Aktualności‎ > ‎

Pierwszy dzień Kapituły Prowincjalnej

opublikowane: 2 lip 2018, 06:55 przez Ela Strach   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 06:49 przez Karmelitanki Misjonarki Terezjanki ]

Dzisiaj, 1-go lipca 2018 r., wszystkie siostry biorące udział w Kapitule, zgromadziłyśmy się w Madrycie, aby rozpocząć to wydarzenie. Nie zabrakło uścisków i radości ze spotkania. Na rozpoczęcie wezwałyśmy pomocy Ducha św. Abyśmy potrafiły dobrze rozpoznać cokolwiek Bóg ma dla nas przygotowane na nadchodzące dni.

Nasza siostra Prowincjalna, Olga Olano, przywitała nas słowami zachęcającymi do tego, by patrzeć na rzeczywistość przez pryzmat wiary. Także siostra Generalna, Maria Jose Gay, skierowała do nas swoje zaproszenie, aby przyjąć gorącym sercem Boga jako nieustannie zaskakującego nas swoimi planami, odkrywając także na nowo znaczenie wspólnoty jako daru, o który należy dbać.

Na zakończenie dnia, wspólnie uczestniczyłyśmy we Mszy św. sprawowanej przez O. Miguel Marquez. W swojej homilii podkreślił, że śmierć jest drzwiami do życia, i że my także jesteśmy powołane do dawania świadectwa w świecie, aby wszyscy mogli mieć życie w pełni.

Comments