ім’я його сина – П. де Арманкура. Шарля всі знали як серйозного літератора, і він боявся, що тепер його засміють.

Вперше авторство було приписано саме Шарлю Перро у виданні книги «Казки матінки Гуски» в 1724 році.

Помер письменник 16 травня 1703 року.