Без назви

Літній відпочинок у пришкільному таборі "Усмішка"

Літо... Любе літечко. Дітвора чекає з нетерпінням цю жадану пору року.

Так і при Кагамлицькій ЗОШ I-II ступенів з 29 травня по 15 червня працював пришкільний табір відпочинку "Усмішка" з денним перебуванням дітей.

Школярі 1-4 класів мали чудову можливість набратися здоровя  та сил, заряду позитивних емоцій та вражень.

Життя у таборі насичене різноманітними заходами: змагання, конкурси, прогулянки, екскурсії, ігри.. Особливо запам᾽яталися екскурсії на цегельний завод села Кагамлик, де виготовляють цеглу та на  кінний завод міста Глобине, де діти мали можливість познайомитися з українською верховою породою коней та її найстарішим предком Валентином, вага якого близько 700 кілограм.

Щоб відпочинок для дітлахів був цікавим і змістовним, дбають начальник табору Муравка Наталія Михайлівна та вихователі Радько Наталія Миколаївна, Ляшенко Яна Павлівна, Вишкварок Віталій Васильович. Смачними обідами частувала кухар - Чухно Віра Михайлівна.

Заходи кожного окремо взятого дня проводяться відповідно до визначеного плану роботи.

Проведено такі дні:

День усмішки

День віночка

 

 

 

 

День куреня

 

 

 

 

Адміністрація Кагамлицької ЗОШ I-II ступенів  та колектив пришкільного оздоровчого табору «Усмішка»  висловлюють щиру вдячність Клименку Анатолію Миколайовичу та Мареничу Віктору Андрійовичу  за неповторні моменти цьогорічного відпочинку.

 

 

Наталія Радько,

вихователь табору "Усмішка" Кагамлицької ЗОШ I-II ступенів


___________________________________________________________________


Тарас Шевченко - великий син українського народу

Який потрібно мати

В душі безсмертний цвіт,

Щоб хвилювати людство

І через сотні літ.

Яким зарядом треба

Наснажити слова,

Щоб пісня і сьогодні

Звучала, як нова …

О. Підсуха

 

http://dn.sfs.gov.ua/data/files/199799.jpg

Живе під сонцем любові Шевченкова весна…

Тарас прийшов на світ, коли ще скутий кригою сивів у берегах Дніпро. Березень благословив першу сльозу немовляти, що, мов із серця, упала Славутичу на груди й розтопила кригу. Саме в ці прекрасні березневі дні все людство вшановує великого Кобзаря. Протягом недовгих літ життя Т.Шевченко зорав свою ниву і засіяв її словом добра, любові, правди та волі. Тож давайте і ми сьогодні кинемо чисті зерна великої вдячності на Шевченкову ниву.

Навесні, коли тануть сніги
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

У Кагамлицькій загальноосвітній школі I-II ступенів відзачили цю знаменну дату .

У школі діяли  виставки :

- Шевченко – художник;

- Ми чуємо тебе , Кобзарю!;

 

 

 


 Т. Г. Шевченко - великий український народний поет. Життя нашого генія таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було б правдою.
Поезія Т. Г. Шевченка стала нетлінною частиною духовного буття українського народу. Т. Г. Шевченко для нас це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. З чого черпають сили й надії. "Тече вода з-під явора", "Садок вишневий коло хати", "Зоре моя вечірняя", "Заповіт", "Якби ви знали, паничі" та інші твори
прочитали учні школи.

Учнениця 5 класу Рудовська Анна прочитала  вірш Грицька Бойка

                  

У старій хатині

Кріпака колись,

В тихий день весінній

Хлопчик народивсь.              

У тяжкій неволі

Ріс малий Тарас.

Він не вчився в школі,

Він ягнята пас.

Умерли мама й тато ...

Сирота – в дяка.

Тут була в хлоп’яти

Грамота гірка.

В пана – бусурмана

В Петербурзі – дім.

Кріпаком у пана

Був Тарас у нім.

Хоче малювати

Прагне він до знань,

Та за це багато

Зазнає знущань.

За ясну свободу,

Світло майбуття –

Він віддав народу,

Все своє життя!


Україні він віддав своє життя і мріяв бачити її і народ український вільними. Пам’ять про поета вічна.

