Глибинний дайвінг

Дайвінг  — одна з форм підводного плавання, в якому дайвер використовує певні технічні засоби для дихання під водою.

Хоча, чисто технічно, дайвінг означає будь-яке перебування під водою, як правило, мова йде про рекреаційний скуба дайвінг (recreational scuba diving), тобто дайвінг для задоволення з апаратами підводного дихання. Термін SCUBA є англійською абрівеатурою і означає Self Contained Underwater Breathing Apparatus (самодостатній апарат підводного дихання).

Родоначальником є усім відомий Жак-Ів Кусто. Саме він створив в 1943 році акваланг, відкривши двері у прекрасний підводний світ мільйонам людей.

Історія дайвінгу, як масового захоплення, почалася 1959 року, коли Жак Кусто та його колеги заснували Всесвітню конфедерацію підводної діяльності CMAS, яка першою розробила систему навчання любительського плавання з аквалангом. Сьогодні CMAS — найбільша система підводників-любителів у світі, яка включає в себе понад 90 національних федерацій і контролює всі види підводної діяльності: навчання, різноманітні види спорту, наукові дослідження, фото- та відео зйомку та інші сфери.

Є декілька видів дайвінгу, частину яких прийнято розглядати як розваги або спорт, тоді як інші є професійною діяльністю.

Перші — це дайвінг для розваги, а також спортивний і технічний дайвінг, які передбачають занурення на великі глибини й використання газових сумішей.

Друге — це дайвінг комерційний і військовий, виконання замовлених підводних робіт, таких як монтаж і демонтаж устаткування, підйом суден, пошук, установка й знищення перешкод тощо.

Спортивний дайвінг здійснюється для розваги й одержання задоволення. Кінцевою метою таких занурень є знайомство з підводним світом і дослідження флори й фауни морів й океанів. Відчуття невагомості, ілюзія ширяння над безоднею приносить дайверу величезне задоволення. Незважаючи на простоту підготовки, максимум безпеки й мінімум спорядження, початківці в цьому виді спорту потребують певних навичок.


Джерело використаної інформації
Comments