Gdzie jesteśmy‎ > ‎

25 lat w Polsce


25 lat obecności
 Karmelitanek Misjonarek Terezjanek w Polsce

Nasze Zgromadzenie zostało założone w 1860 roku, w Hiszpanii, przez Bł. Franciszka Palau.

Dla nas bycie misjonarkami nie stanowi jednego z wielu wymiarów naszego życia, lecz jest powodem, motywem naszego istnienia jako rodziny zakonnej, podążającej śladami naszego Założyciela. W życiu Franciszka Palau misja nigdy nie była dodatkiem do jego kontemplacyjnego ducha, lecz stanowiła ona jego najbardziej jasny i przejrzysty wyraz. 

Karmelitanki Misjonarki Terezjanki właśnie na wzór Ojca Palau z natury jesteśmy misjonarkami. 

Można powiedzieć, że misja jest wpisana w nasze DNA.

25 lat temu Bóg zachciał i wybrał Polskę, aby była kolejnym miejscem realizacji jego Bożych planów. 

Od tamtej pory, już 25 lat, Polska jest miejscem w którym urzeczywistnia i realizuje się to poczucie misji, chęć głoszenia Ewangelii i głębokie pragnienie, aby każdy człowiek mógł rozpoznać siebie jako dziecko Boże, żywy członek Mistycznego Ciała Chrystusa jakim jest Kościół - wspólnota Boga i bliźnich.   

Nasz pierwszy kontakt z Polską miał miejsce w 1988 r., za pośrednictwem jednej młodej Polki z Sopotu, która przyjechała do Rzymu na Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Św. Janem Pawłem II. Także tego samego roku, w październiku, przybył do Rzymu biskup pomocniczy diecezji gdańskiej ks. Zygmunt Pawłowicz. To on, goszcząc w naszym Domu Generalnym, zachęcał nas do założenia domu w Polsce,   a dokładniej w wówczas jeszcze młodej Diecezji Gdańskiej. 

       Do Sopotu na stałe przyjechałyśmy w marcu 1993 r. Była nas czwórka: dwie siostry z Hiszpanii, jedna z Chile i jedna z Malty.  

       Dlatego dzisiaj chcemy chwalić Pana za ćwierć wieku obfitości Bożej łaski wobec posługi w Jego winnicy. 25 lat służby wśród młodzieży, dzieci, osób starszych, chorych i samotnych, ubogich i bezdomnych...


Podstrony (1): Świadectwa Sióstr
Comments