 

До своїх нащадків, до нас з вами поет звертався словами:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

 

Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять: іменем Шевченка названо вулиці, театри. Національний університет носить його ім'я. На майданах міст і сіл споруджено пам’ятники поету.

 

http://zpschool63.ucoz.ua/_nw/0/74532309.jpg

 Учні школи зачитали присягу:

Уклін тобі, Тарасе,

Великий наш пророче,

Для тебе вірно б’ється,

Те серденько дитяче.

За тебе вічно б’ється

За твої заповіти,

Чого батьки не зможуть,

Те зробим ми, їх діти.

Отже, живе під сонцем любові Шевченкова весна … вона прийшла на землю, яку сходив Тарас малими, босими ногами й засівав словом.

 

                                                                                                 Наталія Радько,

                                                            вчитель української мови та літератури

Кагамлицької ЗОШ І-ІІ ступенів

 


21 лютого Міжнародний день рідної мови


Солов'їну, барвінкову,

Колосисту на віки

Українську рідну мову

В дар дали мені батьки.


Мова - духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.
Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для  мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.
Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.
Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення.
 
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 ЛЮТОГО в Кагамлицькій ЗОШ I-II ступенів відзначили МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Учні 8 класу підготували усний журнал «Диво калинове, рідна наша мова».

Випустили шкільну газету «21 лютого – міжнародний день рідної мови»

та провели флеш - моб "Я розмовляю українською! Це – моя мова !"
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови.
Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
 

Головні функції, що виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо.
За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння.
 
Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України "Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". Наша мова є рідною  для  мільйонів чоловік.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
 
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!

                                                                                           

                                                              Наталія Радько,

                                                              вчитель української мови та літератури

                                                              Кагамлицької ЗОШ I-II ступенів.

  

 


Вітання з Новим роком!

   Вже стало доброю традицією щороку вітати наших постійних спонсорів з Новим роком. Так 28 грудня 2017 року учні Кагамлицької школи вітали директора ПВП «Будматеріали» Клименка Анатолія Миколайовича та всіх працівників цегельного заводу. Дуже радісно та привітно зустрічали школярів, які показали чудову майстерність та артистизм, за що на знак подяки отримали подарунки.

   На завершення директор школи Л.О. Сокол ще раз привітала всіх з наступаючим Новим роком і побажала міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, миру та злагоди. Щоб Новий рік був набагато кращим від попереднього і приніс усім тільки позитивні емоції.

   Далі відбувся новорічний ранок в Кагамлицькій школі. На свято прийшло дуже багато гостей, серед яких був і представник від депутата Верховної Ради України Костянтина Жеваго Хрестовий Олександр Володимирович, який привітав усіх з наступаючим святом Нового року і вручив учням початкових класів подарунки . Всім присутнім дуже сподобався новорічний ранок.

   Директор школи привітала всіх зі святом і подякувала постійним спонсорам:

директору ТОВ «РостАгро» Бернацькому Максиму Михайловичу, який щороку всім учням школи дарує новорічні подарунки;

директору ПВП «Будматеріали» Клименку Анатолію Миколайовичу, який також виділив кошти для святкування Нового року;

учні першого класу отримали подарунки від обласної організації «Батьківщина», які вручив їм Пронозівський сільський голова Скриль Степан Васильович.

   Любов Олександрівна також подякувала організаторам свята Яні Павлівні Ляшенко та Наталії Михайлівні Муравці за чудове новорічне дійство.

 

Відповідальна за новорічний ранок

вчитель початкових класів Я.П.ЛяшенкоВ школі було проведено місячник по профілактиці розповсюдження ВІЛ/СНІДу та наркоманії серед учнів.
Відбулися такі заходи:

1.Інформаційна лінійка  «Проблема СНІД- одна з найважливіших і трагічних для всього людства».

2.Бесіда «Профілактика СНІДу»/ Зустріч з лікарем

3.Конкус плакатів для учнів 7-го і 8-го класів «Що ви знаєте про СНІД?»

4.Конкурс малюнків «Не дай СНІДУ шанс»

5.Виготовлення буклетів та бюлетенів з матеріалами про СНІД.

6.Тестування на тему: «Що ви знаєте про СНІД?»

