Apie Kavos Kultūros Dienas


Kavos kultūros dienosTai vienintelis profesionalus renginys, skirtas žmonėms, ieškantiems geresnės gyvenimo kokybės, mėgstantiems kavą, besidomintiems kavos vartojimo kultūra.
Taip pat - kavos rinkos profesionalams: skrudintojams, atstovams, tiekėjams, gamintojams, degustuotojams.

„Kavos kultūros dienos “ apjungia kasmetinį Lietuvos kavos ruošimo čempionatą, Piešimo pieno puta čempionatą ir kavos šventę.

Europos Kavos Asociacijos (SCAE) koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis teigia, kad tokio renginio tikslas – kelti kavos vartojimo kultūrą Lietuvoje, informuoti žmones apie tai, kaip juos turi aptarnauti kavos paruošimo vietose bei padėti susiorientuoti ieškantiems geresnio kavos skonio. „Visuomenei tai galimybė daugiau sužinoti apie kavą, jos rūšis, gamybos būdus. Matydami kaip kavą ruošia profesionalūs barmenai, vilniečiai ir miesto svečiai galės išmokti atskirti gerą kavą ir nustebti, kiek iš jos įvairių gėrimų galima paruošti ir skirtingai pateikti.“

Pasak renginio organizatorės, „Gerų minčių magijos projektų“ agentūros vadovės, Violetos Masteikienės, patirtis parodė, kad tokia šventė labai reikalinga: „Vidutiniškai kiekvienas lietuvis kasmet išgeria po 4,1 kg kavos per metus. Tai, žinoma, atrodo nedaug, palyginus su suomiais, kurie suvartoja vidutiniškai po 12 kilogramų. Tačiau kavos vartojimas akivaizdžiai auga, tą matome ir iš vis naujai atsirandančių rinkos dalyvių ir naujai atsidarančių kavinių. Žmones domina kavos kokybė ir vartojimo kultūra, o toks profesionalus kavai skirtas renginys yra tik vienas“.

„Kavos kultūros dienų“ metu, profesionalus iš visos šalies sutraukiantys Lietuvos kavos ruošimo čempionatas ir piešimo pieno puta čempionatas „Latte art“, vyksta pagal pasaulio kavos barmenų čempionato taisykles, juos globos Europos kavos asociacija (SCAE) bei Pasaulio barmenų čempionatas (WBC). Kompetentingi teisėjai iš įvairių pasaulio šalių vertina barmenų paruoštos kavos skonį, kokybę, identiškumą bei žinoma, išradingumą. Kasmet jame dalyvauja labiausiai patyrę, pajėgiausi ir drąsiausi kavos ruošėjai, dirbantys įvairiausiuose Lietuvos baruose, kavinėse ir restoranuose. Nugalėtojai bus apdovanojami vertingais prizais bei teise atstovauti Lietuvą Pasaulio Kavos ruošimo čempionate.

Renginio organizatoriai rengia kavos mugę, kurioje galima paragauti išskirtinių kavų iš viso pasaulio ir jų įsigyti, susipažinti su kavos paruošimo įranga ir priedais, sužinoti įvairių kavų ruošimo subtilybių. Renginio dienomis  lankytojai turi galimybę dalyvauti įvairiose akcijose, konkursuose, išmoks degustuoti ir vertinti kavą.

Renginio programa:
1. Lietuvos kavos ruošimo čempionatas
2. Lietuvos piešimo ant pieno putos čempionato ir atrankinių varžybų organizavimas.
3. Kavos degustacijos, pristatymai, konkursai, aukcionai ir koncertai.

Organizatoriai: Ypatingos Kavos Asociacija (SCAE atstovas Lietuvoje)
Dalyviai: Geriausi Lietuvos kavos ruošėjai ir barmenai

Renginys žiūrovams nemokamas.


Comments