Семінарія


Львівська Духовна Семінарія Святого Духа
– це вищий навчально-формаційний  заклад Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, метою діяльності якого є формування  кандидатів до священства з отриманням філософсько-богословської освіти, яка забезпечується у співпраці з Українським Католицьким Університетом. В Семінарії її вихованці шукають відповіді богословського та світоглядного характеру на запитання, котрі виникають в процесі навчання та пізнання їхнього покликання.

Окрім освітнього визначення Семінарії, як вищої навчальної установи, вона є духовним закладом, в якому семінаристи живуть як спільнота, котра об’єднана в Христі і покликана до спільної цілі – нести Христове Євангеліє світові.

Навчальний процес тісно переплетений з духовним життям семінарійної спільноти. Основним єднальним духовним чинником є молитовне життя, стержнем котрого є Божественна Літургія. Семінаристи мають нагоду користати з добового кола богослужінь, розважання над Святим Письмом, духовною спадщиною Святих Отців, і з духовного проводу отця-духівника, який, на вибір семінариста, може бути обраний з отців-духівників Семінарії або ж з поза неї.

Зростаючи в братній любові спільноти, кожен семінарист є залученим до пасторальної діяльності поза межами семінарії: капеланства військовослужбовців, опіки над дітьми-сиротами та безпритульними, товаришування з приятелями із «Віри і світло», катехизації,  місійної діяльности у східних екзархатах Української-Греко-Католицької Церкви, що дає можливість не лише глибше пізнавати духовні потреби цього світу, але й нагоду вже зараз зростати в реалізації свого покликанні.

Comments