7.Батьківські збори:  «Роль сімї у профілактиці СНІДу».

8.Бесіда:  «Шляхи передавання вірусу імунодефіциту».

9.Тестування (анонімне) на тему: «Чи відповідає твій спосіб життя і поведінка принципам безпеки щодо ВІЛ-інфікування?»

10.Бесіда «СНІД-невиліковна хвороба. Як вберегти себе від зараження вірусом?»

11.Тематичний диктант «Шляхи зараженняСНІДом».СНІД – чума сьогодення.

Коли 35 років тому американські медики вперше виявили СНІД, він здавався таємничим і страшним. І це не дивно. Хвороба вражала імунну систему молодих і здорових людей, залишаючи їх беззахисними перед будь-яким захворюванням. Звідки з'явився цей страшний вірус, ніхто не знав.

Причини поширення саме цієї форми ВІЛ-інфекції виявляються історичним збігом обставин

Сьогодні нам відомо значно більше про те, як і чому ВІЛ-інфекція стала глобальною. Безсумнівно, вагому роль в її поширенні зіграли секс-працівники. Але не менш суттєвий внесок зробила торгівля, крах колоніалізму і соціально-політичні реформи XX століття.

ВІЛ-інфекція, скоріше за все, виникла в центральній частині західної Африці і вражала спочатку мавп, зокрема, людиноподібних мавп. Потім вірус почав випадково переходити на людей, очевидно, через те, що вони їли м'ясо диких тварин, заражених ВІЛ.

 

Хочеться відзначити, що за останніх 30 років СНІД перетворився зі смертельно небезпечної хвороби в хронічну, розвитком якої можна керувати. До цього призвів прогрес у галузі медицини та фармацевтики. Тепер СНІД прирівняли до таких захворювань, як діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання.

За останніми даними американської статистики, середній вік смерті ВІЛ-пацієнтів різко зріс порівняно з 1987 роком. Для чоловіків він виріс на 34%: з 37,9 (1987 рік) до 50,8 року (2013). Серед жінок прогрес ще більш разючий - з 35,2 до 49,7 року.

 

 Сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

ВІЛ передається: 

·         Через кров - при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від  ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.

·         Статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків, незалежно від того, чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.

·         Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

·         При спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні

·         У лазні та сауні

·         Підчас поцілунків

·         Обіймах та рукостисканні

·         При чханні та кашлі

·         Через поручні, дверні ручки, столи, стільці

·         При укусах комарів чи інших комах.

Учитель географії та біології  Кагамлицької ЗОШ І-ІІ ст. Сидоренко Марина Петрівна


28 листопада 2017 року 
відбувся районний семінар-практикум для вчителів іноземних мов.
 Були присутні 18 вчителів англійської мови та методисти РМК  відділу освіти сім' ї  та молоді райдержадміністрації Тихоненко Вікторія та Худенко Ірина. 
Тема проведення:
 "Формування творчих і пізнавальних здібностей з використанням інноваційних технологій на уроках англійської мови".
 Учасники семінару відвідали урок англійської мови у 4 класі "Будинок на кухні" та урок англійської мови у 8 класі "Шкільне життя в Україні та Великобританії". Представила відкриті уроки вчитель англійської мови Кагамлицької ЗОШ І-ІІ ст. Шляхта Вікторія Павлівна. Для учасників семінару вчитель початкових класів Муравка Наталія Михайлівна провела майстер-клас "Печворк без голки або японська техніка кінусайга - ефектні клаптеві панно". По закінченню відбулося засідання "круглого" столу, під час якого вчителі мали змогу поділитись своїми враженнями та отримати від методистів РМК  корисні рекомендації для використання в роботі.

30 січня 2013 року
Міст дружби між
Кагамлицькою ЗОШ І-ІІ ступенів та
Куп'єватівською ЗОШ І-ІІ ступенів

30 січня 2013 року відбувся семінар з обміну досвідом між вчителями Казамлицької та Куп'єватівської ЗОШ


В рамках цього семінару проходив святковий концерт.
2012 рік
Виховний захід "Пісня - душа народу"

Наші школярі полюбляють активний відпочинок

Навіть на канікулах не забуваємо рідну школу

Дружна та щаслива шкільна сім'я

Comments