Untitled

Před dvěma lety jsem byla na počátku cesty - psaní webovek o cestování. Naše obzory se od té doby značně rozšířily, a tak jsem se musela odhodlat rozšíření prostoru na webu. Zatím je propojuji pouze odkazy, časem se mi snad podaří převést vše na jedno místo.
Doufám, že se vám budou líbit naše NOVÉ POHLEDY Z CEST.

Karin
červen 2017Na začátek cesty
Každý máme své sny - někdo touží být slavný, jiný bohatý, já vždycky toužila cestovat a poznávat svět. Bohužel - svět za železnou oponou tomuto snu příliš nepřál. Tak jsem navštěvovala jen soudružsky spřízněnou cizinu - Bulharsko, Polsko, NDR (pokud máte štěstí a nezažili jste, znamená to Německá demokratická republika - socialistická část Německa). Po otevření hranic už nic nebránilo cestovat kamkoliv, kam člověk chtěl. S mým manželem Zdeňkem jsme projeli autem větší část Evropy, vzdálenější cíle nám "narušil" příchod dětí. Brzy jsme zjistili, že nevydržíme trávit dovolenou na jednom místě, dva dny ležení u moře představovaly neuvěřitelnou nudu
. Přesouvali jsme se z místa na místo, nebo aspoň podnikali každodenní výlety. Zdeňka to navíc neustále táhne do hor, takže součástí cestování jsou vždy treky.
Zásadní změnou pro naše cesty byl vznik nízkonákladových leteckých společností - od té doby už vlastně jenom létáme. Pokud se mě někdo zeptá, kam poletíme příště, musím popravdě přiznat, že nevím. Letíme tam, kam nám nabídnou letecké společnosti levné letenky. Vyrážíme tak často, jak nám pracovní povinnosti dovolí, někdy bereme i děti, které od té doby hodně odrostly...
Kamarádi, kteří prolistují katalogy cestovek, mají pocit, že cestování na místa, kde jsme byli, je strašně drahá záležitost, kterou si nemohou dovolit. Opak je pravdou. Prostě si vše zařídíme sami, nemusíme pro platit za stejné služby cestovce, zvýšené ještě o rizikové příplatky. Ceny jsou až třetinové, zážitky autentické.  Dá to práci vše zorganizovat, ale stojí to za to. Podle dlouhé historie je zřejmé, že patříme už do střední generace, a tak se nevrháme do žádných šíleností. Dopředu si vše promyslíme a připravíme. Pro naše cestování jsme prostudovali mnoho materiálů, průvodců a webových stránek, prožili spoustu zkušeností, zapsali mnoho postřehů. 
Tímto blogem bych chtěla povzbudit všechny, kteří by se rádi rozlétli do světa a mají strach, že to nezvládnou. Chtěla bych svými postřehy otvírat dveře do světa. Je tak barevný a nádherný, stojí za to poznat na vlastní oči.
Šťastnou cestu,
Karin

                              
Comments